חדשות

חברי קונגרס בארה"ב: מחיר ה"קופקסון" זינק ב-1,000% מאז שהושקה

חברי קונגרס דמוקרטים שיגרו מכתב לחברת "טבע" בו מתבקשת החברה לספק נתונים לגבי עלות התרופה, שלדבריהם זינקה מ-8,292 דולר בשנת 1996 ל-91,401 דולר השנה; חברת "טבע": נשתף פעולה עם הבדיקה

מרכז לוגיסטי של חברת "טבע" בשוהם (צילום: אילוסטרציה)

מחיר תרופת ה"קופקסון" של טבע לטיפול בטרשת נפוצה עלה ב-1,002% מאז הושקה בארה"ב בשנת 1996; כך הודיעו שני חברי קונגרס בארה"ב, אלייג'ה קמינג ופיטר וולץ' (דמוקרטים ממרילנד וממסצ'וסטס), שהודיעו בסוף השבוע על כוונתם לחקור לעומק את עליית מחירי התרופות המיועדות לטיפול בטרשת נפוצה.

שני חברי הקונגרס שלחו מכתבים בנושא הזה ל"טבע" ולחברות "באייר", "ביוג'ן", "נוברטיס" ואחרות, שגם הן מייצרות תרופה למחלה זאת. על המכתבים דיווח הבוקר העיתון הכלכלי "גלובס".

"זמן קצר לפני שהושקה הגרסה הגנרית, טבע פיתחה גרסה במינון של 40 מ"ג שניתנת בתכיפות נמוכה יותר והעבירה כ-70% מהמטופלים לגרסה זו"

לפי הדיווח, שני חברי הקונגרס כתבו למנכ"ל הזמני של "טבע", יצחק פטרבורג: "אנחנו מאמינים שאף אמריקאי לא צריך להיאלץ להיאבק כדי להרשות לעצמו להשיג טיפול רפואי מציל חיים, במיוחד כשחברות התרופות מעלות את המחירים ללא אזהרה, סיבה או הצדקה".

לדבריהם, בעוד שב-1996 עלות הטיפול השנתי בקופקסון (20 מ"ג) עמדה על 8,292 דולר, ב-2012 המחיר עלה ל-51,315 דולר וב-2017 כבר הגיע ל-91,401 דולר. מחיר הקופקסון במינון הכפול עלה מ-63,715 דולר ב-2014 ל-80,062 ב-2017.

חברת "טבע" התבקשה לספק לשני חברי הקונגרס מידע ומסמכים הנוגעים לנושא בקשתם החל מ-2010 ובין השאר מדובר בדיווח על הרווח הנקי והתפעולי שיצרה התרופה לחברה, מכירות, עלות המכר, הנחות (מסחריות, או לתוכניות הביטוח הממשלתיות), הוצאות מחקר ופיתוח, מיסוי ועוד. כן נדרשת החברה לספק ניתוחים ותזכירים פנימיים של החברה והדירקטוריון ובכלל זה המאמצים שהשקיעה בהארכת תוקף הפטנט והסכמים וחוזים עם הספקים והמפיצים.

העיתון ציין, כי שני חברי הקונגרס הדגישו בפנייתם כי בשוק הטיפול בטרשת נפוצה אין תחרות גנרית מספקת שתוביל לירידת במחירי התרופות. הגנריקה היחידה לקופקסון במינון 20 מ"ג עולה כ-66,731 דולר, נמסר. "זמן קצר לפני שהושקה הגרסה הגנרית, טבע פיתחה גרסה במינון של 40 מ"ג שניתנת בתכיפות נמוכה יותר והעבירה כ-70% מהמטופלים לגרסה זו - שאין לה תחרות גנרית", הזכירו השניים במכתבם.

בדיווח נמסר, כי במחצית הראשונה של 2017 הסתכמו הכנסות "טבע" מתרופת הקופקסון בכמעט 2 מיליארד דולר והרווחיות הייתה למעלה מ-1.5 מיליארד דולר.

תגובת "טבע" שהובאה בדיווח: "אנו מנתחים את הבקשה לעומק ומתכוונים להגיב בהתאם, ולשתף פעולה באופן מלא עם הוועדה, כדי להשיב על שאלותיהם".

נושאים קשורים:  חדשות,  חברת טבע,  קופקסון,  תעשיית התרופות,  הקונגרס האמריקאי,  גנריקה
תגובות