העיתון "ישראל היום" דיווח הבוקר (ה'), כי רופא משפחה מסכנין חתם על הסכם יוצא-דופן עם הנהלת קופת חולים "כללית", לפיו יקבל כ-300 אלף שקל מהקופה בחודש, ללא קשר למספר המטופלים המגיעים אליו בפועל, רעייתו תועסק כאחות במרפאתו, הוא יועסק בחצי משרה כמנהל מרפאה מקצועית והוצאות המרפאה יוחזרו לו גם כן.

לפי הדיווח, ד"ר סובחי שאהין זכה לתנאים המפליגים הללו בשל רצון הקופה להעביר אליה כמה שיותר מבוטחים בסכנין, כחלק מהתחרות בין קופות החולים על תקציבים, הניתנים לפי מספר המבוטחים. ד"ר שאהין העביר ל"כללית" כ-2,000 מטופלים, דיווח העיתון. לפני כן עבד בקופת חולים "מאוחדת".

הרופא הכחיש בתגובה לעיתון כי עבר ממניעים כספיים, ואמר "לא עברתי לקופת חולים כללית בגלל בצע כסף, אלא כי רציתי לשפר את השירותים הרפואיים שניתנים למטופלים. רעייתי מקבלת שכר כי היא עובדת במרפאה. גם ב'מאוחדת' היא היתה מנהלת המרפאה".

על ההסכם מול ד"ר שאהין חתומה פרופ' חן שפירא, מנהלת מחוז חיפה והגליל המערבי של "כללית". לדבריה, "הנושא אינו מפוקח או מוגבל על ידי משרד הבריאות, כך שלא קיימת מניעה חוקית לתגמל רופא עצמאי בכל דרך שהיא. ד"ר שאהין הוא רופא עצמאי, מוכשר, איכותי ומקובל בקהילתו. גיוסו לשורות 'כללית' היא יוזמה המיטיבה עם מבוטחיה באופן מובהק. ההליך הזה אינו  ייחודי ל'כללית'. מדובר במשא ומתן מסחרי לגטימי וחוקי".

עם זאת, מנכ"ל "כללית", נועז בר-ניר, אמר לעיתון כי הוא מתנגד להסכם שנחתם: "ההסכם הזה היה מעבר לכל סכום סטנדרטי. זה מהלך שאסור שיקרה, שמוריד את כל הקופות במדרון חלקלק מאוד. אני מקווה שאוכל לעצור את המעברים  המשוגעים האלה בין קופה לקופה".

כתב ופרשן הבריאות של "ישראל היום", שדיווח על הפרשה כחלק מתחקיר שצפוי להתפרסם מחר (שישי), כתב כי "מעולם לא סיפק שום גוף רפואי, בוודאי לא גוף הממומן בכספי ציבור, הטבות כה יוצאות דופן לרופא אחד". לדבריו, "התחקיר מעלה כי ההסכם הזה הוא מקרה קיצוני במירוץ המתעצם בין קופות החולים לבין בתי החולים, המביא לחוזי שכר גבוהים במיוחד".

לפני כשבועיים עצרה הממונה על ההגבלים הסכם שיזם מנכ"ל משרד הבריאות ביחד עם ראשי הקופות, שהורה על הקפאה מיידית של מעבר רופאי קהילה בין קופות ברדיוס של 30 ק"מ. זאת, לאחר שהוברר כי ההסכם מנוגד לחוק. שר הבריאות יעקב ליצמן אמר כי משרדו יפעל באמצעות חקיקה להגביל מעבר רופאים.

בכתבתו של רן רזניק צוטטו גורמים במערכת הבריאות שהעריכו, כי התחרות "עולה למערכת הבריאות כחצי מיליארד שקל בשנה".