חדשות

ד"ר רון כרמלי מונה למנהל המחלקה לכירורגיית כלי דם ב"הדסה" עין כרם

ד"ר כרמלי, שמונה לתפקיד במכרז, יעבור לירושלים לאחר שכיהן במשך 24 שנים כמנהל המחלקה לכירורגיית כלי דם בבית החולים "כרמל" בחיפה; פרופ' רוטשטיין: "מדובר בכוכב רפואי בתחומו... ללא ספק הוא יהיה נכס של ממש ל'הדסה'"

ד'ר רון כרמלי (צילום: פרטי)

ד"ר רון כרמלי, מומחה בכירורגיה כללית וכירורגיית כלי דם, מונה למנהל המחלקה לכירורגיית כלי דם ב"הדסה" עין כרם; כך הודיע אתמול (ד') בית החולים.

בתפקידו האחרון היה ד"ר כרמלי במשך 24 שנים מנהל המחלקה לכירורגיית כלי דם בבית החולים "כרמל" בחיפה. קודם לכן כיהן כמנהל מחלקת ההשתלות וסגן מנהל מחלקת כירורגיית כלי דם ב"רמב"ם". ד"ר כרמלי, שנבחר לתפקיד במכרז, החליף את פרופ' חיים ענר שפרש לגמלאות. אחריו שימש כממלא-מקום ד"ר חן רובינשטיין.

ד"ר כרמלי, יליד ארה"ב, הוא בוגר הפקולטה לרפואה בטכניון. את ההתמחות בכירורגיה כללית וכירורגיית כלי-דם ביצע ברמב"ם. הוא השלים את הכשרתו הקלינית בהשתלות ובכלי דם וכן במחקר בסיסי במרכזים הרפואיים בארה"ב - מאיו קליניק במינסוטה וסקריפס קליניק בסן דייגו - וכן בבית הספר הגבוה לרפואה בהנובר שבגרמניה.

ד"ר כרמלי שימש במשך שנתיים כפרופ' קליני בכירורגיית כלי דם ב-Health Science Center בקנדה. בצה"ל שירת כלוחם וקצין בסיירת גולני ובהמשך היה שותף בהקמת בית חולים צבאי צף בחיל הים, שעליו פיקד, בדרגת סא"ל.
הוא חבר באיגוד הישראלי והאיגוד האירופי לניתוחי כלי דם, ואף שימש בעבר כיו"ר כבוד של האיגוד הגאורגי לניתוחי כלי-דם. עבודות מחקר שלו פורסמו בכתבי עת רפואיים מובילים בעולם. בין תלמידיו רבים ממנהלי מחלקות כלי הדם בבתי חולים שונים בישראל.

עם המעבר מחיפה לירושלים אמר ד"ר כרמלי: "'הדסה' מבחינתי היא חוד החנית של הרפואה הישראלית וצריכה להישאר כזו. הצוות שלי לא יתפשר על איכות הטיפול הרפואי ועל היחס למטופלים".

פרופ' זאב רוטשטיין, מנהל המרכז הרפואי "הדסה", בירך את ד"ר כרמלי עם כניסתו לתפקיד החדש ואמר: "מדובר בכוכב רפואי בתחומו שניחן במרץ, ביוזמה ובחריצות לצד אמפתיות ואכפתיות עצומה למטופלים. ללא ספק הוא יהיה נכס של ממש ל'הדסה'".

נושאים קשורים:  חדשות,  מינויים,  המרכז הרפואי "הדסה",  המרכז הרפואי כרמל
תגובות
אנונימי/ת
18.08.2017, 09:57

מלך!