חדשות

עוד שני אנשי צוות רפואי הודיעו על התפטרותם מהמחלקה להמטו-אונקולוגיה ילדים ב"הדסה"

לפי דיווח בחדשות ערוץ 2, האח הראשי של המחלקה וראש הצוות הפסיכו-סוציאלי הודיעו להנהלת "הדסה" כי הם מתפטרים; הנהלת "הדסה": "זוכרים כי בעת קיום המשבר פורסם במדיה שהם היו מהמארגנים הראשיים של ה'פוטש' ושל התכנון של מעבר כל הצוות ל'שערי צדק'"

מנכ"ל "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין. צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

עוד שני אנשי צוות רפואי בכירים מהמחלקה להמטו-אונקולוגיה ילדים ב"הדסה" עין כרם הודיעו על התפטרותם - כך דווח אמש (א') בחדשות ערוץ 2. המתפטרים הם האח הראשי של המחלקה וראש הצוות הפסיכו-סוציאלי. בכך התרחב המשבר במחלקה, לאחר שקודם לכן עזב אותה כל הסגל הרפואי - שישה רופאים, כולל מנהל המחלקה פרופ' מיקי וינטראוב, ושלושה מתמחים.

הנהלת "הדסה" מסרה בתגובה לערוץ 2, כי "ההנהלה מודה להם על שירותם עבור החולים אך גם זוכרת כי בעת קיום המשבר, פורסם במדיה שהם היו מהמארגנים הראשיים של ה'פוטש' ושל התכנון של מעבר כל הצוות לשערי צדק. הנהלת 'הדסה' מאחלת להם הצלחה מלאה בהמשך דרכם".

בנוסף דיווח הערוץ על אירוע שהתרחש במחלקה לפני כמה ימים במהלך טיפול בנערה חולת סרטן. בדיווח נרמז, כי יתכן שהוא נובע מהמשבר שטרם נפתר וממשיך להשפיע על התנהלות המחלקה.

לפי הדיווח, "בשל טעות קשה שנעשתה במהלך טיפול בחולת לוקמיה במחלקה ההמטו-אונקולוגית בוצע הליך פולשני בריאה הלא נכונה של המטופלת. כתוצאה מהטעות הנערה נאלצה לעבור את אותו ההליך פעמיים. המטופלת הזדקקה לנקז בריאה, אך בשל טעות של הצוות הרפואי הוכנס הנקז לריאה הבריאה שלה".

על פי הדיווח, הנערה סבלה מהצטברות נוזלים סביב אחת מריאותיה ועקב כך נגרמו כאבים וקשיי נשימה. הרופאים החדירו, כמקובל, צינור מיוחד לאזור הריאה, כדי לנקז את הנוזלים שהצטברו. אלא שבטעות הוחדר הצינור לריאה הלא נכונה. עקב כך נאלצו לבצע שוב את אותה פרוצדורה פולשנית בריאה הנכונה.

על הטעות הגיבה הנהלת "הדסה": "להנהלת הדסה דווח על טעות של כירורג ילדים בביצוע ניקור פלאורלי בנערה החולה. הפעולה בוצעה בצד שבו היו פחות נוזלים מאשר הצד אשר היה צורך לשאוב אותם ממנו. הטעות דווחה למשפחה תוך התנצלות עמוקה - ותיקונה בהמשך. מיותר להדגיש את חשיבות וידוא הצד הנכון לפני ביצוע פעולה ובמקרה האמור אכן אירעה סטייה מן הנהלים. הנהלת הדסה יזמה ריענון נהלים באופן מובנה על מנת למנוע בעתיד טעויות מסוג זיהוי צד".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  משבר ב"הדסה",  התפטרות,  ירושלים,  פרופ' זאב רוטשטיין,  טעות,  נקז,  טיפול
תגובות
אנונימי/ת
14.08.2017, 18:59

ד"ר רוטשטיין, בעזרת שלל עוזריו, ממשיך לירות לכול הכיוונים ולהאשים את כול העולם פרט ל.... עצמו. רק הבאת מנכ"ל חדש ונעים להדסה תזיז את בית החולים הנפלא הזה לכיוון ההבראה.

אנונימי/ת
15.08.2017, 07:36

מדוע רוטשטיין לא עולה להליקופטר שהחזיק בשיבא ויטוס. מכאן לשם משם לרחוק יותר. רק שילך לנו מהעיניים.

אנונימי/ת
14.08.2017, 19:10

וכעת המחלקה מתפקדת במיטבה......... אם זה לא היה כל כך עצוב -זה היה מצחיק.....

אנונימי/ת
14.08.2017, 19:55

העיקר שליצמן ניצח

אנונימי/ת
14.08.2017, 20:05

כמה עוד רפש ניתן לשפוך? הבג״ץ אמר את שלו,
מי יזכור את כל הזבל שזרקו על רוטשטיין אבל את שיבא שהוא בנה ואת הדסה שהוא ירפא יזכרו לו כהישגים הכי משמעותיים ברפואה ישראלית

אנונימי/ת
14.08.2017, 22:46

וגם בית הדין לעבודה אמר את שלו. זכרונך קצת סלקטיבי.

אנונימי/ת
14.08.2017, 20:26

מערכת דורטורס אונלי - אתם מתחילים לשעמם.

אלוהים אדירים !
מה עוד צריך לקרות בהדסה ? ?
אני חוזר וקורא ליו'ר הר'י, פרופ' ליאוניד אידלמן , וליו'ר הלשכה לאתיקה דר' תמי קרני לפעול ביוזמתם , ולהתעלם לחלוטין משר הבריאות הכושל,:
למנות ומיד" צוות בדיקה" מקצועי מחברי האיגודים המקצועיים הנוגעים בפרשה הטרגית הזאת ..
אני ממליץ כי בוועדת הבדיקה הזאת יהיו 2-3 חברים מכובדים ביותר מחו'ל כדי להוסיף משנה תוקף למסקנותיהם והמלצותיהם.
מסקנות ועדה זו שתגבה עדות ממיקי וינטראוב ומזאב רוטשטיין, ואנשים נוספים כפי שתחליט , תפעל בתוקף סמכותה המעוגן בתקנון הר'י.
היא תפעל בחשאיות ,ללא עורכי דין ו/או עתונאים .
היא תתבקש לסיים עבודתה תוך 6 שבועות ממועד הקמתה.
מסקנותיה והמלצותיה יחייבו את הנוגעים בדבר, כחברי הר'י לציית להם ככתבם וכלשונם.
ואם לא יפעלו כך - יסולקו משורות הר'י , ולכך ינתן פרסום ציבורי נרחב (זאת בהתאם לתקנון).
הקמת הוועדה והרכבה יובאו לידיעת הציבור הרחב במסיבת עתונאים רבת משתתפים מן הארץ ומחו'ל.
צעדים אלה ישדרו לציבור הרחב, ובעקר לילדים החולים והוריהם את התחושה שהתמהמה עד כה - כי קם הגורם המוסמך המקצועי , שללא מינוי מטעם השר (וכנראה גם למורת רוחו) יביא את המזור המיוחל !
ליאוניד ותמי היקרים ,
אנא הוכיחו קבל עם ועדה "כי יש רופאים בישראל!"
פרופ' תיאו דב גולן.

אנונימי/ת
14.08.2017, 22:33

אבל רוטשטיין אמר שהכל סבבה אז הכל סבבה. לא צריך לתת לעיניינים פעוטים לערער את קביעותיו של הוד רוממותו המלך רוטשטיין, השליט הבלתי מעורער של מערכת הבריאות.

אנונימי/ת
14.08.2017, 22:48

השר יעקב ליצמן יזכר לדראון עולם שבתקופתו נחרבה עד היסוד אחת המחלקות הטובות במדינה.והעיקר שניצחתי..........

אנונימי/ת
15.08.2017, 07:19

"זה לא נגמר עד שזה נגמר"=מחלקה ההמטואונקולוגית ילדים בשערי-צדק שעובדת כמו שעבדה פעם המחלקה בהדסה!!

אנונימי/ת
15.08.2017, 07:32

בשנים האחרונות פורסם מקרה בו רופא של אחת מקופות החולים ניתח עין ימין במקום עין שמאל או להיפך ולא קרה לו דבר. עבודתו לא הופסקה ולו לחודש אחד. לפני כן די מזמן פרופסור לנאורוכירורגיה תקיף בוטה ובטוח בעצמו שתמיד היה מטיל מרה בסובבים אותו פתח גולגולת בצד הלא נכון. הגישה כלפיו היתה פייסנית ומבינה. הוא היה מביא הרבה הכנסה למוסד בו תיפקד. אלה שתי דוגמאות לכך שאם הרופא בעל קשרים מתאימים בפוליטיקה הקטנה של בית החולים או הקופה אין לו מה לדאוג.

אנונימי/ת
16.08.2017, 13:58

צריך כבר לציין כמה נותרו....... אם זה לא היה עצוב זה היה מצחיק. לתפארת שר הבריאות יעקב ליצמן.