בית הדין למשמעת של נציבות שירות המדינה זיכה את פרופ' זאב רוטשטיין, כיום מנכ"ל המרכז הרפואי הדסה בירושלים, מכל שלושה סעיפי האישום שעסקו בעידוד רפואה פרטית, לכאורה בניגוד לכללים ולדין, כאשר שימש מנכ"ל המרכז הרפואי הממשלתי שיבא בתל-השומר.

"גלובס" שדיווח על כך היום (ה') מסר כי אב בית הדין המשמעתי, אורי כהן, קבע כי אמנם הוכח שפרופ' רוטשטיין פעל בניגוד לתקנות תאגידי הבריאות האוסרות ביצוע פרוצדורות שלא מצויות בסל הממלכתי במהלך שעות הבוקר - אולם לא הוכח שהיה מודע לכך. בהחלטותיו בנושא הזה נסמך פרופ' רוטשטיין על חוות דעת משפטית שאותה הזמין.

עוד דווח כי אב בית הדין קבע בהחלטתו כי "נמצא בסיס ראייתי איתן לכך שהתביעה ביצעה כנגד פרופ' רוטשטיין 'אכיפה בררנית', לכאורה בניסיון להאשימו בפרקטיקה שבה נהגו גם אחרים".

התביעה הוגשה בעקבות חקירה שהחלה כשאח בחדר הניתוח במרפאת "קלאס קליניק" לרפואה אסתטית, הגיש תלונה. הצעד החקירתי לא נעשה כביקורת יזומה של אגף המשמעת בנציבות.

כן נכתב בדיווח "גלובס" כי אב בית הדין המשמעתי כהן מצא שהאחריות הישירה באותה עת הייתה של פרופ' ארי שמיס, אז מנהל בית החולים הכללי בתל השומר וכיום מנכ"ל רשת אסותא. הערה נוספת של אב בית הדין הייתה כי ייתכן שהתובעת בתיק הזה פעלה ממניעים זרים לכאורה.