שר הבריאות, יעקב ליצמן, אמר כי לדעתו מקור המשבר ב"הדסה" הוא סכסוך אישי בין מנהל מחלקת המטו-אונקולוגיה ילדים, פרופ' מיקי וינטרואב, לבין מנהל "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין; שר הבריאות אמר את הדברים בראיון שפורסם שלשום (ו') בעיתון "ישראל היום".

"הרופאים רצו לעשות פוטש", אמר ליצמן, "היה שם סכסוך עתיק יומין בין מנהל המחלקה פרופ' מיקי וינטראוב לבין מנהל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין שהתחיל כנראה עוד בזמן שהם היו בבית החולים שיבא בתל השומר והידרדר עד לאן שהגענו".

הוא הוסיף: "הרופאים עשו קמפיין במיליוני שקלים. אנחנו (משרד הבריאות) רק הגבנו. כשההורים הפגינו ליד ביתי, שלחתי את משרד הבריאות לבנות אוהל ולשים להם בקבוקי מים. זה הכול".

על השאלה אם נפגעה תדמיתו בעקבות המשבר, השיב השר: "אני מסתובב ברחוב ושומע מה שאומרים. לא רק מה שאומרים בתקשורת. שואלים אותי שאלות. הסברתי את המצב ואת הצד שלי ואז אומרים לי: 'צדקת', 'כל הכבוד'. ראיתי במהלך שבו נקטו הרופאים (שעזבו את בית החולים) הרס של מערכת הבריאות".

על השאלה 'האם אפשר היה לעשות אחרת?' ענה ליצמן: "כלום. גם אחרי שבג"צ קיבל את עמדתנו ופסק נגד הרופאים הם המשיכו להשתולל. היה שלב מסוים אצל המגשר (השופט בדימוס אליקים רובינשטיין) שאפשר היה לקבל את הטיפול ב'הדסה' הר הצופים, אבל הרופאים טירפדו את זה. אני לא מתחרט על דבר בפרשה הזאת".

בהמשך הריאיון אמר עוד שר הבריאות: "כאב לי מאד על הילדים אבל לא על הרופאים שהפגינו. זה היה צעד חסר אחריות מצדם – וגם מצד ההורים. אינני מבין איך שמים ילדים חולים באוהל, בחום של 38 מעלות, ברחוב, בגן סאקר בירושלים".

הורי הילדים חולי הסרטן הגיבו היום (א') בזעם לדברי ליצמן, על כך ששהותם באוהל המחאה הייתה חסרת אחריות. "מעל 60 יום אין לילדים חולי הסרטן בירושלים מענה רפואי והבעיה רק הולכת ומחריפה", נמסר בהודעה לתקשורת שפרסמה נציגות ההורים. "בכל חודש נוספים 20-12 ילדים חולי סרטן באזור ירושלים. משפחות רבות מטורטרות למרכז הארץ, בשל חוסר יכולתן לקבל טיפול מידי בסביבת מגוריהן. מחלקות במרכז הארץ קורסות מהעומס, המחלקה בהדסה לא מתפקדת. תורים נדחים לנובמבר. ובינתיים שישה רופאים ושלושה מתמחים אינם יכולים לטפל בילדים רק בשל האגו של שר הבריאות.

"בימים האחרונים יותר מ-100 רופאי ילדים פנו בדרישה לראש הממשלה כדי שיתערב במחדל הנוראי. מדובר בשערורייה שלא הייתה כמותה במערכת הבריאות במדינת ישראל ואף מנהיג לא לוקח אחריות. האם הם ממתינים שילד ימות ורק אז יבינו עד כמה המצב חמור?"

ההורים ציינו כי באוהל המחאה "היו תנאים שלא סיכנו את הילדים – בניגוד למה שתיאר זאת השר ליצמן:  היה  מזגן, אוכל, שתייה ועוד. "אף ילד שנזקק לטיפול באותה העת, לא שהה באוהל. ילדים שהמערכת החיסונית שלהם חלשה -  כלל לא הובאו לאוהל.

"לאורך כל הדרך אנחנו פועלים אך ורק לטובת הילדים ולא כשליחים של הרופאים. לצערנו, ליצמן כשל ומעל בתפקידו. אין לנו אמון במשרד הבריאות ולכן אנו דורשים את התערבותו המידית של ראש הממשלה לפתיחת מחלקה המטו-אונקולוגית ילדים בשערי צדק . מדובר בפתרון זמין, נכון והכרחי שאין כל סיבה שלא יבוצע באופן מידי".

ליצמן התייחס בראיון גם לוועדת סל התרופות ואמר: "יכול להיות שאבקש השנה מוועדת סל התרופות להקצות כסף לתרופות למחלות יתומות. אין בהן הרבה חולים ולפעמים התרופות (עבורם) מאד יקרות. לא צריך לגזור מיתה על אנשים רק כי הם חולים במחלה נדירה".