חדשות

משרד האוצר הקדים העברת 20 מיליון שקל ל"הדסה" במסגרת הסכם ההבראה

לפי דיווח ב"כלכליסט", העברת הכסף נועדה להתמודד עם עלויות שכר חריגות שצפויות להדסה באוגוסט-ספטמבר בשל תשלום דמי הבראה, ועל רקע מינויו של חשב מלווה לבית החולים

המרכז הרפואי "הדסה" בעין כרם (צילום: אילוסטרציה)

משרד האוצר הקדים את העברת הכספים למרכז הרפואי "הדסה" במסגרת הסכם ההבראה שנחתם עמו. החודש הועברו ל"הדסה" 20 מיליון שקלים, בעוד שהסכום היה אמור לעבור לבית החולים רק בדצמבר. ההקדמה היא נוכח עלויות חריגות שצפויות להדסה באוגוסט-ספטמבר.על הקדמת התשלום דיווח הבוקר (ג') העיתון "כלכליסט", שמסר כי היה מדובר בהחלטה של ועדה של משרדי האוצר והבריאות המפקחת על הליך ההבראה.

בדיווח נמסר, כי בחודש שעבר מונה חשב חדש ל"הדסה" - רו"ח שלמה בן שימול - וההחלטה על הקדמת העברת התשלום בהתאם להסכם נועדה בין השאר "לאפשר לו למפות בחודשיים הקרובים את הכספים שהועברו עד כה במסגרת ההבראה ואת אלו שלהם הוא עוד זכאי".

"התשלום הוקדם כדי למנוע מצוקה תזרימית באוגוסט וספטמבר שבהם צפויות הוצאות שכר גדולות יותר (דמי הבראה, מענקי ביגוד ותמרוץ אחיות)", נכתב בדיווח.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  הסכם הבראה,  משרד האוצר,  תמיכה,  חשב מלווה
תגובות
 
אנונימי/ת
25.07.2017, 17:27

ליקירו של שר הבריאות=פרופ'.רוטשטיין יש פרס עידוד על הרס המחלקה ההמטואונקולוגית ילדים בהדסה.מעניין על הרס מה והשתלחות במי יהיה הפרס הבא!?

אנונימי/ת
25.07.2017, 17:38

מציע לתת לפרופ.רוטשטיין את "פרס ישראל" על ההרס הלטרלי הכי גדול, בהיסטוריה של מערכת הבריאות בישראל.

אנונימי/ת
26.07.2017, 21:29

חשבתי שהגאון הצליח להביא את הדסה לרווחיות. מה? גם זה היה שקר?