חדשות

מרפאה חדשה לטיפול בהשמנה נפתחה במרכז DMC לטיפול בסוכרת

את המרפאה החדשה מנהל פרופ' נעים שחאדה, מומחה לטיפול בהשמנה ומנהל המכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם במרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה; פרופ' איתמר רז הוא המנהל הרפואי של DMC

משקל יתר, השמנת יתר (צילום: אילוסטרציה)

מרפאה חדשה לטיפול בהשמנה, המיועדת לבני 18 ומעלה, נפתחה במרכז DMC לטיפול בסוכרת. המרפאה החדשה מיועדת לא רק לסוכרתיים אלא למי שסובלים מ-BMI מעל 30 או מעל 27 עם גורם סיכון אחד לפחות. כמו כן, המרפאה מיועדת למועמדים לניתוחים בריאטרים (קיצור קיבה) ולחולים שעברו ניתוח והעלו חזרה כ-25% ממשקלם.

את המרפאה החדשה מנהל פרופ' נעים שחאדה, מומחה לטיפול בהשמנה ומנהל המכון לאנדוקרינולוגיה, סוכרת ומטבוליזם במרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה.

פרופ' איתמר רז, המנהל הרפואי של DMC, אמר: התפיסה הטיפולית ב-DMC היא 'גישת ה-360 מעלות', הגישה ההוליסטית למטופל ולכן החיבור לצורך בטיפול בבעיית ההשמנה הוא טבעי. השמנה, כמו סוכרת, מושפעת מגורמים תורשתיים וסביבתיים. פחות מ-20% מהיורדים במשקלם העודף מצליחים לשמור עליו. הטיפול בהשמנה דורש שינוי באורח החיים, בתזונה, בפעילות הגופנית ולעיתים גם מצריך התערבות רפואית בעזרת תרופות תוך מעקב רפואי וליווי צמודים".

ד"ר גניה אהרון, רופאה במרפאה לטיפול בבעיות השמנה, אמרה: "התפיסה ברפואה המערבית לגבי בעיית ההשמנה מתחילה להשתנות. זאת, מתוך הבנה שזוהי מחלה. אנו יודעים היום להגיד שאיננה נובעת רק מחוסר כוח רצון או הזנחה של המטופל. הגורמים להשמנה מושפעים מהגנטיקה האישית. כאשר שמן יורד במשקלו, מוחו משדר אותות מצוקה ואז הגוף מנסה להחזיר לעצמו את המאסה שאבדה. בעת הירידה במשקל חלה ירידה משמעותית בהורמוני השובע ועלייה בהורמוני הרעב, שהם מנגנונים הורמונליים מורכבים. לכן הטיפול בבעיה מחייב תמיכה רב-תחומית מלאה".

במרפאה ישנו צוות מומחים הכולל רופא, דיאטנית, מאמנת אישית, מאמן כושר ומטפל ברפואה משלימה. הרעיון הוא שהצלחת הטיפול בהשמנה נמצאת גם באחריות הצוות הרפואי.

ד"ר אהרון: "הימצאותה של המרפאה כחלק ממרכז DMC מאפשרת גישה לבדיקות ייחודיות ולטכנולוגיות מתקדמות המסייעות להתאים את הטיפול באופן אישי לכל מטופל. הבדיקות כוללות בדיקת קצב חילוף חומרים בסיסי, הולטר סוכר ופיקוח רפואי הכולל מעקב אישי לאורך כל תכנית הטיפול שתיקבע. בחלק מהמקרים מסייעים למטופלים בתרופות מרשם חדשות שנועדו לתת מענה לבעיית ההשמנה. הן רשומות בארץ. כל זאת בשילוב עם דיקור סיני (רפואה משלימה)".

נושאים קשורים:  חדשות,  מינויים,  מרפאה חדשה,  השמנה,  הרזיה,  סוכרת,  פרופ' נעים שחאדה,  פרופ' איתמר רז
תגובות