חדשות

הסנטור הרפובליקני ג'ון מקיין סובל מסרטן מוח; נותח ומקבל טיפול כימותרפי והקרנות

לפי דיווחים בתקשורת האמריקאית, הסרטן התגלה בעת הליך להסרת קריש דם ממוחו של הסנטור, שהיה מועמד לנשיאות ארה"ב

הסנטור ג'ון מקיין (צילום: אילוסטרציה)

סרטן מוח מסוג glioblastoma, מהסרטנים הנפוצים ביותר אבל גם האגרסיביים ביותר, התגלה אצל הסנטור הרפובליקני ג'ון מקיין, בן 80, שהיה מועמד לנשיאות ארה"ב בבחירות 2008; כך פורסם הבוקר (ה') בתקשורת האמריקנית. הודעה רשמית על מצבו נמסרה ממשרדו של הסנטור ומהמרכז הרפואי "מאיו קליניק" שבו נעשתה האבחנה.

לפי הדיווחים, מקיין כבר עבר ניתוח חירום להסרת הגידול ומקבל עתה טיפולים כימותרפיים המלווים בהקרנות. עתה נמצא הסנטור בביתו. מקיין מייצג למעלה משלושה עשורים את מדינת אריזונה ונודע בעמדותיו העצמאיות. הוא גם נודע כמי שנפל כטייס בשבי הוייטקונג בעת מלחמת וייטנאם - ועבר בו עינויים קשים במשך שנים.

מומחים מסרו כי סוג הסרטן שהתגלה אצל מקיין ניתן לטיפול בכימותרפיה והקרנות, אבל ישנו חשש כי יחזור ויתפרץ. הגידול הסרטני התגלה בעת שמקיין עבר בשבוע שעבר פרוצדורה לסילוק קריש דם במוח. עקב כך גם הפסיק להשתתף בדיוני הסנאט, כאשר זה עסק בהחלפת תכנית הביטוח הרפואי שנודעה בכינוי "אובמה-קר" בתכנית אחרת.

הרפובליקנים לא השיגו רוב בסנאט להצעת החוק שהגיש הנשיא טראמפ לביטול "אובמה-קר", לאחר שבדיונים התברר לסנאטורים כי למעשה לא הוצגה תכנית חלופית ראויה ויוזמת הנשיא נתקלה בהתנגדות ממפלגתו-שלו.
מקיין הודיע כי יחליט מתי ואם בכלל לחזור לסנאט רק לאחר התייעצות עם רופאיו.

ה"ניו יורק טיימס" דיווח, כי פרופ' יוג'ין פלאם, ראש המחלקה לנוירו-כירורגיה בבית החולים "מונטיפיורי" בברונקס, מסר כי חציון ההישרדות למי שחולים בסוג סרטן זה הוא כ-16 חודש. סוג הסרטן הזה התגלה אצל הסנאטור אדוארד קנדי ממסצ'וסטס, שנפטר מהמחלה ב-2009.

נושאים קשורים:  חדשות,  סנטור ג'ון מקיין,  סרטן מוח,  glioblastoma,  ארה"ב,  פוליטיקה
תגובות
 
אנונימי/ת
21.07.2017, 10:24

האם קופת החולים שלו איננה מאשרת טיפול אימונותרפי? או שהוא שייך לאיזור אחר???

אנונימי/ת
24.11.2017, 18:39

תרופת ה - VBL111 של חברת VBLT הישראלית אולי תוכל לעזור לו .
עומדת לפני אישור FDA בתחילת 2018