חדשות

"זיו": ד"ר שמעון אדלשטיין מונה ליועץ לבקרת זיהומים ומחלות זיהומיות

בית החולים בצפת מסר כי עד כה שימש פרופ' דן מירון כיועץ חיצוני במשרה חלקית בתחום זה, אך עתה הוחלט להרחיב את העיסוק במניעת זיהומים למשרה מלאה

מימין: ד''ר שמעון אדלשטיין, מרים סודרי וג'לאל טרביה (צילום: "זיו")

ד"ר שמעון אדלשטיין מונה ליועץ לבקרת זיהומים ומחלות זיהומיות במרכז הרפואי "זיו" בצפת. בית החולים הודיע, כי החליט להרחיב את תחומי פעילותה של היחידה למניעת זיהומים, שבה מועסקים גם האח האחראי ג'לאל טרביה והאחות האפידמיולוגית מרים סודרי. עד לאחרונה שימש פרופ' דן מירון כיועץ חיצוני ובמשרה חלקית (בשיתוף עם "רמב"ם") לנושאי הזיהומים.

מנהל "זיו", ד"ר סלמאן זרקא, בירך את ד"ר אדלשטיין עם כניסתו לתפקיד ואמר: "אנחנו מצפים להמשך קידום מניעת הזיהומים בבית החולים לצד פיתוח מרכיבים אבחנתיים וטיפוליים בשיתוף פעולה עם הצוותים הרלוונטיים".

ד"ר אדלשטיין מסר, כי הוא רואה בעבודתו ב"זיו" שני תחומי פעילות עיקריים: ייעוץ אקטיבי לצוותים במחלקות השונות בכל הנוגע לטיפול בחולים עם מחלות זיהומיות, כתיבת פרוטוקולים טיפוליים וייעוץ בדבר הטיפול התרופתי המתאים. זאת, לצד הנושא האפידמיולוגי - רפואה מניעתית של התפשטות מחלות זיהומיות במוסדות רפואיים ובקהילה.

ד"ר אדלשטיין התמחה ברפואה פנימית ובמחלות זיהומיות במרכז הרפואי "רמב"ם", שבו עבד 15 שנה. בהמשך ניהל את היחידה למחלות זיהומיות במרכז הרפואי לגליל בנהריה ואת תחום אשפוז היום ב"מכבי שירותי בריאות" ב"מרכז חורב" בחיפה.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "זיו",  זיהומים,  ד"ר שמעון אדלשטיין,  מינויים
תגובות