חדשות

בג"צ דחה העתירה לפתיחת מחלקה המטו-אונקולוגית לילדים ב"שערי צדק"

שופטי בג"צ שדנו אתמול בעתירה של הורים לילדים חולי סרטן מירושלים, הודיעו בהכרעת דינם אמש: "לא מצאנו עילה לתת צו על תנאי בעניין פתיחתה של מחלקה המטו-אונקולוגית בבית החולים שערי צדק"; משרד הבריאות: מברכים על ההחלטה; מחויבים למתווה שהוצע על ידי בג"צ

פרופ' מיקי וינטראוב (צילום: ועדת הבריאות של הכנסת)

(עודכן 09:11) בג"צ דחה אמש באופן סופי את בקשתם של הורים לילדים חולי-סרטן מאזור ירושלים לפתוח מחלקה המטו-אונקולוגית חדשה ב"שערי צדק", בה יעבדו תשעה הרופאים שהתפטרו מ"הדסה" לפני כחודש במחאה על צעדי ההנהלה. מוקדם יותר אתמול דחו הרופאים עצמם את המתווה שהציע בג"צ לפתרון מוסכם, לפיו שלושה רופאים יעברו לעבוד באופן זמני במרפאה המטו-אונקולוגית ב"שערי צדק", בשל ההגבלות על עבודתם הצפויה בבית החולים.

"לא מצאנו עילה לתת צו על תנאי בעניין פתיחתה של מחלקה המטו-אונקולוגית בבית החולים שערי צדק", הודיע אמש הרכב בג"צ, בו היו חברים השופטים יורם דנציגר, עוזי פוגלמן ונעם סולברג. לדבריהם, "הסבל והמצוקה שהביעו לפנינו ההורים שילדיהם נאבקים במחלה הארורה נוגעים ללב, ואנו משוכנעים כי הם חותרים להשגת הטיפול המיטבי עבור ילדיהם. סברנו כי במסלול של גישור אותו ינהל המשנה לנשיאה השופט בדימוס אליקים רובינשטיין ניתן יהיה להגיע לתוצאה אופטימלית, ואכן נעשו מאמצים גדולים להגיע לפתרון מוסכם, אך משהדבר לא נסתייע, לא היה מנוס מדיון והכרעה לפי שורת הדין".

"אנו תקווה שעל אף התוצאה המשפטית שאליה הגענו, תימצא הדרך להושטת הטיפול הרפואי המיטבי לילדים החולים, שהם אלה שעומדים במוקד העניין שלפנינו", אמרו השופטים, ורמזו למתווה שהציעו לגבי העסקת שלושה רופאים ב"שערי צדק" במרפאה המטו-אונקולוגית.

משרד הבריאות הודיע בתגובה לפסיקת בג"צ, כי הוא "מקבל את הכרעת הדין וימשיך להיות מחוייב למתווה שהוצע על ידי בג"צ". לפי הודעת המשרד, "משתם הפרק הכואב הזה במערכת הבריאות, אנו קוראים לכל הצדדים להמשיך לחזק את המחלקה ב'הדסה' כדי שתהיה חזקה, מקצועית ומובילה".

שר הבריאות יעקב ליצמן אמר כי הוא "מודה לשופטי בג"צ שהביאו להכרעה בפרשה הכאובה הזאת. לבי וראשי נתונים לטובת הילדים ובריאותם ונעשה כל מאמץ שיקבלו את הטיפול הטוב ביותר ונמשיך לפעול לחיזוק מערכת הבריאות הציבורית."

מנכ"ל "שערי צדק", פרופ' יונתן הלוי, אמר בתגובה להחלטה, כי בית החולים מכבד את החלטת בג"צ, וכי "עם פרוץ הסכסוך בין רופאי המחלקה ההמטו-אונקולוגית לילדים ב'הדסה' והנהלת המוסד, ומשהסתבר כי אובדן האמון של הרופאים בהנהלת 'הדסה' מוחלט, נענה 'שערי צדק' לפניית הרופאים ובקש בתום לב, ללא כוונה לרווח משני כלשהו ותוך ידוע שר הבריאות, לסייע במציאת פתרון למשבר.

"לצערי עמדת משרד הבריאות כלפי הרופאים, הורי הילדים המוחים ו'שערי צדק' לוותה ללא כל צורך בכוחנות נטולת חמלה אשר פרטיה הובאו גם בפני שופטי בג"צ, והביאה לכך שעד היום לא נמצא פתרון למשבר חסר התקדים בתולדות הרפואה בישראל.

"התחושה של עמידה מנגד מבלי יכולת לסייע בפתרון משבר אנושי כה קשה כאשר בידי 'שערי צדק' לתרום לפתרונו כפי שהאתיקה ושבועת הרופא מחייבים, היא תחושה קשה והשיקולים שהנחו את הריבון בהתנהלותו מתמיהים וזאת על דרך ההמעטה".

בדיון אתמול: הרופאים התנגדו למתווה המוצע

בדיון עצמו שבו נציגי הצדדים השונים המעורבים בפרשה וחזרו על הטיעונים שהועלו עוד קודם לכן. הרופאים אמרו כי הם מסרבים למתווה שאליו כיוון בג"צ בשבוע שעבר, ושאליו הביעו את הסכמתם הראשונית, לפיו שלושה רופאים יעבדו במרפאה המטו-אונקולוגית ב"שערי צדק". הרופאים יצאו נגד ההגבלות שנקבעו במתווה, לפיהן יטפלו רק בילדים שטופלו ב"הדסה", רק עד סוף השנה ובאופן מוגבל.

"כל העובדות נמצאות מולכם, כבוד השופטים, ואני מניחה שאתם מבינים את עמדת הרופאים", אמרה עורכת הדין של הרופאים מטעם הר"י, עו"ד ארנה לין, "הם לא יעבדו במקום שבו המנהל מכנה אותם בשמות... הרופאים הם בני אדם חופשיים ושום אדם ושום רשות, נכבדים ככל שיהיו, לא יכולים לכפות עליהם לעבוד בניגוד לרצונם. אף אחד מהרופאים לא יעבוד ב'שערי צדק' לפי הפרשנות של משרד הבריאות. האם הם יילכו לעשות רפואה לא טובה ב'שערי צדק' אחרי שעזבו את 'הדסה' בגלל רפואה לא טובה?"

לדברי עורכת הדין לין, "אם העתירה תידחה, לא יהיה טיפול מספיק טוב בבית חולים בירושלים וההורים ייאלצו לנסוע לתל אביב כדי לקבל שם את הטיפול. מה יגידו לילד חולה שיגיע למיון (ב"שערי צדק"), שאי-אפשר לתת לו טיפול כי בג"צ אמר שעל המרפאה ב'שערי צדק' לקבל רק ילדים שטופלו בהדסה?"

עו"ד לין הדגישה עוד: "המדינה מבקשת להפוך צו על תנאי למוחלט ובכך לגרום סבל לרופאים, להורים, לילדים ול'שערי צדק'. יש בליבנו תקווה שאפשר אולי לקדם פתרון זמני, אך ישים: לקלוט שלושה רופאים 'בשערי צדק' אולם ללא מגבלה – לא לעניין צורת הטיפול ולא על מספר המטופלים. כל פתרון אחר יגרום לנו שוב לשבת כאן בעוד חצי שנה. אני זועקת את זעקת הר"י שרואה מה קורה. בואו נחזור לפתרון המגשר".

נציגת המדינה, עו"ד מיטל בוכמן-שינדל, אמרה: "הטיפול הנכון והטוב ביותר הוא טיפול במחלקה המטו-אונקולוגית ילדים, מה שלא ניתן לתת במרפאה. אנחנו קצת מודאגים מטענות הרופאים לגבי המעבר ל'שערי צדק'. זה מציב סימן שאלה אם הם יעמדו בתנאי הרישיון לטיפול ב'שערי צדק'. ברור לנו שכרגע 3-2 רופאים ב'שערי צדק' לא יוכלו לתת מענה מלא".

עו"ד צבי אגמון, בא-כוח "שערי צדק", אמר במהלך הדיון: "לא הרבה פעמים אני מרים דגל לבן וזו אחת הפעמים. יש כאן ילדים חולי סרטן. טובת הילדים נשכחה, הרופאים נשכחו. פתאום 'שערי צדק' הפך להיות מרכז הסוגיה. היו לנו שלוש הערות על הפתרון שהוצע: מותר לנו להעסיק את מי שאנחנו רוצים; יש לנו בעיה עם תקופת הזמן שמוצעת - עד סוף השנה; יש לנו בעיה עם הגבלת מספר המטופלים. אנחנו לא חורגים מתנאי הרישיון. יש לנו ב'שערי צדק' יחידה להמטו-אונקולוגיה ואנחנו יכולים לטפל בה בחולים, עד תנאים מסוימים. המדינה טוענת שאנחנו ניתן רק ייעוץ. בשביל לתת ייעוץ אנחנו לא נעסיק את הרופאים. אנחנו לא נהיה תחנת ממסר. איפה כאן טובת הילדים? גם אם הדסה ישתקם (מהמשבר) ייקח זמן. אם לא רוצים – אז בוא נגיד לא רוצים. להגיד שזוהי טובת הילדים, זה במקרה הטוב היתממות". עו"ד אגמון גם ביקש שיוקצו למרפאה בשערי צדק רופאים נוספים.

נציג "הדסה" עו"ד יורם בונן, אמר לבית המשפט: "הדסה תהיה מוכנה לסייע ליישום המתווה, ללא קשר לכך שהיא סבורה שהמחלקה כיום יכולה לתת מענה רפואי הולם. הסכמנו לתת סיוע בשימוש במשאבי הדסה ללא שום תנאי. מבחינתנו זה אירוח שימוש, לטובת הילדים".

ההורים הודיעו על פירוק מאהל המחאה

בא כוח ההורים שהגיש את העתירה, עו"ד אליעד שרגא, אמר לשופטים: "הכול כבר נאמר בחדר הזה מלבד הדבר החשוב ביותר: טובת הילד החולה. גם אני שוקל להרים דגל לבן כי להיות בא כוחם ופיהם של ילדים חולי סרטן הוא משא כבד מנשוא. לראות את עיניהם של הילדים חולי הסרטן זה משא כבד. זה היה אמור להיות תיק קל כי יש דבר אחד שעליו אין מחלוקת והוא ערך החיים. הדבר היחיד שמתעסקים בו עתה זה האגו של ליצמן. הרגולטור משרה אווירת טרור. יש כאן פעולות שגורמות לאנשים לחיות בפחד. המדינה אצה-רצה לחבק את הצו על תנאי, תוך שהיא מאיימת בהפעלת סמכויות אחרות כנגד 'שערי צדק'. את אף אחד לא מעניינת טובת הילדים שצריכים להיטרטר למרכז הארץ כדי לקבל את הטיפול במקום שהוא יינתן להם בירושלים".

עו"ד שרגא התייחס בדבריו לכך שהרישיון שבידי 'שערי צדק' הוא למרפאה הקיימת, אבל לדבריו מעקב אחרי ילד חולה איננו נגמר אחרי שנה. "אפילו בהצעת המגשר לא דובר על קציבת זמן ללא הקמת ועדה שתיתן המלצותיה, אלא שלוועדה כזו התנגדה המדינה". בנושא ההגבלה לגבי 3 רופאים בלבד, אמר: "אם יש היתר, אין זה משנה כמה רופאים יועסקו. כל עוד הם (שערי צדק) עומדים בתנאי אותו רישוי. גם השופט רובינשטיין הבין שהיחס של רופא אחד ל-26 ילדים איננו תואם את היחס בבתי חולים אחרים, של רופא אחד ל-15 ילדים. אין סוגי סרטן עדיפים יותר ועדיפים פחות. להורים היה חשוב שכל ילדי ירושלים ייהנו מהטיפולים - ולכן הגבלת הטיפול רק לילדים שכבר אושפזו ב'הדסה' מחטיאה את המטרה שלשמה יצאו לקרב הזה".

הדיון אתמול התקיים לאחר שכשלו מאמצי הגישור מצד השופט בדימוס אליקים רובינשטיין ולאחר שבית המשפט התכנס ביום חמישי והוציא צו על תנאי המורה למדינה לנמק מדוע התנגדה למתווה לפיו שלושה רופאים ייקלטו ב"שערי צדק" באופן זמני, עד סוף 2017. בג"צ דחה את עתירתם המקורית של ההורים לפתוח מחלקה המטו-אונקולוגית ב"שערי צדק".

בתום הדיון הודיעו הורי הילדים על פירוק אוהל המחאה בגן סאקר בשל מחסור באמצעים. יחד עם זאת, הדגישו בהודעה לתקשורת כי "המאבק יימשך עד אשר יימצא פתרון הולם וראוי לילדינו ולילדי ירושלים החולים בסרטן בכלל".

נושאים קשורים:  חדשות,  בג"ץ,  משבר ב"הדסה",  מאבק,  המרכז הרפואי "הדסה",  המרכז הרפואי "שערי צדק"
תגובות
 
אנונימי/ת
09.07.2017, 21:13

ניצחון עולה עולה,ניצחון עולה עולה...
מי שלא קופץ שעץ מי שלא קופץ שעץ

09.07.2017, 21:13

אז איפה כל הסניגורים? חבל, חבל, שהאתיקה הרפואית והשכל לא גברו על האגו.

אנונימי/ת
09.07.2017, 21:21

אבל בסוף השכל ניצח! והוא הגיע מצד בגץ...על חוסר האתיקה במשבר הזה עוד ידונו רבות...בושה להרי,שתמכה בנטישת חולים

אנונימי/ת
09.07.2017, 21:55

נצחון פירוס-"עוד נצחון כזה ואבדנו".לגד נתן הפינסיונר המשועמם שהתעוררו פתאום שוב לחיים.נא לעיין בגוגל בערך המתאים ולהפנים שזה עוד לא נגמר...

אנונימי/ת
09.07.2017, 22:20

נגמר,תם ונשלם...המאהל מפורק..

אנונימי/ת
09.07.2017, 22:24

עוד רופאים כאלו ואבדנו..

10.07.2017, 08:59

מר אנונימי, נמאס מפחדנים כמוך. חשוף את פרצופך, ואל תשלח אותי לגוגל. הנוטשים עשו מקח טעות, ואינם מוכנים לרדת מהעץ עליו טיפסו יהיה המחיר אשר יהיה. הילדים שהפכו כדור משחק יקבלו בסופו של יום טיפול, והם? שימשיכו להאבק בטחנות רוח. ואתה? אינך קולט ורואה מה קרה? אתה עיוור? חירש? או סתם מלחך פינכה?
צא מהאלמוניות ואז אולי ארשה לך לפנות אלי.
א

אנונימי/ת
09.07.2017, 22:32

הרופאים גררו את ההורים למאבק שאינו צריך להיות מעניינם של ההורים. הרופאים היו צריכים לטפל בילדים ולא לנטוש. בג״צ עשה צדק. רופאים, שובו להדסה וטפלו בילדים הזקוקים לכם. זכרו את שבועת הרופא.

אנונימי/ת
09.07.2017, 23:22

החלטה נבונה ושקולה של השופטים, אז עכשיו, יתכבדו נא הרופאים הנוטשים ויחשבו האם כל המהלך שיזמו הביא לטיפול טוב יותר בילדים החולים ? האם כל המעשה שווה?
או שהתוצאה של מעשה המרד שלהם הזיקה גם להם, גם לחולים, גם להדסה , בקיצור מעשה שגרם רק נזק לכל המעורבים.... בפעם הבאה היאבקו מבפנים ואל תנטשו....

אנונימי/ת
09.07.2017, 23:37

התחמן והליצן קיבלו רוח גבית ו"ניצחו". רופאים טובים יעזבו את הדסה. מקום קר ומנוכר. שומר נפשו יירחק.

אנונימי/ת
10.07.2017, 08:02

שיעזבו את הדסה כל " הרופאים הטובים". שישארו רק מי שרוצה להבריא את הדסה, ולהיות חלק בשיקומה!

אנונימי/ת
10.07.2017, 06:58

אני קורא להדסה להניח שטיח אדום בפני כל אחד מהרופאים שפרש ולאפשר לו לחזור להדסה בתחושת כבוד תוך הליכה לקראתו. במקום שבעלי תשובה עומדים, אפילו צדיקים גדולים אינם עומדים

אנונימי/ת
10.07.2017, 08:03

שטיח אדום, סאונה,מסאג',,,אבל רק בתנאי שלא יחזרו...לא צריכים גיס חמישי

10.07.2017, 08:21

אל תבלבל, הם רופאים טובים ואנשים טובים ששנים הוכיחו זאת. הדסה זקוקה להם למרות ההתנהגות האחרונה וה bad blood שנוצר

אנונימי/ת
10.07.2017, 22:21

הלוואי וימצאו את הכח לחזור לעבודה הילדים והדסה זקוקים להם, הם אנשים טובים שדרכם אבדה להם. פרופ ווינטרופ צריך לשלם את המחיר של ההנהגה של האנשים שלו והמטופלים שלו לאבדון.

אנונימי/ת
10.07.2017, 10:37

היה ברור שבסוף כולם ייבכו... זה התחיל ממהלך כוחני של מנהל שאצלו אפילו השמים הם לא הגבול... ניצחון פירוס.
המקרה ישפיע על כל רופא שיעז לעבוד לפי צוו מצפונו. יגדלו כאן רובוטים צייתנים שיפחדו מהצל של עצמם. "רפואה מתגוננת כפולה" - רופאים עובדים לפי הספר... מפחדים מתביעות משפטיות מצד אחד וממנהלים גסים וכוחניים מצד שני.

אנונימי/ת
10.07.2017, 11:00

עוד פעם עם הפירוס הזה...והלל לרופאים הנוטשים?...תרגעו הם בכלל לא היו כאלו טובים..זו היתה המחלקה הכי גרועה בארץ מבחינת תחלואה ותמותה...מי שכתב לווינטראוב את כל המאמרים זו סטפנסקי שקודמה בצדק...את קולות ההורים שלא היו מרוצים מוינטראוב ורופאיו משום מה לא שומעים בתקשורת...ואנשי צוות שמכירים את ויינטראוב מקרוב ויודעים בדיוק מי הוא,גם התקשורת בחרה שלא לפרסם...קיצור בכלל לא אבדה גדולה...שימצאו את עצמם לקופה בבית שאן...כי מי יסכים להעסיקם בכלל?

10.07.2017, 12:46

בתי הקברות מלאים באלה שלא היה להם תחליף. אין מדובר כאן במומחיות מקצועית. מדובר כאן ביעודו של הרופא. רופא לא נוטש חולה! אלה הרואים במקצועיות את גולת הכותרת ואת חזות הכל, אלה הם נפוחי האגו שחושבים ובטוחים עד כה, שהמומחיות שלהם היא שתהיה מגן להם ולמעשיהם הלא אתיים.

אנונימי/ת
10.07.2017, 12:59

חשבתי שזה אתר רק לרופאים
אבל אם הסתנן לכאן הורה,אז כדי שתדע שהקללות והאיומים שלכם לא מפחידים אף אחד,זה שיש לכם ילדים חולים לא נותן לכם לגיטמציה להתנהג כמו בריונים עבריינים,וכדי שמישהו יגיד לכם את האמת...מזל שבגץ לא התרשם מהצגת הבכיינות השקרית שלכם...הפסדתם במאבק הלא צודק והמלוכלך שלכם...

אנונימי/ת
10.07.2017, 14:47

אז 'הדסה' ניצחה את החולים שלה, ליצמן ניצח את הילדים... נפלא! "בית חולים לתפארת"!

אנונימי/ת
10.07.2017, 18:49

בג״ץ קבע שאמנם כמה מפקדי פלוגה יכולים לפרוש על רקע מקצועי, אבל לא יכולים להכריח את הצבא להקים גדוד חדש, רק כי החיילים לוחצים.
חוצפה וחוסר אחריות מצד ההורים וניצחון, גם אם קשה, להנהלת הבית חולים. יראו וייראו החוצפנים בעציד

אנונימי/ת
10.07.2017, 19:32

יש צדק!!!
גאה במערכת המשפט שלא נתנה לגל העכור וגועלי, מלא שנאה וגזענות לשטוף את האמת.
ויינטראוב צריך לעמוד לדין על מה שהוא עשה.

אנונימי/ת
10.07.2017, 19:44

לכל העוזרים למינהם טלו קורה מבין עיניך לטובת אלו שיש קצת תבונה בקודקודם נצטט מהסיפא של מאמרו של רן רזניק היום בעתון חדשות היום"...הפגיעה התדמית הזו בהדסה קשה מאד,והיא חורגת בהרבה מעבר למחלקה המטפלת בילדים החולים בסרטן.כל זה הוא הפסד תדמיתי,שיווקי,כלכלי ורפואי גדול מאד לבית חולים הדסה,שהיה פעם מבתי החולים הטובים בארץ בעקבות המשבר הנוראים הזה כבר לא יוכל לשוב להיות כזה"-. וכל המוסיף לדברים אלו-גורע!

אנונימי/ת
10.07.2017, 20:10

טוב שיש את רן רזניק....הוא באמת מבין ברפואה...בעיתונאות קצת פחות,בגלל זה פיטרו אותו מכל עיתון שעבד! אפילו ממנטה
..

אנונימי/ת
10.07.2017, 22:57

בענין מיקי רן רזניק כתב בטיפשות
שום ילד לא נפגע מחוסר טיפול
היה פה ספין שאין דוגמתו
רק רופאי הדסה שלא יצאו להגנת המוסד שלהם הפסידו

אנונימי/ת
10.07.2017, 23:59

אני מזועזעת מהתגובות. מיקי ויינטראוב, שושי וילק ואיריס פריד - אנשים נפלאים ורופאים מהטובים שישנם במדינת ישראל. פעלו לפי צו מצפונם, כי הרגישו שלא יכולים לטפל בצורה כזו בילדים. אפשר לא להסכים עם הדרך, אבל אין עוררין על האנשים הנפלאים שהם. משכמם ומעלה, וכל מי שאי פעם נתקל בהם, כסטודנט, כרופא או כהורה יודע זאת.

עו'ד שרגא אליעד,
אנא,,באם זו אכן תהיה פסיקת בג'ץ בהרכב הנוכחי,שכנע את ההורים להאבק למען הצדק לילדיהם –לערער !
(למיטב הבנתי זה אפשרי).
הטעון (שלי) :
בג'ץ משמעותו : בית הדין הגבוה לצדק .
היכן נעשה צדק , צדק מקצועי לאמת , לאמת המקצועית , בפסיקה שכל כולה "פשרה"???
היכן הדגמתו המדהימה של הצדק (ראה "משפט שלמה " החכם מכל אדם ) ?

הרי כלל לא היתה התייחסות לשאלה בסיסית זו של האמת העובדתית האוביקטיבית :
האם רשאי היה מנכ'ל הדסה לפעול ניהולית כפי שפעל בהקשר ליחידה לאונקולוגית-ילדים ?
האם רשאי היה מנהל היחידה הנ'ל לחלוק מקצועית על הנחית המנכ'ל הניהולית כפי שפעל?
מי מהם צדק/חרג עניינית ?
אולי איש מהם לא צדק/חרג ??
אולי היתה קיימת מלכתחילה דרך צודקת ושיגרתית לפתרון צודק ומוסכם של חילוקי דעות מקצועיים בין רופאים מומחים-בכירים? ואף בכירים ביותר ?? (הדרך קיימת : הר'י /לישכה לאתיקה / איגודים מקצועיים).
אם כך – מדוע לא פעל כך השר ?? (עקב סלידתו- שינאתו להר'י).

בעתירתך, ( בהתאם למסורתנו "צדק, צדק תרדוף") מינוי ועדה מיקצועית לעשיית צדק לאמת המקצועית, תתאפשר מתוך רשימת מומחים בכירים מישראל ומחו'ל (שהלישכה לא תתקשה להציע).
בכתב המינוי יאמר, שהינה מתמנה ע'י בית המשפט לשם בחינת המחלוקת המקצועית, גיבוש מסקנות והמלצות צודקות תוך זמן קצוב וקצר יחסית. דו'ח וועדה זה יהווה הבסיס להחלטת הבג'ץ.
החלטה זו של הבג'ץ המורחב תיכפה על הצדדים במקרה של סירוב, מצד מי מהם.
זו תהיה גירסת "משפט שלמה" לצדק מפי שופטי ירושלים דהיום: "כי מציון תצא תורה...."
לצערי הסתיימה פסיקת בג''ץ הרחק מאוד מפסיקת שלמה (ב"משפט שלמה"), "כרחוק מזרח ממערב", בהדגמת מהו משפט צדק, שהציג בזמנו "החכם מבל אדם".
במקומו קבלנו מתווה של "פשרה" רופסת ורדודה , שאין בה כל רמז למצוות השופט : "צדק, צדק תרדוף"
בצער רב תוך כאב עמוק לילדים החולים ולהוריהם, פרופ' תיאו דב גולן.

אנונימי/ת
11.07.2017, 00:47

לדעתי, אם בראשית המאבק מנכ"ל "הדסה" פרופ' רוטשטיין, שאין חולק על כישוריו כמנהל, אבל לדעתי הוא חסר אינטליגנציה רגשית, היה פועל בצורה אמפתית כלפי הרופאים ולא בצורה כוחנית, ניתן היה למנוע את הידרדרות הקונפליקט. גם שר הבריאות, הרב ליצמן, שגיבה באופן גורף את פרופ' רוטשטיין, אחראי להימשכות המשבר. הערב כבר ראינו בטלביזיה שאחת הרופאות הבכירות מודיעה שהיא נוטשת את מקצועה כאונקולוגית ילדים. אם יילכו בעקבותיה עוד רופאים זו תהיה אבידה חמורה למקצוע חשוב זה, הדורש פעילותם של אנשים מיוחדים בעלי תעצומות נפש.

אנונימי/ת
11.07.2017, 06:38

אל מה אתה מדבר?הם תכננו לעבור לפני כל נושא ההשתלות,יש תיעודים על הכל ! אולי תכיר קצת עובדות לפני שאתה כותב רומנים באורך הגלות..

אנונימי/ת
11.07.2017, 06:41

אני מזועזע שכאלו "רופאים טובים" תכננו עריקה בצורה יסודית ומתוכננת...רק בשביל המנהל שלהם שנמצא בכאסח עם רוטשטיין מאז שהנל פיטר אותו מתל השומר....כנראה כבר אז הוא עמד על קנקנו ,מה שעכשיו כולנו יודעים...

אנונימי/ת
11.07.2017, 14:33

צודקת. רופאים נפלאים ומסורים נזרקו לכלבים בגלל אגו ורדיפת שררה של מנהל. הכי כואב זה שרופאי ישראל עמדו מהצד וראו איך מתעללים בחבריהם ושופכים את דמם. משהו קרה לנו, חברים.

אנונימי/ת
13.07.2017, 10:40

הרופאים הנפלאים,תכיננו עריקה ונטישה של המטופלים שלהם,לאחר שהסחטנות לא הצליחה ניצלו את הילדים החולים להילחם בשבילהם,,הפרה ברורה של האתיקה הרפואית,לא יאומן שהרי ורופאי ישאל שתקו ולא הגיבו,,ולא יאומן שהם עדיין מטפלים בחולים!

אנונימי/ת
11.07.2017, 16:33

הרע עדיין לפנינו. כל עוד רוטשטיין בהדסה הכוחנות תחגוג.

האם אכן קיימת מזה שנים טינה אישית בין שני ה"בכירים" מימי "תל השומר?
באם זה אכן כך ?
אז על הר'י "להרים את הכפפה" ולזמן את שני חברי הר'י הנכבדים ל"משפט חברים"!
כדי להפגין נויטראליות, שאין עליה עוררין , חבר השופטים שיבחר ע'י יו'ר לישכת הר'י לאתיקה, חייב יהיה לכלול חברי הר'י מן המעלה העליונה מתחומי המנהל הרפואי והמטו-אונקולוגית ילדים,אשר עליהם יתווספו שנים-שלושה מומחים מחו'ל ידועי-שם בינלאומי, ומן התחומים המתאימים .
"חבר שופטים" ניטראלי זה יזמן אליו ל"משפט חברים"את שני הניצים, וכן עדים נוספים כפי שימצא לנכון.
בתום תהליך קצר ומהיר יחסית (4-6 שבועות) יגבש "חבר השופטים" את פסיקתו על סמך הראיות העובדתיות שישמשו להסקת מסקנותיו.
יו'ר הר'י וחברי הנהלתה יאמצו את הפסיקה, יחייבו את "בעלי הפלוגתא" לקבלה ויפרסמו אותה ברבים!
תהליך זה של הר'י לכשיקויים, יעשה סוף-סוף צדק לאמת המקצועית, הליך ששופטי בגץ לא טרחו לאמצו.
מכתב ברוח זו שלחתי הערב לפרופ' ליאוניד אידלמן יו'ר הר'י, תןך תקווה שהנהלת הר'י תאמצו ותפעל ליישומו.
באופטימיות זהירה, פרופ' תיאו דב גולן.

אנונימי/ת
14.07.2017, 10:11

"המטופל במרכז", בשביל ליצמן, זה שהילדים המסכנים ייסעו לטיפול בתל אביב