חדשות

הצעת פשרה במשבר "הדסה": תוקם מחלקה עצמאית ב"הדסה" הר הצופים

לפי דיווח הבוקר (א') ב"ידיעות אחרונות", לאחר 3 ימי דיונים שהובילו למבוי סתום, הועלה מתווה חדש לפתרון המשבר ב"הדסה": תוקם מחלקה חדשה בבית החולים "הדסה" הר הצופים, שתנוהל על ידי פרופ' מיקי וינטראוב שיעבוד ישירות מול מש' הבריאות; עובדי המחלקה יהיו עובדי מדינה

הדסה הר הצופים. אובדן הכנסות מהפסקת הטיפול בפלסטינים יגיע ל־196 מיליון שקל ב־2020 - מחצית מהסכום יאבד ל"הדסה" צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

מתווה חדש הוצג לצדדים בניסיון להגיע לפתרון המשבר ב"הדסה": המחלקה להמטו-אונקולוגיה ילדים תעבור מבית החולים "הדסה" בעין כרם לבית החולים "הדסה" בהר-הצופים, ותוצא מאחריותו הישירה של מנכ"ל "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין; על הצעת הפשרה, שהועלתה לאחר שלושה ימי דיונים בהובלת השופט לשעבר אליקים רובינשטיין, דיווח הבוקר (א') העיתון "ידיעות אחרונות".

לפי הדיווח, את המחלקה ישוב לנהל פרופ' מיקי וינטראוב, שהתפטר ביוני מתפקידו כמנהל המחלקה להמטו-אונקולוגיה ילדים ב"הדסה", והוא יעבוד ישירות מול משרד הבריאות. כמו כן, הרופאים במחלקה יהיו עובדי מדינה, ולא עובדי "הדסה". העיתון הגדיר את המחלקה החדשה כ"מובלעת חיצונית" בתוך בית החולים.

העיתון ציטט "גורמים המעורבים במשבר", שאמרו כי "אם הרופאים יסרבו להצעה הזו, האחריות לכישלון השיחות תהיה עליהם ורק עליהם. ההצעה הזו נותנת להם מענה על כל הצרכים. הם אפילו לא יצטרכו לראות כל יום את רוטשטיין במסדרונות בית החולים מכיוון שהוא בכלל יושב בעין כרם". ממשרד הבריאות נמסר לעיתון: "אנחנו לא מתייחסים להצעות שעולות בהליך הגישור".

ההצעה החדשה, שלא דווח עליה בכלי תקשורת אחרים, נשקלת לאחר שלושה ימים בהם לא נרשמה התקדמות משמעותית בצמצום הפערים בין הצדדים - הורי ילדים חולי סרטן והרופאים המתפטרים מחד והנהלת "הדסה" ומשרד הבריאות מנגד. היום ב-16:00 צפוי השופט לשעבר רובינשטיין להעביר דיווח להרכב בג"צ הדן בעתירה, ששלח את הצדדים להליך הגישור.

הליך הגישור עמד בסוף השבוע על סף פיצוץ בשל טענות ההורים כי שר הבריאות יעקב ליצמן אינו מעורב בהליך באופן אישי, ומסתפק בשליחת עוזרים. ההורים אמרו כי יעזבו את ההליך אם ליצמן לא ייפגש אתם אישית, ושר הבריאות הגיע שלשום (יום ו') לבית המשפט העליון כדי להיפגש עם נציגיהם.

לפגישה לא היו תוצאות. נציג ההורים עו"ד אליעד שרגא אמר לתקשורת: "אנחנו שמחים שהשר ליצמן הגיע לגישור לאור דרישתנו. עם זאת, לצערנו הרב אין כל התקדמות וכל צד מתבצר בעמדתו".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  בית החולים "הדסה" עין כרם,  בית החולים "הדסה" הר הצופים,  משבר ב"הדסה",  פתרון,  גישור,  מתווה,  פרופ' זאב רוטשטיין
תגובות
אנונימי/ת
02.07.2017, 09:42

הצעה רעה לכולם. הפתרון היחיד הינו החזרת הרופאים להדסה, מציאת פתרון למנהל המחלקה ופיקוח חיצוני על פעילות המחלקה. כל השאר משחקי כח

אנונימי/ת
02.07.2017, 12:43

הצעה מעולה- צריך פתרון מידי לילדים. הטובה ביותר שהוצעה לרופאים עד כה! מקווה שיקבלו אותה ובא לציון גואל.

אנונימי/ת
02.07.2017, 13:08

זה לא פתרון מידי, להקים כזו מחלקה לוקח זמן. מה ההבדל בין הפתרון הזה לש"צ ? הפתרון המידי הוא עין כרם!

אנונימי/ת
02.07.2017, 14:59

פרופ' זאב רוטשטיין, לך הביתה. לך הביתה עכשיו, כדי לשמור על מעט הכבוד המקצועי והאישי שעוד נותר לך, אם נותר לך, בעיני הציבור.

שים את המפתחות על השולחן של מיטיבך ומגינך, שר הבריאות יעקב ליצמן. הודה לו על ההזדמנות שנתן לך בניהול את בית החולים הדסה, אחרי כהונך הניהולית הבעייתית במערכת הבריאות. אין לנו ספק שהקשרים המצוינים שלך בצמרת העסקים של ישראל, שעם אחד מראשיה בילית סוף שבוע במילאנו בעיצומו של משבר אקוטי שאתה מנהל, בטח יסייעו לך למצוא תפקיד נחמד ומתגמל במגזר העסקי. שם כבר תהיה בעיה של דירקטורים עם אחריות פלילית, של רשות נ"ע ושל רגולטורים שלא יתנו לך לדרוך להם על הראש.

לך הביתה, רוטשטיין. נכשלת בניהול מו"מ שאדם בעל ניסיון עשיר כמו שלך היה צריך לדעת לסיים בתבונה. כינית את הרופאים המתפטרים מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית בשמות גנאי ואחר כך עשית ספין מכוער כשקראת להם "לשוב הביתה", בית שאתה רוצה לנהל לפי הסטנדרטים הבעייתיים שמלווים אותך לאורך הקריירה. זלזלת בכאבם של ההורים בלהטטנות הפוליטית שהפגנת מולם, ונעלבת מעומק נשמתך שקללו אותך בעלבונם בבית המשפט, אבל מעל הכול - התעלמת מילדים חולים, כי מי הם לעומת האגו שלך.

לך הביתה, רוטשטיין. נמאס לנו מהצפצוף הארוך שלך על החוקים, התקנות, הוועדות, על הבוסים שלך והכסף שלנו. כשראיינתי אותך בעבר, נפנפת מולי בזלזול בערימת מכתבים ממבקר המדינה שהיו מונחים על שולחנך בתל השומר, צחקת ואמרת, "תראי על מה אני צריך לבזבז את הזמן".

לפי דו"ח המבקר מ-2009, ניצלת את הזמן היטב ב-11 עבודות פרטיות שעשית במקביל לתפקידך בלי אישור, וב-2013 התפטרת מדירקטוריון חברה לניכוי צ'קים, אחרי שקיבלת איום מפורש ממשרד הבריאות - כי לפי תפיסתך, לך מותר הכל.

בחכמתך לימדת את המערכת, שמה שאסור לאחרים - מותר לך. אפילו את ליצמן הצלחת לאלף. איכשהו, עם חקירה פתוחה נגדך בנציבות המדינה, וקופת השרצים שליוותה את כהונתך במערכת הבריאות - הוא בעט אותך להדסה.

לך הביתה, רוטשטיין. כי נמאס לנו שאתה מתיז עלינו מהמקפצה וצוחק. מילא ששת שבועות של השתלמות בארה"ב, שלקחת לעצמך, אף שסורבת על ידי ועדת ההשתלמויות רגע לפני שנכנסת לתפקיד. זה שגרתי אצלך.

אבל מה עם 1.3 מיליארד השקלים שהפקדנו בידיך, כדי להציל את בית החולים מקריסה? אנחנו מינינו חשב מלווה חיצוני, שישגיח על הכסף ועליך, ואתה ליווית אותו לכל הרוחות. מרגע מינויו מידרת אותו ומנעת ממנו להשתתף בישיבות ההנהלה והדירקטוריון, כאילו זה הכסף של אבא שלך. ואז ערוץ 10 מדווח שהוספת, ללא דיווח ואישור, כמה אלפי שקלים למשכורת 90,000 השקלים שניתנה לך לפי ההסכם, מחברת בת של הדסה.

לך הביתה, רוטשטיין. וקח איתך את הפסוקים מתהילים קמ', בהם בחרת להיפרד ממשרד הבריאות ונציבות המדינה לפני כמעט שנה וחצי, אותם כיוונת אל אויבך, אל שומרי הסף שניסו לעצור אותך. אז עכשיו אדוני, אנחנו מפנים אותם אליך: ""חַלְּצֵנִי ה', מֵאָדָם רָע; מֵאִישׁ חֲמָסִים תִּנְצְרֵנִי. אֲשֶׁר חָשְׁבוּ רָעוֹת בְּלֵב; כָּל־יוֹם, יָגוּרוּ מִלְחָמוֹת".

*פורסם באתר 'גלובס'

אנונימי/ת
02.07.2017, 16:38

כל מלה בסלע!-רופא

אנונימי/ת
02.07.2017, 17:55

פרופסור זאב רוטשטיין משום מה מזכיר לי את טרנדוט=בעל הפונדק מהמחזמר עלובי החיים.תקשיבו לשיר שמוקדש ל" בעל הפונדק" במחזמר בעברית ותבינו!

אנונימי/ת
02.07.2017, 18:05

מנכ"ל הדסה "הרוויח ביושר" את הכתבה. מה שנותר עכשיו שהבוררות או בית המשפט הרופאים יחזיר את הרופאים לטפל בילדים - הפעם בחסות בית המשפט/נשיא המדינה/ ראש הממשלה ולעיני כולא ד'עלמא.

אנונימי/ת
02.07.2017, 19:53

האם אפסה החמלה מלב הנוטשים? רחמים על הילדים המסכנים? מחויבות אנושית לסובלים?

אנונימי/ת
02.07.2017, 22:43

חמלה יש לחפש אצל ליצמן כי לרוטשטיין אין ולא תהיה חמלה.מחלקה בשערי צדק מזמן היתה פותרת את הבעיה לכולם חוץ מלרוטשטיין..

אנונימי/ת
02.07.2017, 22:49

פרופסור זאב רוטשטיין האיש שלא עוצר באדום, פתאום נתקע בקיר בלתי עביר:.רופאים מסורים רק לצו מצפונם המקצועי.

אנונימי/ת
03.07.2017, 08:06

בסדר,אבל למה הם משתמשים בחולים?

אנונימי/ת
03.07.2017, 08:40

אני עוקב אחר כל הפרסומים ומנסה לסכם את מעשיו הרעים של פרופ' רוטטשטין. להלן הסיכום:
1. הוא לא נחמד.
2. השווה את וינטרוב להמן הרשע.
3. מינה את דר סטפנסקי למנהלת השתלת מח עצם מבוגרים.
4. ייתכן ותכנן להשתיל מח עצם לילדים במח' מבוגרים (הוא טוען שלא בכל מקרה זה לא יושם).
5. לא הסכים שיקחו את המחלקה מהדסה לש"צ?
6. יש מחלוקת על איכות וכיסוי הרופאים המחליפים שהצליח לגייס ב 3 חודשי ההתרעה שניתנו לו ע"י הצוות היוזב
מישהו יוכל להוסיף עוד על חטאיו כדי שאוכל לגבש דעה יותר ענינית בסכסוך?

אנונימי/ת
03.07.2017, 10:16

הוא אוהב תה עיראקי.

אנונימי/ת
04.07.2017, 07:47

על זה אין מחילה!!!

אנונימי/ת
03.07.2017, 08:42

מי שמשתמש בחולים כקרדום לחפור בו למען הקרירה שלו בלבד-הוא פרופ'.זאב רוטשטיין.מקומו בביזינס רק שם צריך כריש כמותו.

אנונימי/ת
03.07.2017, 09:01

אנונימי מ 0842 - תוכל להסביר בבקשה איך פרופ' רוטטשטין משתמש בחולים כקרדום לחפור בו. זו האשמה קשה.