חדשות

היום יחל הגישור בין הרופאים להנהלת "הדסה": חזרה לביה"ח או מעבר ל"שערי צדק"

השופט העליון לשעבר אליקים רובינשטיין ינסה לגשר בין הצדדים, במטרה להציע טיפול מיטיב לילדים חולי סרטן מאזור ירושלים, המקבלים טיפול בבתי חולים במרכז בעקבות המשבר ב"הדסה"; אתמול התקיימה צעדת מחאה של ההורים, שגם חסמו את הכניסה לירושלים עם מיטות אשפוז

הפגנה של הורים לילדים חולי סרטן בכניסה לירושלים (צילום: הדס פרוש / "פלאש 90")

שופט בית המשפט העליון לשעבר, אליקים רובינשטיין, יחל היום בהליך הגישור האינטנסיווי עליו הורה אתמול (ג') בג"ץ, בין הרופאים שהתפטרו מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית ב"הדסה" עין כרם לבין הנהלת "הדסה" ומשרד הבריאות. בעוד שהמשרד בירך על ההחלטה לפנות לגישור וקרא לרופאים לחזור ל"הדסה" באותם התנאים שהיו קיימים בבית החולים לפני הטלטלות השונות, עורך דינם של הורי ילדים שטופלו במחלקה אמר כי המטרה היא לעבור למחלקה חדשה להמטו-אונקולוגיה שתוקם ב"שערי צדק".

מנהל "שערי צדק", פרופ' יונתן הלוי, אמר אתמול במהלך הדיון כי "אני לא רואה את עצמי כצד בסכסוך הזה. אם הגישור לא יצליח להחזיר את הרופאים להדסה, אין דבר יותר טבעי מאשר לפתוח מחלקה בשערי צדק. ילדי ירושלים צריכים פתרון".

על סיכויי חזרתם של הרופאים לעבודה סדירה ב"הדסה" מעיבה סוגיית מינויו מחדש של פרופ' מיקי וינטראוב לתפקיד מנהל המחלקה, והשאלה מה יהיה תפקידו של ד"ר גל גולדשטיין, שהובא במהירות מ"שיבא" כדי להחליפו לפני שהתפטר. הנהלת "הדסה" הבהירה בעבר כי אין בכוונתה להזיז את ד"ר גולדשטיין מתפקידו ולפי הדיווחים מנהל בית החולים, פרופ' זאב רוטשטיין, אף פירסם מכרז לאיוש התפקיד על ידי ד"ר גולדשטיין, על מנת לקבעו.

הליך הגישור, שהתקבל אתמול למרות התנגדות הורים לילדים חולי סרטן שטופלו במחלקה תחת הנהלתו של פרופ' מיקי וינטראוב, אמור להתנהל באופן אינטנסיווי, וצפוי לכלול דיווחים מדי כמה ימים לבית המשפט לגבי ההתקדמות שהושגה. הדיווח הבא לבית המשפט צפוי להינתן מחר (29 ביוני).

הפגנה סוערת בירושלים

אמש הפגינו כמה עשרות בני אדם וקיימו צעדת מחאה מהאוהל שהוקם על ידי הורים לילדים חולי סרטן בגן סאקר לעבר גשר המיתרים בכניסה לעיר. לפי דיווחים בכלי התקשורת, המפגינים צעקו "ליצמן תתעורר ילדינו לא הפקר", וחסמו לכמה דקות את הכניסה לעיר בעזרת מיטות אשפוז.  בין המפגינים היתה גם ח"כ קארין אלהרר (יש עתיד). המפגינים הניפו שלטים עליהם היה כתוב: "עיר בירה בלי מחלקה זה אסון למדינה", "אנחנו מתים בגלל קמצנים" ו"לביבי אין לב - רק פעימות".

כמה מההורים נכנסים היום ליום השלישי של שביתת הרעב שלהם, בה פתחו בשל מחאה על התנהלות משרד הבריאות וסירובו לפתוח מחלקה המטו-אונוקולגית ילדים ב"שערי צדק". אחד הילדים חולי הסרטן, רועי בן דוד, בן 14, אמר לתקשורת אתמול: "אני אופטימי לגבי סיכויי הגישור אבל אין לי זמן. אני ללא טיפול כבר חודש, אני צריך מחר בבוקר מחלקה, את הרופאים שלי. אין לי זמן".

נושאים קשורים:  חדשות,  בג"ץ,  אליקים רובינשטיין,  פרופ' מיקי וינטראוב,  פרופסור יונתן הלוי,  פרופ' זאב רוטשטיין,  משבר ב"הדסה",  גישור
תגובות
אנונימי/ת
28.06.2017, 10:14

הציבור לא קולט שהאיש הרע בכל הטרגדיה הזו פרו הלוי שהוא בישל את מעבר הרופאים מהדסה. כל מנהלי בתי חולים חייבים להחרים אותו.הוא עלול לעשות תרגיל כזה גם לאחרים

אנונימי/ת
28.06.2017, 10:50

מסכים לגמרי

אנונימי/ת
28.06.2017, 17:13

וַיְהִי בַיּוֹם הַשְּׁלִישִׁי בִּהְיוֹתָם כֹּאֲבִים וַיִּקְחוּ שְׁנֵי בְנֵי יַעֲקֹב שִׁמְעוֹן וְלֵוִי אֲחֵי דִינָה אִישׁ חַרְבּוֹ וַיָּבֹאוּ עַל הָעִיר בֶּטַח וַיַּהַרְגוּ כָּל זָכָר.

אנונימי/ת
28.06.2017, 10:59

אני ללא טיפול כבר חודש >>> שקר. למה היחצנים מוציאים ציטוט כזה ולמה עיתונאים מדפיסים כשהם יודעים שזה שקר.
אני צריך מחר בבוקר מחלקה, את הרופאים שלי >>> תחזור להדסה, בשערי צדק זה ייקח 4 חודשים להקים מחלקה.

אנונימי/ת
28.06.2017, 18:02

יפה אמרת

אנונימי/ת
28.06.2017, 18:37

הנער שבכה סיים טיפול לפני חודש,,כל הבכיינות מופע שקרים

אנונימי/ת
28.06.2017, 11:01

יש לי רעיון מטורף לסיטואציה המוטרפת והמטרפת שנקלענו אליה. לפני שאתם פוסלים אותה כמטורפת לחלוטין חישבו-נא: יש מחלקה בהדסה. להקים מחלקה בשערי צדק ייקח הרבה זמן וסכומי עתק בלתי מוצדקים ממשרד הבריאות. הרי הפריפריה משוועת לכל גרוש. הרופאים לא מוכנים לעבוד תחת רוטשטיין. רוטשטיין לא מתפתר. אין אמון בין ההורים והרופאים לבין מנכ״ל הדסה ואנשי משרד הבריאות. הנה ערוץ חשיבה שנדמה לי שטרם עלה: המחלקה ההמו-אונקולוגית בהדסה תהיה תחת ניהולו של שערי צדק. משמע, המשאבים הפיזיים של הדסה, הניהול - של שערי צדק. מובלעת של צדק בלב הדסה. ולשערי צדק יבטיחו לשקול בעוד שנה-שנתיים הקמת מחלקה כזאת גם אצלם. לא נשמע כדבר הזה? גם הטרגדיה שלנגד עינינו היא דבר שלא נשמע כדוגמתו. בית המשפט יפקיע את המחלקה המסויימת הזאת מניהולו של רוטשטיין ויעביר את ניהולה לשערי צדק. בית המשפט יכנס למו״מ עם הצדדים המעורבים ויכין חוזה משפטי שיגדיר את סמכויות המובלעת הזאת שבלב הדסה. סמכויות ניהול, מימון, כח אדם וכו׳. התופעה של מובלעות מוכרת בעולם. מטה האו״ם שבלב מנהטן, הוותיקן שברומא ועוד הרבה. הרעיון הזה הוא סוג של פשרה. כל פשרה היא ויתור. אפילו כואב. כרגע שהכל סוער, כואב, מלא אמוציות ואיבוד שיקול הדעת הרציונלי, וההורים תובעים פתרון אחד שאין בלתו, שווה לשקול עוד ערוץ חשיבה. לפני שזועקים ׳אי אפשר׳ כדאי לזכור שבמדינה שלנו גם הבלתי אפשרי הוא אפשרי.

אנונימי/ת
28.06.2017, 17:56

ומי ישלם משכורת לרופאים? שערי צדק?

29.06.2017, 10:03

שטות מוחלטת

אנונימי/ת
28.06.2017, 11:08

בקיצור מהומה רבה על שום דבר..בגץ לא יקבל החלטה לפתיחת מחלקה, רוטשטיין לא יקבל את ויינטראוב,, ההורים לא יקבלו את רוטשטיין ,, משרד הבריאות ינסה לכפות על בתי חולים להעסיק הרופאים המתפטרים , ואנחנו נמשיך לראות איך מתעללים בילדים חסרי ישע. בשביל מלחמות אגו..

אנונימי/ת
28.06.2017, 13:11

כשרוטשטיין מצהיר: 'מיקי, טעיתי. לא הבנתי ששנינו ברשומון. אם נחזיר האמון בינינו נוכל להגיע לפתרון' הוא צריך להיות נאמן לעצמו.
יוחזרו כל הרופאים לעבודה בהדסה - כולל פרופ' ויינטראוב כמנהל. יתכבד נא גל גולדשטיין הצעיר, ימחל על כבודו, יישאר במחלקה וישתלב בצוות.

אנונימי/ת
28.06.2017, 13:29

והרופאים מוכנים לכך?

אנונימי/ת
28.06.2017, 14:16

צודק המגיב הראשון שהגורם מספר אחד לטרגדיה הזו זה הלוי. אם לא היה מבטיח לרופאים מהדסה הרים וגבעות כל זה לא היה קורה. כאשר ראה לאן נושבת הרוח שליצמן אינו מאשר פתיחת מחלקה אצלו הנוכל פתאום שינה גרסתו ומסר לעיתונות שניסה לשכנע את הרופאים לשוב להדסה. צריך להיות מורון כדי להאמין לו. לדעתי מנהלי בתי חולים בארץ חייבים להחרימו כי מחר יפגע בהם. אולי גם להחרימו בבית כנסת שלו בגלל רמתו המוסרית העלובה

אנונימי/ת
28.06.2017, 14:28

להסיט את האש לכיוון פרופ' הלוי זו טקטיקה בזויה וטיפשית.
השחקנים במחזה כבר לא מעניינים. חשוב שהשופט רובינשטיין Deus Ex Machina יתזמר את סצנת הסיום בהקדם והמחלקה תיפתח מחדש.

אנונימי/ת
28.06.2017, 14:32

בלי הלוי כל הכאוס הזה לא היה קורה. הוא קיים את הפסוק : הרצחת וגם ירשת
וכעת הוא במסדר השתקנים

אנונימי/ת
28.06.2017, 14:47

כל המלחמה הזאות -זו מלחמה של אגו ובראש ובראשונה של מנהל המחלקה מיקי ויינטראוב והרופאים שלו. שהפקירו את החולים הקשים שלהם , לא חשבו פעמיים על גורלם. הם ידעו שהורים של ילדים החולים יעמדו על צידם ,כי אין להם ברירה. איפה שבעת הרופא מול האגו המוגזם שלהם ?!!! עכשיו מצאו את "סעיר לאזלזל " דוקטור פולינה סטפנסקי שכתבה את הטיוטה. מה -אי אפשר היה לשבת בחדר בארבע עיניים שני אנשים בדרגה גבוהה- פרופ רוטשטיין ופרופ ויינטראוב , לשקול כל ההשלחות ולפתור באותו יום. כולם אשמים !!! הרופאים ניצלו את המקצוע שלהם החשוב שאין כמהו וממש פגעו בבריאות של הילדים. כן, אשמה היא שלהם. הם מוותרים על כל פשרה, רק רוצים לעבור לבית חולים אחר שהידם תהיה עליונה. אני כרופאה עם ניסיום של 39 שנים מרגישה בושה עבור המצב.

אנונימי/ת
28.06.2017, 21:57

בדיוק. מלחמות אגו בין רופאים - שהורגות חולים . לא רק בהדסה. זה קיים גם בשערי צדק. מלחמות אגו מטופשות שפשוט פוגעות בחולים. מניסיון אישי. בושה.

אנונימי/ת
29.06.2017, 10:06

כל מילה בסלע.

הפתרון המוצע על ידי אובייקטיבי ומטיב עם כל הצדדים
ואם לא יתממש מציע פתרון חלופי למען הילדים וההורים

סברתי מלכתחילה שהמשבר בהדסה לא אמור להגיע לבג"ץ, כי אין זה תפקידו והוא יתקשה להיכנס לעומקם של דברים ולדקויות בפרטים הרפואיים הקשורים במשבר. כאשר כול העת מופצים ע"י הגורמים המעורבים אמירות והצהרות "רפואיות" לא נכונות (fake news) המבלבלות את התקשורת והציבור הרחב. לפיכך, למשימת גישור במשבר כזה עדיפים אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחום ניהול רפואי שיכולים להבחין בנכונות הדברים המופצים ויידעו כיצד להתמודד אתם ולפתור את הבעיות.
לדעתי הפתרון המוצע על ידי - להשבת כל צוות רופאי המחלקה כולל פרופ' וינטראוב לבי"ח הדסה בתפקידיהם הקודמים עם התחייבות כתובה של פרופ' רוטשטיין ופרופ' וינטראוב למילוי התנאים כפי שפורטו בהצעתי - זה הפתרון העדיף ביותר במשבר הדסה, לכול המעורבים ללא יוצא מן הכלל, וכמובן בראש וראשונה לטובת ולמען הילדים המטופלים ומשפחותיהם.
הפתרון לפתוח מחלקה בבי"ח שערי צדק, הוא בעצם פתרון פשוט וקל מאד, אולם זה פתרון שאינו נכון ובלתי רצוי מקצועית רפואית וכלכלית. ואם יש תקציב לפתיחת מחלקה חדשה הייתי מעדיף לנתבו לפריפריה, כמו לדוגמא לבי"ח העמק בעפולה בשיתוף רפואי עם בי"ח פוריה. שרת הבריאות לשעבר ח"כ יעל גרמן, הסבירה בתקשורת מדוע רצוי לפתוח מחלקה נוספת בשערי צדק, צר לי אולם זה מעיד שהבנתה אינה מספקת בתחום זה.
לצערנו הורי הילדים החולים נותנים גיבוי מלא לדרישת הרופאים לפתוח מחלקה בבי"ח שערי צדק, ואז הרופאים מתעקשים "לא חוזרים להדסה", ולתדהמתנו הרבה מנהל בי"ח שערי-צדק פרופ' יונתן הלוי (שאגב, אני מכירו באותה מידה כמו היכרותי עם מנהל בי"ח הדסה פרופ' רוטשטיין, וזאת בעת מפגשים שנתיים שמקיים איגוד מנהלי בתי חולים) אומר בקולו שאם הגישור לא יצליח הוא יפנה למשרד הבריאות לאשר לו פתיחת מחלקה... משמעות הדבר, בעקיפין עידוד הרופאים לא להסכים לתוצאות הגישור אם לא יוחלט לפתוח מחלקה בשערי צדק. לא יאומן, אין מילה אחרת פרט לאנרכיה רפואית.
למרות כל הנאמר על ידי, במידה והגישור של בג"ץ יפסוק על השבת הרופאים והמצב לקדמותו בהדסה, ואם הרופאים והמשפחות יתנגדו לזה בכל תוקף, אני מציע בלית ברירה פתרון חלופי זה: אישור לפתיחת יחידה המטואונקולוגית לילדים בבי"ח שערי צדק במספר מצומצם ומוגבל של מיטות אך ורק בהתאם לצורכי הילדים שהיו מטופלים בהדסה וירצו לעבור לטיפול בשערי צדק, וליחידה זו יעברו רופאיהם (מהדסה בעבר) שירצו בכך. אולם, לא יתאפשר ליחידה בשערי צדק לקבל חולים חדשים. כול החולים החדשים יופנו ע"י כול קופות חולים רק למחלקה בבי"ח הדסה, שתמלא את שורותיה ברופאים הנדרשים ותפעל לתנאי אשפוז ועבודה נוחים במחלקה. זה פתרון לא רגיל (לא נורמלי), אולם אם לא תהיה כול ברירה אחרת, זה פתרון להסדר ספציפי שניתן ליישמו, כדי להביא שלווה ובטחון להורים.
אני מצהיר שדעותיי ועמדותיי הבעתי במלוא אובייקטיביות ללא שמץ של הטיה לאחד מהצדדים.
בהצלחה לכולם, שלומי ענתבי.

אנונימי/ת
28.06.2017, 18:31

ד"ר שלומי אנטבי, זאת אומרת שילדים עם חשד ללויקמיה, למשל, שיפנו ביוזמתם ל"יחידה בשערי צדק" - לא יטופלו בה, ויופנו לבתי חולים אחרים?

אנונימי/ת
28.06.2017, 18:01

כל פתרון הוא טוב ובלבד שלא תפתח מחלקה חדשה בשערי צדק. פתיחת מחלקה כזו תהייה בכייה לדורות שכן היא פרס, לא ראוי, למורדים. זה יהיה תקדים מסוכן שבו כל צוות רפואי שיחלוק על ההנהלה יפנה למוסד אחר ויפקיר את חוליו.

אנונימי/ת
28.06.2017, 18:53

חברה
חברים יקרים!
בוא ניתן למגשר לעשות את עבודתו נאמנה כראוי
בין אם זו פתיחת מחלקה בשערי צדק שמתבקש לעשות כך ובין חזרתם של הרופאים להדסה
או נחכה עד מחר ונראה את התוצאות של הדו"ח שיתן השופט לשעבר והמגשר בהוה

28.06.2017, 20:22

אינני יודע מי באמת ה"מנוול" בסיפור הזה,אך הניצול הציני של הורי הילדים החולים הוא מעשה שלא ייעשה ומנוגד לכללי המוסר האנושי בכלל והרפואי בפרט.

28.06.2017, 22:08

מעניין איך העובדות כפי שהצגתי אותן, שהיו סיבה לחרף ולגדף אותי ושכמותי הפכו ל mainsream. עכשין כל העוורים החלו לראות נכוחה את הגורם העיקרי לסאגה, אגו נפוח שגרם לשבר אתי ורמיסת היעוד הרפואי עד דק.
הגישור לא יעזור. ככל שימצא פתרון במסגרת הדסה הוא יהיה קוסמטי והמשבר יפרוץ שנית ומהר. הרכבת יצאה מהתחנה ולא ניתן להחזירה. הפתרון הנכון צריך להיות במסגרת מחלקות בבתי חולים אחרים, שם יקלטו הרופאים הנוטשים וכך כולם ירויחו,הילדים עם ההורים המסכנים והמוסתים יבינו שהמצב לא יחזור לקדמותו, המחלקה בהדסה תחזור לפעול ללא לחצים, והרופאים שימשיכו לתרום מהידע שלהם, ללא סכנה שהאגו יתפרץ שוב. וכמובן לא לשכוח, הלוי לא יזכה בפרס הגדול וכולנו נבין שיש גבול לכח, ונדע לעולם שרופא לא נוטש את מטופליו.
אמן

29.06.2017, 10:17

חנן, פשוט וקולע.

אנונימי/ת
28.06.2017, 22:28

ההשתלחות חסרת התקדים של הורי " מטופלים" בפרופ רוטשטין היא אלימות קשה שתפגע בסופו של דבר בכולנו
לו היה למיקי מינימום של אינטגרטי היה יוצא כנגד אלימות שכזו שאינני זוכר כמוהה

אנונימי/ת
28.06.2017, 22:49

כל הכבוד למשרדי הפרסום ויחסי הציבור ששכר רוטשטיין. הם הדגימו שהינם "מערכת לומדת" ויצרו טוקבקים "ריאלים יותר" הנדמים יותר לתגובות "רופא" כולל למשל החדרה במתכוון של שגיעות כתיב ודיקדוק.

28.06.2017, 23:01

כולל שגיאות הכתיב שלך? ״שגיעות כתיב ודיקדוק״...
מדהים כמה השנאה והשטנה גורמות לעוורון.

אנונימי/ת
28.06.2017, 23:31

הבעיה ד"ר נתן, שאתה מתנשא על הפורום וחושב שאתה יודע הכול. קצת צניעות לא תזיק לך. הנושא סבוך ועדין ונמצא כעת בידי שופט מגשר. מציע לך ולאחרים להחריש קצת ולהפסיק ללבות את הגחלים.

אנונימי/ת
29.06.2017, 00:14

ואוו .. ממש פרנויה.
אז ככה- אנחנו באמת רופאים. ויש רופאים שכנראה שכחו מה זו שבועת הרופא. שחיי החולים יותר חשובים ממלחמות אגו. בשערי צדק יש מחלקה בה רופא א לא מדבר עם רופא ב ורופא ב לא מדבר עם רופא ג. מה לעשות שכדי לטפל בחולה הרופאים צריכים לדבר ביניהם. ...אז מה קורה? ? החולה מגיע למצב של החייאה. כי הרופאים לא מדברים ביניהם. האגו יותר חשוב מהחולה. וכשעניין השר"פ נכנס לתמונה אז כולם לגמרי מאבדים את הצפון. נכון- לא להאמין. באמת נשמע הזוי . או אולי איזו המצאה של משרד יחצ"ן? אבל לא . לצערי זו המציאות באמת.

29.06.2017, 01:47

אני לא מתנשא. חס ושלום. אני זועם ומתוסכל. לא מובן לי למה המוען מאליו לא מובן לכם. אני מודע למצב שבו רופא במוסד תלוי במנהל וחייב לא אחת לציית בניגוד לדעתו, וכך ישמור על משרתו. אבל כאן זה לא היה המצב. . בכל מקרה העליתי פתרון, שלדעתי הוא פרקטי, וכן תיבלתי את תשובתי בציניות. אבל ההצעה לטעמי טובה. בכל מקרה אני מאד מקווה שפתרון אמת יצא, כי בסופו של יום, ישנם ילדים חולים שזקוקים לטיפול ורופאים שצריכים לטפל.

29.06.2017, 01:58

עוד משהו, הצעתי הצעה ברוח דר׳ ענתבי שהציע הצעה מאד דומה, פתיחת מחלקה בבי תחולים העמק עם הצוות הנוטש. והדגיש לא בשע״צ,אלא מחוסר ברירה.
למה דבריו, שהם טובים ומקובלים, לא מותקפים והצעתי היא התנשאות?

אנונימי/ת
29.06.2017, 18:39

נכון, אסור לפגוע בילדים וכו וכו, אבל כדי להיות רופא טוב ולתת שרות טוב חשוב לא להשחק, להרגיש סיפוק ובעיקר להנות מהעבודה ולהגיע לעבודה כל בוקר בשמחה.
אישית, לא נשמע לי כיף כזה גדול לעבוד בהדסה תחת רוטשטיין... עם זאת ברור שיש רופאים שמתחברים יותר ומתחברים פחות לסגנון הניהול שלו. מי שנהנה ומצליח להגשים את עצמו בהדסה שישאר ומי שלא - עדיף שיתפטר ולא ישאר מתוסכל וממורמר.

29.06.2017, 19:49

שתי שאלות עומדות לפתחינו:
למה הגיע רוטשטיין להדסה? התשובה נסיון להציל את הספינה הטובעת, וכמובן זה כרוך בהרבה אי נעימות, החלטות לא פופולריות ועוד ועוד.
שאלה שניה: האם רופא נוטש את חוליו?
התשובה חד משמעית, לא!. רופא יכול להתפטר, ובידיעה שיש לחולים אלטרנטיבה טיפולית במסגרת אותה עזב. אבל מה שנעשה כאן בהגדרה זו נטישה.
המעשה הו ההופכי של הרצון להציל את הדסה.הרי כל מחלקה/ יחידה בבית החולים יכולה עתה לברוח למוסד אחר, והנה הדסה נסגרת.
די עם ההתממות, לא נעים עם רוטשטיין? גם עם קפלן לא היה נעים, תפקידו עתה להציל את המוסד, כפי שכל רופא יודע ועושה ביום יום שלו, בכדי להציל את החולה הוא מקריב חלק ממנו. הרי הם אונקולוגים, כימו׳ שמצילה חיים אבל פוגעת פגיעות לעתים בלתי הפיכות, כריתות איברים, ועוד.
הפתרון שהם הציעו הוא שפיכת המים עם התינוק, והוא לא צלח. עתה הם מצפים שהוא יתקיים, למרות הכל. מחלקה בשע״צ ולא פחות, כאשר ברור להם שלהדסה לא יוכלו לחזור. המאבק עתה הוא לא על טובת הילדים החולים, הם מקבלים טיפול, וימשיכו לקבל אותו. המאבק עכשיו הוא על משרותיהם. במאבק הזה הכל מותר, הסתות, השמצות ומה לא?
בשביתות הרופאים, לעולם הושארו צוותי חירום, ולעולם לא הייתה פגיעה בחולים אונקולוגיים. ומה הם עשו? הימרו על כך שהילדים ישארו ללא טיפול, וכך יאלצו את משרד הבריאות לפתוח מחלקה בשע״צ. למרות שהילדים נפגעו, הם מקבלים טיפול חלקם במחלקות מרוחקות עקב הסתה והשמצה ועכשיו הנוטשים נשארו בלי ילדים לטפל בהם, והמאבק הוא מאבק של אגו.
המחלקה בהדסה מעניקה טיפול בתנאים שבגללם הם נטשו. האם הרופאים שהחליפו אותם לא יודעים ולא מבינים מה שהנוטשים מבינים?
די להם, שירימו דגל של פשרה, ויחזרו לפי התנאים החדשים שנוצרו, כי כל דקה שעוברת המחלקה בהדסה משתקמת מהטראומה שהם יצרו, עובר לטיפול בילדים, ומנגד מרעה את מצבם ואת הסיכוי שלהם לחזור.
חבל.