חדשות

פרופ' גדעון בכר מונה למנהל מערך אא"ג וניתוחי ראש-צוואר במרכז הרפואי "רבין"

לדבריו, "להיות המערך המוביל בישראל בתחום ראש-צוואר זה מחייב... נדרש מאתנו להיות מעודכנים תמיד במלה האחרונה בתחום ולעמוד בחזית הטכנולוגיה העולמית"

פרופ' גדעון בכר (צילום: המרכז הרפואי "רבין")

פרופ' גדעון בכר, בן 49, מונה למנהל המערך לאף אוזן גרון ולניתוחי ראש-צוואר במרכז הרפואי "רבין" (בתי החולים "בילינסון" ו"השרון") ובמרכז "שניידר" לרפואת ילדים. לדברי המרכז הרפואי, מערך זה הוא הגדול בארץ ונמצא בחזית הרפואה בתחום של גידולי ראש וצוואר, ניתוחי אף סינוסים ובסיס גולגולת, ניתוחי אוזניים, גידולי מיתרי הקול וניתוחים אנדוסקופיים של בלוטות הרוק.

פרופ' בכר, תושב רמת השרון, נשוי ואב ל-4 ילדים, למד רפואה בטכניון והתמחה בתחום אא"ג וכירורגיית ראש-צוואר ב"בילינסון" וב"שניידר". בהמשך התמחה בכירורגיה אונקולוגית של גידולי הראש והצוואר בטורונטו, קנדה. כמו כן, השתלם בטיפול ניתוחי בנחירות ודום נשימה בשינה במרכזים המובילים בעולם בתחום: סטנפורד, שיקגו ומילוואקי בארה"ב ובמרכזים רפואיים בבלגיה ובאיטליה.

פרופ' בכר הינו מהחלוצים בארץ בניתוחי כריתת בלוטת המגן (בלוטת התריס, תירואיד) בסיוע רובוט דה וינצ'י. ניתוח ייחודי זה מאפשר הוצאה של בלוטת המגן ללא צלקת בצוואר, עם חתך נסתר. במהלך השנים צבר פרופ' בכר ניסיון רב בניתוחי בלוטת המגן, יותרת המגן (פרתירואיד) בלוטות רוק (פרוטיס ובלוטה תת לסתית), ניתוחי צוואר ומחלות הגרון (מיתרי הקול), כריתת גידולי חלל פה ולוע בעזרת רובוט דה וינצ'י.

פרופ' בכר הוא פרופ’ חבר קליני בפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב. מחקרו עוסק בגידולי בלוטת המגן (בלוטת התריס, תירואיד) ויותרת המגן (פארתירואיד), גידולי חלל הפה, לוע, בלוטות רוק, הגרון והסינוסים. הוא חבר באיגוד הישראלי לרפואת אא"ג וכירורגית ראש וצוואר ובחברה הישראלית לכירורגיה ואונקולוגיה של הראש והצוואר.

לדבריו, "להיות המערך המוביל בישראל בתחום ראש-צוואר זה מחייב. בעיניי, להיות מוביל זה לא רק להיות הצוות הרפואי הטוב ביותר. נדרש מאתנו להיות מעודכנים תמיד במלה האחרונה בתחום, לעמוד בחזית הטכנולוגיה העולמית, כמו למשל השימוש ברובוט ניתוחי, ולפעול על פי פרוטוקולים חדשניים מהעולם. אני גאה לעמוד בראש מערך ששם לעצמו כמטרה להציע לציבור בישראל רפואה ברמה וביכולות של המרכזים המובילים בעולם, לא פחות מכך."

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' גדעון בכר,  מינויים,  המרכז הרפואי "רבין",  המרכז הרפואי "שניידר"
תגובות
26.06.2017, 19:19

בהצלחה !!!

מזל טוב והרבה הצלחה לגידי, האנושי והמקצועי,
הלוואי וירבו מנהלי מחלקות כמוך!

29.06.2017, 11:12

גידי היקר!!!!!!
מזל טוב ורק הצלחה, אני מאחל לך בתפקיד הקשה הזה אשר לקחת על עצמך.
אני בטוח שאכן תצליח להביא לשידרוג המחלקה ותגיע לשיאים חדשים בניהול מחלקה כל כך מורכבת.