אף על פי שקיימת הפרדה מוחלטת בין חייו האישים של אבי, פרופ' זאב רוטשטיין, לבין עבודתו, בזמנים אלו חילחלה בנו ההרגשה שאין אנו יכולים עוד לעמוד מן הצד ,לשתוק ולצפות במחול השדים וה"עליהום" התקשורתי המיוחצן שמופנה כלפיו ולא להביע את דעתנו, כפי שבוודאי היה קשה לכל אחד ואחת, לראות מישהו יקר וקרוב אליו מותקף.

אבא, שכל חייו הבוגרים בחר לעבוד לילות כימים, גם במחיר אישי ומשפחתי, במסגרת הציבורית, והתקדם בכוחות עצמו לתפקיד מנהל, מינף את בית החולים "שיבא" למוסד רפואי מצליח ומשגשג ברמה בינלאומית, וכל זאת למען הציבור באשר הוא.

משרד יחסי ציבור ועורכי דין משתמשים בילדים החולים ובמשפחותיהם בחזית, ומנתבים את זעם ותסכול הורי הילדים החולים במחלה נוראית זו לעברו של אבא.

לפני כשנה נקרא לדגל, ובזמן ששאר בני גילו יוצאים לפנסיה ומשקיעים בעצמם ובמשפחותיהם, קיבל אבא על עצמו פרויקט אתגרי, ונעתר לבקשתו של שר הבריאות מר יעקב ליצמן, להציל את בית החולים הגדול והחשוב בירושלים, ולמעשה להתחיל מלאכתו מבראשית.

במהלך מאמציו הבלתי נלאים להעלות את "הדסה" על דרך המלך, מצא עצמו אבי מתמודד לא רק מול הבעיות הכלכליות העצומות של בית החולים, אלא גם מול מספר רופאים, שלא ראו בעין יפה החלטה ניהולית זו או אחרת.

אין לנו ספק שהמהלכים הניהוליים אותם נקט אבא כעת - וכמו תמיד - נעשים לטובת המטופלים, ולטובת אלו הממתינים לטיפול, ללא הבדל בין מטופל למטופל וללא הבדל בין דת ומוצא של המטופלים.

לאבא תכונות אופי חזקות וכן, ולעתים התנהגותו עלולה להיתפס כמתריסה, אך אין מכאן להשליך על יחסו וטיפולו המסור והמקצועי למטופלים, קל וחומר לילדים שבהם.

לאחר התפטרות הרופאים (מהמחלקה ההמטו-אונקולוגית ב"הדסה", מערכת ד.א.), החל מסע השמצה בוטה וחסר בסיס המתנהל נגדו, ומובל על ידי משרד יחסי ציבור ועורכי דין. אלה משתמשים בילדים החולים ובמשפחותיהם בחזית, ומנתבים את זעם ותסכול הורי הילדים החולים במחלה נוראית זו לעברו של אבא.

לא נותר לנו אלא להצר על כך שנעשה שימוש בחולים ובבני משפחותיהם, מתוך אינטרס זר.

עוברים עלינו ימים לא קלים, כשאנו עדים לפרסום המוטה באמצעי התקשורת וברשתות החברתיות: לראות את ההורים המתוסכלים והמוסתים מטיחים באבא האשמות שווא, קללות, קריאות שנאה ונאצה, ביניהם "רוצח ילדים" וזאת לאחר שכל חייו עסק ועוסק בהצלת נפשות.

אבא, אנו יודעים כמה קשה לך לעמוד מול ההורים במקום לחבק אותם כמו שבדרך כלל אתה רגיל. אנו יודעים כי המצב אליו נקלעה המחלקה ההמטו-אונקולוגית מדאיג אותך, אך אין בנמצא אדם אחר שמתאים ממך לטפל בכך, מבלי שייפגעו המטופלים ולהעמיד מחלקה לתפארת, ובית חולים, מצוין כיאה ל"הדסה" בתפארתה - כמו שרק אתה יכול.

אוהבים ותומכים, המשפחה.