המרכז הרפואי "אסף הרופא" (ע"ש יצחק שמיר) הודיע אתמול (ד') על מינויו של פרופ' אריאל רבל לתפקיד מנהל האגף לפוריות, במקומו של פרופ' רפאל רון-אל שפרש לגמלאות. פרופ' רבל יהיה הממונה על מרפאות הפוריות, המכון לפוריות הגבר והיחידה להפריה חוץ-גופית.

פרופ' אריאל רבל (צילום: פרטי)

פרופ' רבל, נשוי, אב לארבעה ילדים וסב לנכד, מתגורר ביישוב נטף שבהרי ירושלים. הוא בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית. התמחה במיילדות וגינקולוגיה ב"הדסה" הר הצופים ובהמשך - בהפריה ובניתוחים אנדוסקופיים באוניברסיטת טורונטו ובבית החולים Mount Sinai בטורונטו, קנדה.

פרופ' רבל ייסד וינהל את תכנית תרומת הביצית ב"הדסה". בשנה שעברה היה פרופסור-אורח באוניברסיטת סטנפורד שבקליפורניה.

עד למינויו הנוכחי, שימש פרופ' רבל שבע שנים כרופא בכיר ב"הדסה" עין כרם ועסק בניתוחים אנדוסקופיים של היסטרוסקופיה ולפרוסקופיה בתחום הכירורגיה של הפריון. כמו כן, חקר פרופ' רבל בעיות פריון ושיטות להשתלת שחלה, בעיות ברירית הרחם של נשים עם כישלונות חוזרים בהשרשה של העובר.

עם כניסתו לתפקידו החדש אמר פרופ' רבל: "האגף לפוריות ב'אסף הרופא' רשם הישגים ושם גם בעולם. אני מתכוון להמשיך ולהוביל את הפעילות ברפואת פריון מותאמת אישית".

ד"ר בני דודזון, מנהל "אסף הרופא" ציין בברכתו את ניסיונו הרב של פרופ' רבל "שהצטרפותו אלינו מהווה נדבך חשוב מההיבט המקצועי של מערך הפוריות במרכז הרפואי".