חדשות

עימות בין רופאי "שיבא" ל"הדסה": "מאבקכם נכשל. המאמץ להשחיר רופאים אינו משרת אתכם"

ד"ר יורם נוימן מ"שיבא" כתב לרופאים המתפטרים: "המאמץ להשחיר את הרופאים מתל השומר אינו משרת את מטרתכם. עליכם להרגיע את המטופלים ולא להסית אותם בטענות שקריות... מאבקכם לעזוב את 'הדסה' ולעבור ל'שערי צדק' נכשל"; ראש הממשלה הודיע כי יתערב במשבר

פרופ' מיקי וינטראוב (צילום: ועדת הבריאות של הכנסת)

במכתב חריף שהפיץ אתמול ד"ר יורם נוימן, סגן מנהל המחלקה להמטו־אונקולוגיה ילדים ב"שיבא", הוא מאשים את הרופאים המתפטרים מהמחלקה להמטו-אונקולוגיה ב"הדסה" בהסתת מטופליהם והמליץ להם להודות כי מאבקם לעבור ל"שערי צדק" נכשל.

ד"ר נוימן פנה בשמו ובשם חבריו - שחלקם ממלאים תפקיד במחלקה - לפרופ' וינטראוב ולצוותו וכתב: "ברור לכם שהרופאים המגיעים מתל השומר לטפל בילדי הדסה מכירים היטב את הפרוטוקולים, בלוקמיה ובגידולי מח, סרקומות וכל השאר. המאמץ להשחירם אינו משרת את מטרתכם. עליכם להרגיע את המטופלים ולא להסית אותם בטענות שקריות. עליכם להכיר בעובדה שמאבקכם לעזוב את 'הדסה' ולעבור לבית החולים 'שערי צדק' נכשל".

ראש הממשלה הודיע שיתערב במשבר

ראש הממשלה הודיע אמש (ג') כי החליט להתערב במשבר ב"הדסה". בעמוד הפייסבוק שלו דיווח בנימין נתניהו כי "רעייתי שרה פנתה כדי שאסייע לפתור את הבעיה שנוצרה. בימים האחרונים שוחחתי כמה פעמים עם שר הבריאות ליצמן בנידון במטרה למצוא פתרון בהקדם". לפי דיווחים, נתניהו וליצמן צפויים להיפגש בימים הקרובים עים ששה הרופאים הבכירים שהתפטרו, במטרה לפתור את המשבר מול הנהלת בית החולים.

בתגובה למה שכתב נתניהו בעמוד הפייסבוק שלו אמרה ח"כ איילת נחמיאס-ורבין (המחנה הציוני), המלווה את ההורים במשבר: "חצי שנה פחות שלושה ימים לקח לראש הממשלה להידרש למשבר נוראי שנוהל על גבם של ילדים חולי סרטן. חבל שרק פנייה שלי יחד עם פנייה של ח"כ יהודה גליק (ליכוד) לאשת ראש הממשלה הצליחה לגרום לנתניהו להתערב כדי לפתור את המשבר. למען הסר ספק: ראש הממשלה נתניהו, דע לך שאני כלל לא מאוכזבת שהחלטת סוף-סוף לסייע במתן פתרון לילדים חולי סרטן בירושלים, זו בדיוק הייתה הסיבה שפנינו לרעייתך. אני עוסקת במשבר הזה יום יום בחצי השנה האחרונה, וכואבת את כאב המשפחות. אני מתפללת לפתרון ושהרופאים המיומנים הללו יחזרו לעבוד כדי לרפא ילדים חולי סרטן".

בג"צ לא הוציא צו על תנאי

מוקדם יותר אתמול החליט בג"צ לקיים דיון בהרכב של שלושה שופטים בעתירה שהגישה העמותה "הילדים של מיקי", שבה דרשו הורי ילדים המטופלים במחלקה להמטו-אונקולוגיה ילדים "בהדסה" עין כרם בין השאר להפסיק את עבודת הרופאים שהובאו למחלקה באופן זמני וחלקי מ"שיבא". פסק הדין ניתן על ידי שופט בית המשפט העליון נועם סולברג. השופט דחה את בקשת העמותה לצו על תנאי וצו ביניים נגד שר הבריאות, ראש הממשלה, הנהלת הדסה ובסך הכול 20 אישים וגורמים.

הבקשה הוגשה על ידי ההורים, הטוענים כי הצוות המקצועי שנרתם לסייע למחלקה החדשה איננו מקצועי ופוגע ברצף הטיפולי של הילדים. 20 המשיבים לעתירה נדרשו להגיש לבית המשפט את תגובותיהם, עד שבוע לפני מועד הדיון.

הצוות החדש דחה טענות לחוסר מקצועיות

החלטת השופט סולברג ניתנה בעת שנערך בבית החולים תדרוך לעיתונאים, שבו הגיב לראשונה צוות המחלקה ההמטו-אונקולוגית בהרכבה החדש, על הטענות לחוסר מקצועיות של הרופאים שהגיעו לעבוד במחלקה במקום המתפטרים, תוך הטלת דופי במקצועיותם.

אתר Ynet הביא את דברי משתתפי התדרוך לתקשורת:

פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל המרכז הרפואי "הדסה", אמר: "אני שמח שהגענו לזה שאחרי עשרה ימים, המחלקה עובדת ואנחנו מטפלים בילדים. אני גאה בזה שפרופ' עמוס תורן מ'שיבא' הסכים לבוא ולהצטרף ולסייע לנו. הרופאים מ'שיבא' מתגברים את הצוות שלנו. הרופאים מ'שיבא' מצטרפים לד"ר גל גולדשטיין שמנהל עתה את המחלקה בצורה יוצאת מהכלל. אם מישהו חלילה ממשפחתי היה צריך לקבל טיפול, הייתי שולח אותו למחלקה הזו. יש פה את הכוח המקצועי הטוב ביותר בארץ לטיפול, לא התפשרנו על אף אחד. יש לנו תכנית מסודרת ומאורגנת גם לעתיד".

במחלקה, שבה 17 מיטות, נמצאים עתה 14 ילדים, מסרה ההנהלה. "המחלקה מתמלאת מחדש", אמר פרופ' רוטשטיין. "המחלקה פועלת בצורה טובה. אנחנו לא עושים עדיפות של מישהו אחד על פני מישהו אחר. כל הילדים שווים בעיניי. אנחנו לא מעדיפים תיירות מרפא. כשאומרים לי שאני עושה את זה – יש לי צביטה בלב. הסכומים של 500 אלף דולר למטופל הם ממש לא נכונים. אנחנו מקבלים בעד כל טיפול של יליד המגיע במסגרת תיירות מרפא בדיוק כמו על הילדים הישראלים".

ד"ר גולדשטיין אמר: "הטיפולים ניתנים כאן בצורה מקצועית כפי שמקובל בכל מחלקה אחרת בארץ ובעולם וכפי שניתנו בהדסה וניתנו בתל השומר. הצוות הסיעודי כאן מאוד מיוחד ומסור. לא יודע מה גרם להן (האחיות) לומר שאנחנו לא מקצועיים. אני מניח שזה בגלל השינוי שחל במעבר מרופאים שהכירו במשך שנים - לרופאים חדשים".

פרופ' יוסי לבר, שהגיע מניו יורק, אמר: "באתי מארה"ב. גדלתי בארץ. יש לי קריירה ארוכה עם ניסיון רב בטיפול בילדים. כתבתי יותר ממאה מאמרים ולא הפסקתי את העבודה הקלינית, לאורך כל הקריירה. אני לא יודע למה 'נשמות טובות' טענו שאין לי ניסיון בילדים. עסקתי גם בטיפול וגם במחקר בילדים. לא הפסקתי לטפל בילדים. יש לי המון ניסיון ובעשרת הימים הראשונים בהדסה הטיפול הוא מצוין ועומד בכל קריטריון בטיחותי ואיכותי, כמו בארצות הברית. אין לי ספק שהילדים מטופלים פה טוב. תנו לנו לעבוד. עזבו את הסחת הדעת הזאת".

פרופ' עמוס תורן אמר: "אני מנהל את המערך להמטו-אונקולוגיה ילדים בשיבא כבר 15 שנה. זכיתי להיות שותף להקמת המערך האונקולוגי הכי גדול בארץ. אנחנו מבצעים שם המון השתלות מח עצם בילדים. לפני כשבועיים פנה אלי מנהל שיבא, אחרי שיחות שקיים עם פרופ' רוטשטיין והגדיר את הדסה כ'אזור במצוקה' ושאל אם נהיה מוכנים לבוא ולעזור לילדים בהדסה. החברים שלי (משיבא) ואני התנדבנו לכך ברצון - ומאז אנחנו נמצאים כאן ומסייעים, בנוסף לצוות המקומי. יש לנו רופא קבוע שנמצא כאן כל יום - ורופאים נוספים נמצאים לפרקים. אנחנו מקיימים התייעצויות מדיי יום ואנחנו יכולים לתת תחליף ועזרה לרופאים שהתפטרו. אנחנו מקווים שהרופאים שעזבו, יחזרו למחלקה".

פרופ' איתן כרם אמר: "הבנתי שיש לרופאים המתפטרים תכנית לעבור לשערי צדק וכאשר הם הבינו שאין סיכוי להעביר את המחלקה לשם נעשתה תכנית לסיכול ממוקד למחלקה בהדסה. הרופאים ניסו להרוס את המחלקה ואת כל מה שנעשה פה במשך שנים רבות. האקט הזה של הרופאים לא מוסרי. אנחנו עושים מאמץ גדול לאייש את המחלקה.

"שנתי נדדה ולא ידעתי מי יטפל בילדים. אבל לשמחתי, הצוות בשיבא הסכים לעזור לנו. אני התרשמתי מד"ר גולדשטיין. איך אפשר להגיד שהוא לא מקצועי מספיק? פרופ' לבר הוא אחד המקצוענים בעולם. כל הרופאים בארץ מכירים אותו. להגיד עליו שהוא לא מקצועי? נעשה כאן ניסיון לעשות לו חיסול ממוקד".

ההורים הנאבקים בהחלטה אמרו בתגובה לדברי פרופ' רוטשטיין שהם פתטיים ואילו את דברי הרופאים שהגיעו מ"שיבא" כינו הצטדקות. ההורים שבו וקראו לרעיית ראש הממשלה "להפעיל את השפעתה כדי להפסיק את ההתעללות הממשלתית במאות ילדים ירושלמים חולי סרטן ובני משפחותיהם". הם כינו את עמדת שר הבריאות "התעללות" וטענו כי איננו רוצה לפתור את הבעיה. "בסוף היום ראש הממשלה הוא שאחראי גם על מחדלי שריו", נאמר בתגובת ההורים.

נושאים קשורים:  חדשות,  משבר ב"הדסה",  פרופ' זאב רוטשטיין,  משרד הבריאות,  תדרוך
תגובות
13.06.2017, 21:02

אולי אפשר לקבל את שמו של הרופא המומחה לגידולי מח?

אנונימי/ת
14.06.2017, 17:24

משה לוי היקר, אינני יודע אם יש כזה מומחה או לא. לשם הדיון נניח שלא. כעט נשאל למה לא? והתשובה - הייתה התארגנות של רופאים כנגד ההנהלה והרופא הנ"ל עזב כי כבודו היה חשוב יותר מבריאות הילדים. מה עושה מנהל בית חולים אחראי ? מנסה להתדיין עם הרופא שעזב כדי שלא יעזוב ומציע לו הרבה פיתויים, מנסה להשיג עזרה מבתי חולים אחרים, מגייס רופאים מחול. ועכשיו תגיד לי בבקשה, מי מזלזל בילדים?

אנונימי/ת
14.06.2017, 21:43

כשיהיה לך ילד חולה לא תדבר כך
תתביש לך על הדיבורים האלו
ככה אתה מדבר על רופאים מלאכים שכאלו
בוא לבית חולים שדה ותראה ותשמע סיפורים ותבין מי הרופאים האלו שאתה משמיץ ככה ללא רסן ואז תיוכח מי כאן הצודק ומי לא

אנונימי/ת
14.06.2017, 22:30

מאחל לילדיך היקרים בריאות מלאה .
עם זאת וללא קשר לאיחולי ההכנים נדרשת התנצלותך הפומבית על תוכן תגובתך .

14.06.2017, 22:44

אינני יודע אם אתה רופא-אך אם המעביד שלך היה מכנה אותך בכינויים שפרופסור רוטשטין כינה את הרופאים המופלאים, האם היית נשאר לעבוד אצלו?

אנונימי/ת
14.06.2017, 22:56

האם יש כאן מישהוא שיאיר את עיננו על איזה כינוים מכוערים מדובר?

אנונימי/ת
15.06.2017, 06:51

משה לוי ואחרים. איני רופא אך אני מכיר מהעבר את הדסה לא רע ובודאי מכיר ומוקיר את עבודתו ואנושיותו של פרופ' וינטרוב. לא שמעתי את הכינויים וככל שנאמרו זה מעיד רע מאוד על פרופ' רוטטשטין. למרות מה שכתבתם אני איתן בדעתי, אף אם היו כינויים כאלה והיתי במקום פרופ' וינטרוב בשל הילדים הייתי נשאר, לפחות שנה כדי שאף ילד לא ייפגע ובודאי לא הייתי גורר איתי רופאים אחרים כי כבודי חשוב פחות. וגם אם הייתי עוזב והיו נותנים לכולם סולם, הייתי עוזר בייצוב סולם זה.

אנונימי/ת
15.06.2017, 07:00

אציין עוד שבעברי נשארתי במקום עבודה גם כשהמנהל שלי היה אדם דוחה ׁׁ(ואיני קובע כאן דעה על פרופ' רוטטשטין חוח') מאחר וסברתי שיש לארגון מטרה חשובה והעובדים שלי צריכים את הגנתי ותמיכתי.

אנונימי/ת
15.06.2017, 08:23

במקרה ויש לך ילד חולה, אני מקווה מעומק ליבי שימצא מזור במהרה.

אנונימי/ת
14.06.2017, 21:37

גאה להיות שיבאית! כל הכבוד על המהלך!! לחולים זה מגיע וגם לפרופ׳ רוטשטיין!!! מברוק לכולם!!!

אנונימי/ת
14.06.2017, 21:41

מה מגיע??

אנונימי/ת
16.06.2017, 09:53

בית החולים הכי מגעיל בארץ מתוצרת רוטשטיין ורק אלה שגדלו בצלמו גאים להיות שיבאים. כל השאר מתביישים בכל ובצדק.

אנונימי/ת
14.06.2017, 21:54

כל הכבוד לרופאי שיבא, חבל שמנצלים את הורי החולים למלחמות של אגו.

אנונימי/ת
14.06.2017, 22:17

תתביש לך איך שאתה מדבר

אנונימי/ת
14.06.2017, 22:31

למי תגובתך מכוונת ?

אנונימי/ת
14.06.2017, 22:27

רופאי המטואונקולוגיה ילדים של הדסה עזבו את בית החולים. זהו מעשה לא אתי אבל זו זכותם. אבל שיפסיקו להשמיץ ולהעליל על הקולגות שלהם שבאים לעזרת המטופלים בהדסה, שהם מקצועיים לא פחות ומתברר שהם אתיים הרבה יותר!
רופא מאוכזב מהתנהגות רופאים הנוטשים את מטופליהם

אנונימי/ת
14.06.2017, 22:34

טרם הובאה לידיעת הציבור תגובתם ועמדתם של כלל רופאי הדסה אשר לא נטשו את מחלקותיהם : האם שתיקתם מעידה על הסכמתם עם המנכ"ל /עם עמיתיהם הנוטשים /
עם אחיות המחלקה ההמטואונקולוגית ?

אנונימי/ת
14.06.2017, 22:48

הרופאים לא נטשו. כפו עליהם לעבוד בתנאים שנגדו את כללי המקצוע. הם נהלו משא ומתן והציגו חלופות אבל המנהל הכוחני והאטום של הדסה המשיך בהתנהגותו הדורסנית, בגיבוי של שר הבריאות הליצן.
גם בית הדין לעבודה וגם ההורים אתם- וזה רק מוכיח שהם לא נטשו חולים, אלא הרימו ידיים לנוכח התנהגות ברוטאלית של המנהל.

אנונימי/ת
15.06.2017, 12:41

הם כן נטשו

16.06.2017, 21:12

מה בית המשפט קשור? בית המשפט בודק זכויות עובד. אינו בודק אתיקה, מחוינות מוסרית, ואינו מתערב בשבועת הרופא. התלות בבית המשפט כהצדקה למעשה הנטישה כמוה כהורים אשר נוטשים ילדיהם הפגועים, כמובן על פי החוק.
גם בשביתת הרופאים, אשר עמדה בקריטריונים של החוק, היו צוותי חירום, אונקולוגיה לא שבתה ועוד.
אומר רק שיתביישו ויחזירו את רשיון העבודה כרופאים. הם לא ראויים לו.

אנונימי/ת
14.06.2017, 23:01

אלוהים, לאן הגענו...

אנונימי/ת
14.06.2017, 23:17

האמת הפשוטה. כדי למנוע את המלחמות הבאות יש להרחיק המנהל הכוחני זאב רוטשטיין הלוחמני.

לא ברור מה ומאיפה מגיעה מסכת ההשמצות כלפי הצוות ההמטולוגי משיבא. שמי ד"ר פנחס קאסוטו ואני פסיכולוג רפואי שמטפל בחולים המטולוגים בבית חולים קפלן. למרבית הצער בתי הצעירה שקד שהיתה בת פחות מחמש שנים חלתה בלוקמיה וטופלה במחלקה ההמטולוגית בשיבא. שם נחשפתי לצוות מקצוען הכולל את ד"ר נוימן פרופ' תורן וכמובן חברי הטוב והמקצוען ד"ר גל גולדשטיין מומחה בהשתלות מיח עצם. בזכותם בתי בחיים אני פונה להורים של הילדים בעין הורית ומקצועית זהו הצוות הטוב ביותר שאתם יכולים להעניק לילדכם, סמכו עליהם הם מכירים את הפרוטוקולים היטב הם שחקני נשמה והם יאבקו עבור ילדיכם. הסירו דאגה מעל לבכם ותנו להם לעזור לטפל ולהצליח. חשוב שתהיו מעל המאבק הרפואי והפוליטי , כהורים סייעו למלאכים שנשלחו לסייע לילדכם לצלוח את החולי הנורא. בריאות לכולם

אנונימי/ת
16.06.2017, 09:56

אתה עיוור בגלל הכרותך האישית . אף אחד לא טוען שהצוות בשיבא לא יודע לטפל בחולים.
קולגיאליות היא ערך קדוש ברפואה. גל גולדשטיין זוכה לקידום על גופתו של קולגה שהוא אדם משכמו ומעלה. לא עמוס תורן ולא יורם נוימן הם אנשים בעלי ערכים.
זו תרבות שיבא המוכרת בארץ לכל מי שעוסק ברפואה בארץ.

22.06.2017, 06:33

דר גולדשטיין ופרופסור תורן הם אנשים ערכיים מוסריים ורופאים משכמם ומעלה. האם היית מאושר להשאיר את חמשת הילדים המסכנים שנוצרו במחלקה בלי רופא מטפל? איבדתם צלם אנוש.

כל הכבוד לבי"ח שיבא להנהלה ולרופאים.
בעבודתי בבית חולים פריפרי זכיתי לעזרת ביה"ח שיבא בכל מצוקה ובכל עזרה שבקשתי לצורך פיתוח וקידום שירותים.
זו מסורת אשר החלה בתקופת פרופ. רוטשטיין ונשמרת גם היום.
כדאי להיכנס לעבודה סדירה ואח"כ לבדוק את האירועים.

אנונימי/ת
15.06.2017, 07:21

כל הכבור לפרופ׳ רוטשטיין
רק רוטשטיין ישרם את הדסה
אין ספק שגייסת רופאים מהמדרגה הראשונה לטפל בילדים חולי הסרטן בהדסה

אנונימי/ת
15.06.2017, 12:41

רופאים לא נוטשים חולים.

אנונימי/ת
15.06.2017, 21:21

יורם נוימן לא מייצג את כלל רופאי שיבא. כנראה שהלשון הארוכה משיבא מגיעה עד ירושלים.

אנונימי/ת
16.06.2017, 00:12

פרופסןר נוימן , איש מופלא, רופא בחסד עליון. דר גל גולדשטיין - מחזקת את ידיך ומאחלת הצלחה לרופאים ורפואה שלמה לילדים. והלוואי שרופאי הדסה הנוטשים יתעשתו ויחזרו אל שבועת הרופא שבה נשבעו לפני 30 שנה , לא ברור מה גרם להם לשכוח אותה. ופרופ רוטשטיין - איש דגול.

אנונימי/ת
16.06.2017, 09:57

מי שכתב את התגובה הזו הוא או מטומטם ברמות על או עיוור.

אנונימי/ת
18.06.2017, 07:32

קרראו המכתב הבא שנשלח מפרופ' רוטטשטין לפרופ' יניב, אולי דעתכם תשתנה במקצת:
מכתב גלוי לפרופ' י.
יניב וצוות המחלקה ההמטו-אונקולוגיה בשניידר אני מכיר אותך, פרופ' יצחק יניב, משך שנים ארוכות וזכויותיך גדולות. הופתעתי היום לקרוא בעיתון את מכתבך המבוסס על "פייק ניוז", ונראה כי נכתב ללא כל הכרות עם הקורה בהדסה בחודשים האחרונים. בפתח דבריי אדגיש, כי טענת הרופאים שהתפטרו שצוטטה על ידך במכתבך, כאילו החלטתי להעביר את כל השתלות מח העצם בילדים למחלקה להשתלות מח עצם במבוגרים הינה טענה מופרכת מן היסוד. ברור קצר מולי היה מראה לך, כי השקפת חיי הפוכה. לדידי כל השתלות מח עצם בילדים חייבות להתבצע בבית חולים לילדים במחלקה ייעודית לכך. לד"ר מיקי וינטראוב לא היה כל ספק בכך, והוא קיבל גם מסמכים כתובים הכוללים את תפישתי. גם כיום, שעה ש"צוות מיקי" התפטר ואינו נמצא יותר במחלקה, ושד"ר פולינה סטפנסקי מנהלת את מחלקת השתלות מח העצם בהדסה, תפוסות כל 4 מיטות ההשתלה במחלקה בילדים העוברים השתלות מח עצם, ואף אחד לא חשב להעביר אותם למחלקות המבוגרים. מכאן שהעילה לכתובת מכתבך בעצם אינה קיימת. לדאבוני נוצר מצב כאוטי סביב החלטת "צוות מיקי" לעזוב את הדסה ולעבור כאיש אחד כולל כל הרופאים, האחיות ושאר הצוות לבית חולים שערי צדק. תוכנית מאורגנת, "דבר דבור על אופניו", המבוססת על מודל מעבר מחלקת ההשתלות מסנט ג'וד לבית החולים ביילור, שנתנה השראה לצוות וגובשה עוד בשנה שעברה. העידוד שקיבל צוות מיקי מההורים ומהסביבה המקצועית לרבות הר"י, גרם לקטסטרופה, שהדיה מסעירים את המדינה עד היום. ביום אחד, ב- 17.6.4 ,נפל דבר בישראל. ילדים מאושפזים באמצע פרוטוקולים כימותרפיים ואחרים, התעוררו בבוקר למצב בו הרופאים שטיפלו בהם נעלמו כולם ביחד. אתם כהמטו-אונקולוגים, יכולים להבין את מידת הקטסטרופה טוב יותר מכל אחד אחר .
הרופאים הנוטשים, שאמנם התפטרו 3 חודשים מראש, השאירו מאחוריהם 15 ילדים חולי סרטן המחוברים לאינפוזיות בהדסה ופשוט קמו והלכו, מעשה שייזכר לדיראון עולם והפרת כל נורמה של רופאים במדינת ישראל. מדובר במרד אכזרי בו הילדים שימשו כקלף מיקוח, בתוכנית שכל כולה פגיעה בהדסה ומנהלה, שסומן על ידם כמי שבעטיו נעשה הצעד הנוראי הזה. במצב זה, של קטסטרופה ואיום אמיתי על חיי הילדים, אך טבעי שרופאים חייבים להתגייס ולסייע בהצלת הילדים הנטושים. היה מצופה שהצעות לסיוע רפואי תזרומנה מכל המרכזים ההמטו-אונקולוגים בארץ. העובדה ששני מרכזים בלבד הציעו עזרה, ומומחים בעלי שעור קומה וגדלות נפש מבית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים התגייסו, הפשילו שרוולים ונזעקו לטפל בילדים, מעבר להיותה ראויה להערצה, אני משוכנע כי היא תיזכר לעד. במצב כזה בו ישנם ילדים מאושפזים ללא רופאים, כל בר בירב היה מעדיף תגבור רופאים מומחים גם ברוטציה על פני העדר טיפול רפואי. החלק הטרגי בסיפור התגבור של רופאי בית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים, הוא שאם הייתה נוצרת קטסטרופה רפואית במדינה זרה ומרוחקת, היו נזעקים רבים מרופאי ישראל לסייע בהתנדבות בטיפול בילדים, אך כשזה קרה בעירנו, כאן במדינת ישראל, "עניי עירך" מוצאים עצמם רק עם קומץ רופאים מתנדבים הזוכים לדאבוני לביקורת מעמיתים כמוך, כשאני חושש שמדובר בשיקולים גילדאים בלבד
. פרופ' יניב, אני רוחש לך והישגך ברפואה הישראלית כבוד רב, ולכן אסיים בהזמנתך אל המחלקה ההמטו-אונקולוגית בהדסה, בה תוכל להתרשם בעצמך מן הפעילות הנפלאה של צוות רופאי הדסה המתוגברים ברופאי בית החולים אדמונד ולילי ספרא לילדים, העושים הכל על מנת לתת לילדים חולי הסרטן חיים, ולהחזיר חיוך על פני ההורים.
רופאים אלה מוכיחים כי שבועת הרופא קיימת והקומץ שהפר אותה הוא החריג שבחריגים ! בברכה
פרופ' זאב רוטשטיין מנכ"ל"הדסה"

אנונימי/ת
18.06.2017, 10:10

כשמדובר בחיי אדם לא צריכים להיות צודקים -צריכים להיות חכמים- ןלהחזיר את המצב לקדמותו,ולהתחיל תהליך גישור.

אנונימי/ת
18.06.2017, 12:25

בעיקרון אתה צודק. הבעיה שהטענה שלך פונה למנכל כאילו רק אותו צריכים לעניין חיי אדם

אנונימי/ת
18.06.2017, 17:52

כל המשנה ידו על התחתונה