ממלא מקום נציב שירות המדינה, אודי פראוור, אישר את בקשת משרד הבריאות לפתוח מחדש את המכרז לתפקיד מנכ"ל בית החולים הממשלתי "וולפסון" בחולון; כך מדווח הבוקר (ב') היומון "כלכליסט".

בדיווח נמסר, כי "גורמים בכירים במשרד הבריאות" ביקשו לכלול במכרז מועמדים נוספים. לפחות אחד מהם הוא סגן מנהל בית החולים הדסה עין כרם, ד"ר אשר שלמון. בין האחרים שהוזכרו עוד קודם לכן, ושניגשו למכרז: סגן מנהל וולפסון ד"ר יובל לוי, סגן מנהל בית החולים "מאיר" בכפר סבא ד"ר ארז ברנבוים, סמנכ"לית מערכות מידע ותפעול בבית החולים "איכילוב" בתל אביב ד"ר אסתי סייג, וסגן מנהל בית החולים "ברזילי" באשקלון פרופ' יניב שרר.

חלק מהמועמדים שנכללו ברשימה הראשונית, אף בוחנים אפשרות לפנות לקבלת סעד משפטי משום שמדובר בהחלטה חריגה

המנכ"ל הקודם של "ולפסון", ד"ר יצחק ברלוביץ, אמור היה לסיים תפקידו באוקטובר 2016 אבל המשיך לבקשת משרד הבריאות עד אפריל השנה. בג"צ הקפיא את המכרז בשל עתירה שהגישה מנהלת קרן המחקרים בבית החולים, איריס לוונשטיין לוי, שביקשה להתמודד על התפקיד אף שאיננה רופאה.

לפני כחודש וחצי נדחתה עתירתה של לוונשטיין לוי ובכך חודש הליך המכרז. לוונשטיין-לוי ביקשה דיון נוסף, אבל הפעם בשאלה העקרונית מי יכול לנהל בית חולים. תשובת המדינה על בקשה זו טרם הוגשה לבג"צ. כמו כן טרם נקבע מועד לכינוס הוועדה שתפקידה לבחור את המנכ"ל החדש.

בדיווח נמסר, כי בעקבות ההחלטה לפתוח מחדש את המכרז צפויה דחייה נוספת באיוש התפקיד. חלק מהמועמדים שנכללו ברשימה הראשונית, אף בוחנים אפשרות לפנות לקבלת סעד משפטי משום שמדובר בהחלטה חריגה.
תגובת משרד הבריאות כפי שצוטטה בדיווח: "דרשנו פתיחת המכרז מחדש בהתאם להחלטת בג"צ. משרד הבריאות ושר הבריאות אינם תומכים בשום מועמד מסוים".