חדשות

בעקבות העומסים במרפאות המטיילים, משרד הבריאות שיחרר מלאי חיסונים לחצבת

המשרד מסר, כי מתן החיסון לחצבת יינתן בעדיפות ראשונה לילידי 1970-1957 המיועדים לטוס לרומניה, איטליה, צרפת, גרמניה, פולין, בלגיה או אוקראינה בחודש הקרוב, ונותרו להם לפחות 10 ימים עד לנסיעה; ארגון הבריאות העולמי הזהיר מהתפרצות המחלה במדינות שונות

"מה ייעשה עם רופא שמטיל אימה מעל כל במה אפשרית כשהוא מספר על הנזק הנוראי היכול להיגרם, לכאורה, משימוש בחיסונים?" (צילום: אילוסטרציה)

משרד הבריאות הודיע אתמול כי שיחרר לקופות החולים מלאי של חיסונים לחצבת, בעקבות נהירת מטופלים למרפאות המטיילים בקופות ובבתי החולים במטרה להתחסן נגד המחלה. בחודשים האחרונים הזהיר ארגון הבריאות העולמי מהתפרצויות של המחלה במדינות שונות בעולם.

המשרד הודיע, כי הזמין חיסונים נוספים לאספקה מידית "על מנת להבטיח מענה מלא לאוכלוסייה". כמו כן, תוגברו מרפאות המטיילים שבהן ניתנים החיסונים, ושעות עבודתן הוארכו.

בימים האחרונים ניכרים עומסים גדולים במרפאות החיסונים בבתי החולים, בקופות החולים ובלשכות הבריאות – ולפיכך נקבע, כי לצד חיסוני השגרה שממשיכים להינתן כרגיל, מתן החיסון לחצבת יינתן בעדיפות ראשונה לילידי 1970-1957 המיועדים לטוס לרומניה, איטליה, צרפת, גרמניה, פולין, בלגיה או אוקראינה בחודש הקרוב, ונותרו להם לפחות 10 ימים עד לנסיעה.

לפי הודעת המשרד, מנה אחת של חיסון מעניקה הגנה של כ-95% מפני המחלה. מהרגע שאדם מתחסן, חולפים בין 10 ל-14 יום עד שהוא מפתח הגנה חיסונית (החיסון איננו אפקטיבי בתקופת הביניים).

המשרד גם פירסם את רשימת המרפאות שבהן ניתנים החיסונים.

נושאים קשורים:  חדשות,  חיסון לחצבת,  עומסים,  משרד הבריאות,  ארגון הבריאות העולמי,  WHO,  מרפאות מטיילים
תגובות