חדשות

חברת בת של "הדסה" תייצר בבית החולים חומרים רדיואקטיביים לבדיקות PET

השבוע חנכה החברה שני חדרי ייצור חדשים, בעלי דפנות בטון בעובי 2.5 מטרים, הנמצאים ארבע קומות מתחת לאדמה; בבניית החדרים הושקעו 13 מיליון שקל

חדרי הייצור החדשים של חומרים לבדיקות PET במרכז הרפואי "הדסה" (צילום: "הדסה")

חברת בת של "הדסה" תפתח ותייצר בקמפוס המרכז הרפואי בעין כרם, חומרים רדיואקטיביים ("רדיו תרופות") לבדיקות PET; כך הודיע השבוע המרכז הרפואי. השבוע חנכה החברה, שירותי רפואה ייחודיים (ש.ר.י), חדרי ייצור נקיים חדישים ומתקני ציקלוטרון לסינתזות אוטומטיות.

לפי הודעת בית החולים, בחדרי הייצור הושקעו 13 מיליון שקל. החברה תספק את מוצריה לא רק ל"הדסה" אלא גם ל"אסותא", "בילינסון", "שיבא", "איכילוב" ו"שערי צדק".

חדרי הייצור החדשים של חומרים לבדיקות PET במרכז הרפואי "הדסה" (צילום: "הדסה")

בניית חדרי הייצור החדישים ארכה כארבע שנים. הייצור במערכות שהותקנו בהם ללא מגע יד אדם ועומדים בסטנדרטים המחמירים ביותר של משרד הבריאות, ה-FDA והרשויות האירופיות.

שני מתקני הציקלוטרון הוצבו 4 קומות מתחת לפני האדמה. לחדרים דפנות בטון בעובי 2.5 מטרים - לשמירה על בטיחות הסביבה, כאשר אחד מהמתקנים מהוה גיבוי למקרה שהאחר נמצא בתחזוקה.

מנכ"ל החברה, פרופ' איל משעני, מחלוצי תחום הציקלוטרון בישראל ויועץ בכיר לסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית, מסר כי המתקן החדש נבנה באיכות הגבוהה ביותר הקיימת כיום בישראל והעמידה בסטנדרטים העולמיים המחמירים ביותר הם לשמירה קפדנית על בטיחות החולה.

פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ"ל "הדסה", ציין כי בטיחות החולה היא כיום מהנושאים המרכזיים והחשובים ביותר שעליהם מבוססת הרפואה המודרנית. מתקן הייצור החדיש נועד לאלפי מטופלים מדי שנה ב"הדסה" וביתר בתי החולים.

אבי בלשניקוב, יו"ר דירקטוריון ש.ר.י ולשעבר יו"ר דירקטוריון "הדסה", ציין כי משרד הבריאות החליט באחרונה לקדם תקינה מחמירה בתחום הרדיו-תרופות בישראל. "אני מצפה שבנושא קריטי זה לבריאות החולים תהיה גם אכיפה בלתי מתפשרת כנגד גורמים הפועלים בזירה באופן לא מבוקר ולא על פי תנאי הבטיחות המחמירים", אמר.

בטקס חנוכת המתקנים השתתף גם יו"ר האיגוד לרפואה גרעינית, ד"ר צבי בר סבר.

נושאים קשורים:  חדשות,  PET,  המרכז הרפואי "הדסה",  ייצור,  חומרים רדיואקטיביים
תגובות