חדשות

נפתחו שעריו של בית החולים החדש "אסותא" באשדוד: החלה הפעילות במרפאות החוץ

"זהו יום היסטורי. דרמה של ממש במערכת הבריאות בישראל. 40 שנה לא נפתח בית חולים בארץ", אמר יו"ר הרשת, פרופ' שוקי שמר, עם קבלתם של המטופלים הראשונים למרפאות החוץ; פתיחת חדר המיון - בנובמבר

מימין: מנכ"ל "מכבי" רן סער, מנהל בית החולים פרופ' חיים ביטרמן, המטופלת הראשונה אלמה שמש ומנכ"לית ביה"ח רחל שמואלי (צילום: יח"צ)

מרפאות החוץ של בית החולים "אסותא" אשדוד החלו לפעול השבוע - השלב הראשון בהפעלת בית החולים החדש. המרפאות הן: אף אוזן גרון, אורתופדיה, כירורגיה וגינקולוגיה. פתיחת מרפאות החוץ מציינת את השלב הראשון בתהליך המדורג של פתיחת בית החולים. בנובמבר אמור להיפתח חדר המיון, ואז למעשה תחל הפעלתו המלאה.

כל המטופלים הראשונים במרפאות החוץ היו תושבי אשדוד והם התקבלו על-ידי יו"ר אסותא פרופ' שוקי שמר, מנהל בית החולים פרופ' חיים ביטרמן, מנכ"ל מכבי שירותי בריאות (שבית החולים שייך לה) רן סער וראש העיר אשדוד ד"ר יחיאל לסרי.

בהודעה שפירסם בית החולים החדש צוין, כי המטופלת הראשונה שהגיעה למרפאת החוץ של מחלקת א.א.ג., תושבת העיר, ציינה כי "סוף סוף יהיה גם לנו, תושבי אשדוד, בית חולים קרוב לבית". היא סיפרה שקבעה תור "מעכשיו לעכשיו" והגיעה לקבל חוות דעת נוספת מרופא מומחה.

פרופ' שוקי שמר הגדיר את יום הפתיחה כ"יום היסטורי. דרמה של ממש במערכת הבריאות בישראל. 40 שנה לא נפתח בית חולים בארץ". הוא הדגיש כי "בבית החולים ישולבו הטכנולוגיות המתקדמות ביותר בעולם הרפואה" והבטיח "שירות ברמה הגבוהה ביותר ושמירה מרבית על כבודו של כל מטופל".

נושאים קשורים:  חדשות,  פתיחה,  חנוכה,  מכבי שירותי בריאות,  אסותא,  אסותא אשדוד
תגובות
אנונימי/ת
09.06.2017, 12:26

נאחל לביה"ח כמובן הצלחה בדרכו. לא קל לגייס רופאים טובים באמצע הקרירה שלהם. כנ"ל כמובן לגביי מתמחים צעירים. מעניין גם את המוסד הנ"ל קשור להסכמיי העבודה הכוללים את רוב בתיי החולים בארץ או שמושכים אליהם רופאים בהצעות למשכורת גבוהה יותר.

אנונימי/ת
10.06.2017, 15:22

פרופ' ביטרמן, אשי חכם, ישר והגון. בהצלחה בניהול המרכז החדש.