חדשות

פרופ' יורם קלוגר נבחר לכהן כנשיא האיגוד הבינלאומי לכירורגיה דחופה

פרופ' קלוגר מכהן כמנהל המערך לכירורגיה כללית ב"רמב"ם"; בחודש שעבר נבחר לתפקיד יו"ר איגוד הכירורגים בישראל, והחליף בתפקיד את פרופ' מוטי גוטמן מ"שיבא"

חדר ניתוח, כלי ניתוח (צילום: אילוסטרציה)

פרופ' יורם קלוגר, מנהל המערך לכירורגיה כללית ב"רמב"ם", נבחר לכהן כנשיא האיגוד הבינלאומי לכירורגיה דחופה (WSES). פרופ' קלוגר נבחר בחודש שעבר לתפקיד יו"ר איגוד הכירורגים בישראל, והחליף בתפקיד את פרופ' מוטי גוטמן מ"שיבא".

פרופ' יורם קלוגר (צילום: "רמב"ם")

פרופ' קלוגר עוסק בכירורגיה אונקולוגית של מערכת העיכול ומרכז במערך לכירורגיה כללית ב"רמב"ם" את תחום הכירורגיה של הלבלב. הוא מבסס את תחום ההקרנה התוך-ניתוחית בניתוחי בטן, בשיתוף עם המכון האונקולוגי ברמב"ם.

פרופ' קלוגר הוא בוגר בית הספר לרפואה של האוניברסיטה העברית בירושלים, התמחה בכירורגיה כללית במרכז הרפואי "הדסה" עין כרם והשתלם בכירורגיה של טראומה, כירורגיה של הוושט ובטיפול נמרץ כירורגי בבית החולים ALLEGHENY בפיטסבורג, ארה"ב.

פרופ' קלוגר היה ממקימי מערך הטראומה במרכז הרפואי תל-אביב "איכילוב", והיה הראשון בישראל שניהל מערך אשפוז ייעודי לנפגעי חבלה.

נוכח ניסיונו רב השנים, פרופ' קלוגר הוא מרצה מבוקש גם בעולם, בנושאי ניהול מערכות רפואה באירועי אסון ובחבלות הגוף מהדף. בית החולים "רמב"ם" מסר, כי בבחירה יש כדי להביע הערכה של האיגוד למעמדו של פרופ' קלוגר כמוביל ברפואה דחופה בכלל ובתחום הכירורגיה בפרט.

נושאים קשורים:  חדשות,  פרופ' יורם קלוגר,  האיגוד הבינלאומי לכירורגיה דחופה,  המרכז הרפואי "רמב"ם"
תגובות
 
07.06.2017, 21:14

נברך על המינוי הראוי

08.06.2017, 13:24

ברכותי ליורם קלוגר על המינויים בשל בעבודה קשה.