חדשות

חמישה מקרי חצבת דווחו בירושלים; משרד הבריאות שב ומבקש להתחסן

לדברי משרד הבריאות, חמישה מקרי חצבת בקרב נשים בגילים 40-20 אובחנו בירושלים באחרונה, בעוד בכל השנה שעברה אובחנו 8 מקרים בכל הארץ

חצבת, שלושה ימים לאחר הופעת הפריחה (מקור: ויקיפדיה)
חצבת, שלושה ימים לאחר הופעת הפריחה (מקור: ויקיפדיה)

חמישה מקרי חצבת בקרב נשים בגילים 40-20 אובחנו בירושלים באחרונה; כך מסר אתמול (א') משרד הבריאות. לדברי המשרד, הדיווחים הגיעו ממזרח העיר וממערבה אך "לא ידוע לנו על מקרי חצבת במקומות אחרים בארץ שהתרחשו בחודשים האחרונים".

בכל השנה שעברה הצטברו במשרד הבריאות 8 דיווחים בלבד על מקרי חצבת בישראל, ללא הדבקה נרחבת. ארגון הבריאות העולמי (WHO) מגדיר את החצבת כמחלה שהוכחדה בישראל מאז שנת 2014.

חצבת היא מחלה מדבקת מאוד, הודגש בהודעת משרד הבריאות. היא מאופיינת בחום, פריחה, דלקת עיניים והרגשה כללית רעה. היא בעלת פוטנציאל לסיבוכים קשים. בשבועות האחרונים הגיעו לארץ דיווחים ממדינות רבות באירופה שבהן חלו מבוגרים בחצבת, משום שלא חוסנו.

"קבלת חיסון נגד חצבת על פי הנחיות משרד הבריאות עשויה למנוע מחלה זו כמעט לחלוטין. הציבור נקרא להקפיד על מתן חיסוני השגרה: לילדים על פי גילם וכן עובדי בריאות הנקראים להשלים את החיסונים שעליהם לקבל על פי הנחיות משרד הבריאות. אין בארץ כיום מחסור בחיסונים לילדים", נמסר בהודעה.

עוד מסר משרד הבריאות, כי הזמין מבעוד מועד חיסונים נוספים על מנת לעמוד בביקוש הצפוי. בימים אלו נעשתה הזמנה של חיסונים נוספים עבור מבוגרים.

כבר לפני כמה שבועות פורסמה הנחייה ליוצאים לחו"ל, במיוחד לביקורים במדינות שבהן היו התפרצויות של חצבת, להתחסן, בהתאם לגילם. משרד הבריאות גם פירסם קובץ שאלות ותשובות בנושא החיסונים לחצבת.

נושאים קשורים:  חדשות,  חצבת,  משרד הבריאות,  חיסונים
תגובות