חדשות

מנכ"ל משרד הבריאות: נערוך בקרה על היקף הפעילות בהמטו אונקולוגיה ילדים בהדסה

הבקרה - בדגש על טיפולים שינתנו בה לילדים שאינם אזרחי ישראל."כדי שלא תהיה עלייה בפעילות המחלקה על חשבון ילדי ישראל"

סגן הממונה על התקציבים באוצר, משה בר סימן טוב (צילום: פלאש 90)
מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב. "הקונספט מיצה את עצמו"/ (צילום: פלאש 90)

משרד הבריאות יערוך ביקורת על היקף הפעילות במחלקה ההמטו-אונקולוגיה ילדים במרכז הרפואי הדסה עין כרם – בדגש על בקרה לגבי הטיפולים שיינתנו בה לילדים שאינם אזרחי ישראל. מנכ"ל המשרד משה בר סימן טוב הבטיח לערוך את הבקרה "כדי שלא תהיה עלייה בפעילות המחלקה על חשבון ילדי ישראל".

בדיווח על כך ב"מעריב" נמסר כי בר סימן טוב הודה ש-60-40% מסך השתלות מח עצם במחלקה בוצעו בילדים זרים לעומת 15-10 השתלות בשנה בילדים ישראלים.

עוד אמר בר סימן טוב, כך מסר העיתון, כי "הקמת מחלקה ב'שערי צדק', איננה אפשרית מאחר שאין בבית החולים מחלקת רדיותרפיה ובנק דם לנושא הנ"ל וגם אין בינוי מתאים".

בר סימן טוב אמר גם כי "יש גורמים שיצרו אצל הורי הילדים מצג שווא וכי ההורים נעשו ציבור מוסת".
התפטרות ששה הרופאים המומחים ועוד שלושה מתמחים שהצטרפו אליהם אמורה להיכנס לתוקף ביום א'. הורי הילדים הממשיכים במאבקם הציבורי ועדיין לא מוכנים לקבל את המתווה כפי שהוצג על-ידי מנכ"ל הדסה ביום שני, מסרו כי בכוונתם לעתור היום (ה') לבג"צ.

בר סימן טוב אמר עוד: "עדיין יש אפשרות שלפחות חלק מהרופאים המתפטרים, בכל זאת ישנו את דעתם".
"איש לא ימנע מהרופאים המתפטרים להשתלב במערכת הבריאות ברחבי הארץ -למעט בשערי צדק. אנחנו לא סדרן בעבודה של הרופאים האלו", צוטט מנכ"ל משרד הבריאות ב"מעריב"
בדיווח ב"ישראל היום" צוטטה ד"ר איריס פריד, מששה הרופאים שהתפטרו: "המומחים שיגיעו להדסה הם אמנם מומחים בהשתלות מח עצם אבל אינם בעלי התמחות ספציפית לילדים".

תגובת בית החולים שערי צדק: "בעולם הגדול מקובל שיחידת רדיותרפיה איננה מחויבת המציאות ליחידות המטו-אונקולוגיה ילדים, באשר רוב הילדים האונקולוגים אינם נזקקים לטפול זה. מה עוד ששערי צדק נמצא בעצומה של הקמת מחלקה לרדיותרפיה. בשערי צדק פועל מאז עשרות שנים בנק דם גדול המשרת את אלפי המטופלים, השתלות מח עצם למבוגרים, בפעילות ענפה, מורכבת ומגוונת של חדרי הניתוח ומספק את הצרכים ההולכים וגדלים של בית החולים".

נושאים קשורים:  מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן-טוב,  משרד הבריאות,  המשבר ב"הדסה",  המטו-אונקולוגיה לילדים
תגובות