חדשות

עוד אירוע תקיפה הפעם חובשת של מד"א בתחנה באזור ים המלח

נחבלה בעת שהותקפה על ידי גבר זועם שליווה לתחנה את בת זוגו. סובלת משני שברים ביד, כאיב גב תחתון וחבלה בירך. מד"א תובעת מיצוי הדין עם התוקף וגינוי מעשה התקיפה של הצוות הרפואי

לסטטיסטיקה המתארכת של אירועי אלימות כלפי אנשי צוות רפואי - רופאים בבתי חולים, אחיות גם במרפאות - נוסף נתון חדש: תקיפת חובשת של מד"א.
הבוקר (ב') נמסרו הפרטים הבאים על האירוע:

שלשום בשעה 18:00 הגיעה לתחנת מד"א במועצה האזורית תמר בים המלח, אישה שחשה ברע מלווה בגבר כבן 40. בזמן תשאול האישה החל הגבר לתקוף את החובשת באגרופים ובבעיטות. החובשת נחבלה בכל חלקי גופה ופונתה להמשך טיפול רפואי בבית החולים סורוקה בבאר-שבע. היא סובלת משני שברים ביד, חבלה בירך ימין וכאבים בגב התחתון. התוקף נעצר על ידי המשטרה. מעצרו הוארך.

ארגון עובדי מד"א ביקש להשבית חלק משירותי מד"א כמחאה על התקיפה אך נענה לפניית מנכ"ל הארגון להימנע מצעדים ארגוניים ולהסתפק בהבעת המחאה ופנייה לגורמים המוסמכים במערכת הבריאות ובמערכת החוק והמשפט לנקוט ביד קשה מול כל מי שמפגין אלימות, פיזית ומילולית כלפי נותני השירותים השונים במערכת הבריאות – רופאים, אחיות, אנשי צוות עובדי מד"א.

החובשת שהותקפה, שרה ישראלי, סיפרה על האירוע: "הזוג נכנס לתחנת מד"א תמר. האישה נראתה לא טוב. הצעתי לה לשבת. הגבר הסביר את מצבה. כיוון שהיה חשד להתייבשות ויש לוודא את מצבה של החולה על ידי תשאול ובדיקה של ערנות והתמצאות בזמן ובמקום, ביקשתי לשוחח עם האישה. הגבר התרגז וצעק, שעליי לדבר רק אתו ולא לפנות אליה. ביקשתי ממנו להפסיק לצעוק. הוא החל לבעוט בי והדף אותי לרצפה. כך נפצעתי והייתי בהלם. לאחר שהגבר יצא מהחדר נעלתי את החדר, בעזרת פרמדיקית שניה, יחד עם החולה כדי למנוע מהגבר לתקוף את אחת מאתנו שוב. קראתי למוקד המרחבי של מד"א וביקשתי לשלוח בדחיפות ניידת משטרה. האישה תושאלה והגבר נעצר".
"אני כשאר חברי וחברותי עושים את העבודה שלנו בתחושת שליחות. מקרים כאלה נדירים. זו הפעם הראשונה שאני חווה אלימות פיזית בעת שאני בתפקיד. אני עדיין קצת בהלם ומקווה שרשויות החוק ימצו עם התוקף את הדין".
מנכ״ל מד״א, אלי בין אמר כי היה זה אירוע תקיפה החמור ביותר נגד צוותי מד״א ושלא ניתן לעבור עליו לסדר היום. הוא קרא למשטרה וכל הרשויות למצות את מלוא הדין עם התוקף ובכך להעביר מסר נגד האלימות. עלינו כחברה לגנות כל מעשה אלימות מהסוג הזה במיוחד כנגד צוותי הרפואה״.

*למאמרו של פרופ' מוטי רביד על אלימות כלפי צוותים רפואיים 

נושאים קשורים:  אלימות כלפי צוות רפואי,  מד"א
תגובות