חדשות

53 אסירים שובתי רעב הועברו לבדיקות בבתי חולים; יו"ר הר"י: אף אסיר לא במצב קשה

ביום ה-36 של שביתת הרעב הגדולה של מאות אסירים ביטחוניים פלשתיניים החליט שירות בתי הסוהר להעביר 53 אסירים שובתי רעב לבדיקות בבתי חולים בדרום ובמרכז הארץ; יו"ר הר"י: "רוב השובתים מקבלים את הטיפול הרפואי לו הם זקוקים במתקני שב"ס בסמוך לבתי הכלא"

אסיר בכלא (צילום: אילוסטרציה)
אסיר בכלא (צילום: אילוסטרציה)

53 אסירים ביטחוניים חברי ארגון חמאס נשלחו ביומיים האחרונים לבדיקות בבתי חולים בדרום ובמרכז הארץ. זאת, לאחר שרופאי שירות בתי הסוהר שבדקו אותם החליטו כי "נוכח מדדים שונים" יש לערוך להם בדיקות נוספות בתנאי בית חולים. הקבוצה היא חלק מ-850 אסירים פלשתיניים ששובתים רעב כבר 36 ימים.

על רקע הדיווחים על טיפול באסירים שמצבם יידרדר בבתי חולים גריאטריים, וסירוב רופאים ישראלים לקחת חלק בהזנה בכפייה, אמר יו"ר ההסתדרות הרפואית פרופ' ליאוניד אידלמן הבוקר (ג') ל"מעריב", כי בשלב הנוכחי "לא נרשם שום מקרה של אסיר שובת רעב במצב קשה מבחינה רפואית". לדבריו, "רוב השובתים מקבלים את הטיפול הרפואי לו הם זקוקים במתקני שב"ס בסמוך לבתי הכלא. רק מעטים מאד מהם הגיעו לבתי חולים לבירורים נוספים".

משרד הבריאות מסרב לפי שעה למסור מידע כלשהו על מצבם הבריאותי של שובתי הרעב ועל אלו מהם שפונו לטיפול בבתי חולים.

בדיווח על הנושא הבוקר ב-Ynet נמסר, כי ראש הרשות הפלסטינאית מחמוד עבאס (אבו-מאזן) מתכוון להעלות את נושא שביתת הרעב של האסירים בשיחה היום עם נשיא ארה"ב דונלד טראמפ בבית לחם.

נושאים קשורים:  חדשות,  שביתת רעב,  הזנה בכפייה,  הר"י,  שב"ס,  פרופ' ליאוניד אידלמן
תגובות
אנונימי/ת
23.05.2017, 12:55

גם אם יהיו אסירים במצב קשה זה לא צריך להטריד אף אחד.
אין שום סיבה מוצדקת לאשפז אותם.

אנונימי/ת
23.05.2017, 18:41

גם תגובתך אינה מטרידה את אף אחד. רופא אתה לא!!

אנונימי/ת
23.05.2017, 20:14

תתפלא, רופא אני כן. ולא הייתה לי שום כוונה להטריד.

אנונימי/ת
24.05.2017, 22:33

דווקא לא. אבל אני לדעתי אין שום בושה בלהיות פרוקטולוג