חדשות

משרד הבריאות אסר על "הדסה" להציע החזר כספי ליולדות שיגיעו במונית

לפי דיווח ב"ישראל היום", משרד הבריאות אמר כי ההצעה, שנועדה לעודד יולדות בירושלים להגיע דווקא לבית החולים "הדסה" הר הצופים, פסולה מכיוון שהיא אינה עוסקת בשירות שהמרכז הרפואי עצמו יכול להעניק, במסגרת התחרות המתקיימת בעיר על משיכת יולדות

מונית בירושלים (צילום: אילוסטרציה)

משרד הבריאות הורה למרכז הרפואי "הדסה" להפסיק הטבה שהוצעה לנשים הרות מירושלים כדי שהן יילדו בבית החולים "הדסה" הר הצופים, ולא בבתי חולים אחרים בעיר. ההטבה שהוצעה לנשים: מימון נסיעה במונית לבית החולים. על האיסור מדווח הבוקר (ב') "ישראל היום".

בדיווח נמסר, כי בירושלים מתנהל "קרב" בין בתי החולים על העדפתן של היולדות, עקב הכסף הרב-יחסית שמשלם משרד הבריאות לבית החולים על כל לידה. לפי הדיווח, "הדסה" פירסמה באחרונה את ההטבות ליולדות בבית החולים שלה בהר-הצופים, תחת הכותרת "הדסה הר הצופים - הלידה הכי אישית שיש". בין ההטבות נמצאו בין השאר "ביות מלא" וכן החזר דמי הנסיעה במונית של היולדת לבית החולים. בתגובה, הורה משרד הבריאות להדסה על הפסקת ה"מבצע", מאחר שמצא בכך "טעם לפגם".

משרד הבריאות: "כל עוד ההטבות קשורות ישירות לשירות ולשיפורו בתוך המוסד עצמו הרי הן לכל היותר 'גבוליות'. ההטבה שעניינה מימון ההסעה במונית היא בצד הלא ראוי של הגבול"

העיתון מציין כי פקודת הרופאים אוסרת "פרסום מבצעים, הנחות, הגרלות, חלוקת פרסים או מתנות או מתן כל טובת הנאה בקשר עם מתן או קבלת טיפול רפואי".

נושאים קשורים:  חדשות,  משרד הבריאות,  המרכז הרפואי "הדסה",  תחרות,  יולדות,  מוניות,  "ישראל היום"
תגובות
24.05.2017, 17:45

תמוה בעיני שאוסרים על ביהח אחד לנקוט בשיטה זו להבאת יולדות ועל ביהח אחרים לא.. ביהח לניאדו נותן החזרי נסיעות, לילה /לילות נוספים ואף מס׳ ימים בבית החלמה וכל זה רק ליולדות חרדיות כמובן ולא לחילוניות , כי מין הסתם הן יותר וולדניות,- משמע הכנסה עתידית..