המרכז הרפואי "הדסה" החל לפרוס רשת ארצית של מרכזים רפואיים בשם "הדסה מדיקל". המרכז הראשון החל לפעול בבית "גיבור ספורט" במתחם הבורסה ברמת גן. אחריו ייפתח מרכז דומה בקמפוס עין כרם.

הרשת תקיים שיתופי פעולה עם הביטוחים המשלימים בקופות החולים, ביטוחים פרטיים וכן עם ארגוני עובדים, מעסיקים ולקוחות פרטיים.

מנכ"ל "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין, אמר: "הדסה חייבת להנגיש עצמה לאוכלוסיית מרכז הארץ, כאשר המטרה היא מלחמה ללא פשרות לגילוי מוקדם של מחלות קשות ומניעתן. למשל: גילוי מוקדם של סרטן או מחלות לב".

המרכזים ברמת גן ובעין כרם יציעו שירותי בדיקות סקר, איתור גורמי סיכון לסרטן, מחלות לב ומחלות מטבוליות. כמו כן, יוצע שירות אבחון מהיר, שירותי רפואת מומחים (שר"פ), חוות דעת שניה, אבחון גנטי ונושאים בתחום בריאות האישה. ברמת-גן יפעל גם מכון דימות לבדיקות ממוגרפיה, אולטרא-סאונד וטכנולוגיות נוספות.

כמו כן ייפתח ברמת-גן סניף של "הדסה אופטימל" הירושלמי - מכון המתמקד בתחום רפואת עיניים. מנהל המכון הוא פרופ' יוסף פרי פרוכט, מומחה למחלות קרנית. במכון יפעלו גם פרופ' אבי סלומון, יו"ר החוג של מנתחי לייזר לעיניים וכן ד"ר אייל שטרסמן ופרופ' גיא קליינמן.