חדשות

"הדסה" תחל להפעיל רשת ארצית של מרכזים רפואיים בשם "הדסה מדיקל"

המרכז הראשון ברשת כבר נפתח במתחם הבורסה ברמת-גן, ואחריו ייפתח מרכז דומה בעין כרם; מנכ"ל "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין: "המרכז הרפואי חייב להנגיש עצמו לאוכלוסיית מרכז הארץ"; במרכזים יוצעו ניתוחי עיניים, בדיקות סקר ובדיקות בתחום הגיניקולוגיה

המרכז הרפואי "הדסה" בעין כרם (צילום: אילוסטרציה)

המרכז הרפואי "הדסה" החל לפרוס רשת ארצית של מרכזים רפואיים בשם "הדסה מדיקל". המרכז הראשון החל לפעול בבית "גיבור ספורט" במתחם הבורסה ברמת גן. אחריו ייפתח מרכז דומה בקמפוס עין כרם.

הרשת תקיים שיתופי פעולה עם הביטוחים המשלימים בקופות החולים, ביטוחים פרטיים וכן עם ארגוני עובדים, מעסיקים ולקוחות פרטיים.

מנכ"ל "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין, אמר: "הדסה חייבת להנגיש עצמה לאוכלוסיית מרכז הארץ, כאשר המטרה היא מלחמה ללא פשרות לגילוי מוקדם של מחלות קשות ומניעתן. למשל: גילוי מוקדם של סרטן או מחלות לב".

המרכזים ברמת גן ובעין כרם יציעו שירותי בדיקות סקר, איתור גורמי סיכון לסרטן, מחלות לב ומחלות מטבוליות. כמו כן, יוצע שירות אבחון מהיר, שירותי רפואת מומחים (שר"פ), חוות דעת שניה, אבחון גנטי ונושאים בתחום בריאות האישה. ברמת-גן יפעל גם מכון דימות לבדיקות ממוגרפיה, אולטרא-סאונד וטכנולוגיות נוספות.

כמו כן ייפתח ברמת-גן סניף של "הדסה אופטימל" הירושלמי - מכון המתמקד בתחום רפואת עיניים. מנהל המכון הוא פרופ' יוסף פרי פרוכט, מומחה למחלות קרנית. במכון יפעלו גם פרופ' אבי סלומון, יו"ר החוג של מנתחי לייזר לעיניים וכן ד"ר אייל שטרסמן ופרופ' גיא קליינמן.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  "הדסה מדיקל",  רפואה פרטית,  פרופ' זאב רוטשטיין
תגובות

ישר כוח יוזמה ברוכה

אנונימי/ת
17.05.2017, 07:23

יוזמה ברוכה שהחלה ב 2013 עת סמנכל הפיתוח העסקי דאז הקים את הדסה מדיקל - פרויקט שהופסק ע"י המנכלית הקודמת. נזכיר שבזמנו דובר גם על ניתוחים אסטטיים (יחד עם ד"ר דנו) ועל פיתוח נושא טיפול בהפרעות קשב וריכוז וכן על מרכז גסטרו. על זה נאמר, מוטב מאוחר מאשר אף פעם

17.05.2017, 21:53

מדוע להקים עוד שירות רפואי דווקא במרכז הארץ ?
אולי תיזום הדסה שירותים לתושבי המדינה שגרים בנגב או בגליל ?
מדוע שמשרד הבריאות לא יתנה עזרה בסילוק חובותיה של הדסה , בהקמת שירותים לפריפריה?

אנונימי/ת
18.05.2017, 00:36

אפשר להבין, אך לא להצדיק, את הרחבת השירותים הפרטיים של הדסה דווקא במרכז הארץ - אחרי הכל הכסף הגדול נמצא כאן....

אנונימי/ת
18.05.2017, 07:57

פעילות בית חולים במסגרת רפואה ציבורית היא פעילות המתומחרת בהפסד (ולראיה אין בתי חולים שלא מפסידים כסף מפעילות זאת). לאור זאת חייבים בתי חולים לגיס תרומות, לקבל תמיכות ולפתח פעילויות מכניסות (גם אם לא מכובדות) כגון רפואת מרפא, שירותים שירותי רפואה שלא בסל, מילדות, פלסתינאים וכו'. נראה לי שכרגע אין להדסה (לצערי) כסף לפילנטרופיה