מוריס דורפמן, המכהן כסגן יו"ר רשות החברות, נבחר במכרז של נציבות שירות המדינה לתפקיד חדש - המשנה למנכ"ל משרד הבריאות בתחום הרגולציה. "גלובס" דיווח, כי כבר לפני כמה ימים היה ידוע כי מינוי דורפמן, שכיהן בעבר כסגן יו"ר המועצה הלאומית לכלכלה, הובטח - אבל רק אתמול (ב') המכרז מטעם הנציבות נסגר רשמית.

עוד דיווח "גלובס", כי המשרה החדשה שבה יכהן דורפמן גובשה רק באחרונה. לפי הדיווח, היא נועדה להחליש את מעמדה וסמכויותיה של הסמנכ"לית לפיקוח על קופות החולים, רויטל טופר חבר-טוב, שתהיה מעתה כפופה לדורפמן.

על-פי העיתון, הרעיון ליצור את התפקיד החדש נולד בעקבות עימות בין ליצמן לחבר-טוב, בשל ביקורת שהסמנכ"לית השמיעה על ניסיון לשנות את תקנון קופת חולים "מאוחדת", כך שתיטיב עם העסקנים החרדים שחברים במועצת הקופה. ניסיונות השר לעשות זאת ספגו ביקורת ממשרד המשפטים, שהורה לו שלא לעסוק בכך, אלא אם יקבל אישור מהיועץ המשפטי לממשלה.

חבר-טוב סיפרה כי ליצמן "צרח" עליה בזמנו והיחסים ביניהם עלו על שרטון. באופן רשמי, משרד הבריאות ונציבות שירות המדינה הבהירו שהכוונה לייצר את המשרה החדשה נולדה עוד לפני העימותים בין השר לסמנכ"לית.

לפי משרד הבריאות, התפקיד החדש של המשנה למנכ"ל לענייני רגולציה הוא חלק משינוי מבני כולל שמתבצע במשרד הבריאות ובמרכזו מעבר לחטיבות: חטיבת בתי החולים הממשלתיים וחטיבת טכנולוגיות ומחקר שכבר הוקמו.

דורפמן הוא בן 37, נשוי פלוס 2, בעל תואר שני בכלכלה פיננסית ותואר שני במשפטים. בתפקידו האחרון כסגן בכיר למנהל רשות החברות היה אחראי על החברות הביטחוניות.