חדשות

חוקרת גנטיקה מ"הדסה" זכתה בפרס Bowes הבינלאומי למדענים צעירים

הפרס, על סך 20,000 דולר, מוענק לרופא או למדען צעיר בולט, העוסק בתחום הגנטיקה, שסיים את התמחותו בגנטיקה רפואית בארה"ב

ד"ר תמר הראל (צילום: "הדסה")

ד"ר תמר הראל, רופאה-חוקרת וגנטיקאית קלינית בכירה במרכז הרפואי "הדסה" עין כרם, זכתה בפרס BOWES הבינלאומי לשנת 2017. את הפרס מעניק מרכז הבריאות לרפואה גנטית מותאמת אישית (Partners HealthCare Center for Personalized Genetic Medicine) של אוניברסיטת "הרווארד".

הפרס, על סך 20,000 דולר, מוענק לרופא או למדען צעיר בולט, העוסק בתחום הגנטיקה, שסיים את התמחותו בגנטיקה רפואית בארה"ב. טקס הענקת הפרס יתקיים בחודש הבא. בנימוקי ועדת הפרס צוין, כי ד"ר הראל הרשימה בזכות פרסומיה המדעיים שהופיעו באחרונה וכן הרצאות שהעבירה בפורומים נבחרים שבהם הפגינה מצוינות מרשימה בגנטיקה.

בנימוקי ועדת הפרס צוין, כי ד"ר הראל הרשימה בזכות פרסומיה המדעיים שהופיעו באחרונה וכן הרצאות שהעבירה בפורומים נבחרים

"עצם הגשת מועמדותי לפרס הייתה עבורי כבוד גדול," ציינה אתמול (א') ד"ר הראל. "אני מרגישה שאני חולקת בכך כבוד עם חוקרים מצוינים ובראשם פרופ' ג'ים לפסקי מאוניברסיטת ביילור, שהיה המנחה שלי והגיש את מועמדותי לוועדת הפרס בתום התמחותי בגנטיקה בארה"ב".

ד"ר הראל עוסקת במחקר שמציע הסברים גנטיים למחלות נדירות בקרב ילדים. פרופ' אורלי אלפלג, מנהלת המחלקה לגנטיקה במרכז הרפואי "הדסה", אמרה: "ד"ר הראל מחויבת למחקר ומפעילה בחוכמה כלים גנטיים בעת הטיפול בחולים. הישגיה הרפואיים הם ברמה הגבוהה ביותר. היא עושה זאת בהתלהבות ותוך הפגנת דבקות במטרה. אין ספק היא מסמלת את רופאת העתיד בחקר הגנטיקה".

ד"ר הראל הוסיפה: "חכמים ממני אמרו זאת לפני: אני ניצבת על כתפי ענקים וכך מצליחה לראות למרחק המאפשר לי לקבל הכרה וגם הוקרה כמו זאת. אין לי ספק, כי העבודה המאתגרת בסביבה כה תומכת ועם רקע כה עשיר כ'הדסה' מהווים תמריץ בפני עצמו".

הפרס ניתן על שם וויליאם (ביל) בואס הבן, נדבן ומשקיע במיזמי הון סיכון, יליד קליפורניה, שהקים ב-1981 את קרן הון הסיכון USVP. בין היתר השקיע בחברת התרופות אמג'ן. הוא הלך לעולמו ב-2016 בגיל 90. המרכז המעניק את הפרס נוסד על ידי בית החולים בריגהם ובית החולים הכללי של מסצ'וסטס מאוניברסיטת "הרווארד", המסונפים גם למכוני הבריאות הלאומיים של ארה"ב (NIH). המרכז שם לו למטרה להשלים את הפרויקט הענק לחקר הגנום האנושי.

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  ד"ר תמר הראל,  פרס,  מחקר גנטי,  מחלות גנטיות
תגובות