ד"ר יצחק ברלוביץ', שהיה מנהל המרכז הרפואי "וולפסון" ב-11 השנים האחרונות ופרש לפני מספר שבועות, הצטרף להנהלת האגודה לזכויות החולה.

ד"ר ברלוביץ', בוגר בית הספר לרפואה ובעל תואר שני במנהל מערכות בריאות מאוניברסיטת תל אביב, התמחה ברפואת ילדים ב"אסף הרופא", שימש כראש מנהל רפואה ואחר כך כמשנה למנכ"ל משרד הבריאות. הוא נטל חלק בצוות שניסח את חוק ביטוח בריאות ממלכתי וליווה את יישומו. ד"ר ברלוביץ עבד בעבר בשיתוף עם ארגוני החולים והאגודה לזכויות החולה, המרכזת אותם.

במסגרת תפקידיו הציבוריים מכהן ד"ר ברלוביץ כיו"ר מועצת הבריאות לקידום בטיחות, בית ופנאי, כחבר במועצה הלאומית ללוגיסטיקה, ועד 2006 כיהן כחבר בוועדה להרחבת סל התרופות.

עם הצטרפותו להנהלת האגודה לזכויות החולה אמר ד"ר ברלוביץ: "אני שמח על ההזדמנות שניתנה לי להיות חלק מהאגודה. המטרה העיקרית שלי בפעילות זאת היא לקדם את מיצוי זכויות החולים בישראל, בין היתר באמצעות קביעת מדדים לזמני המתנה, מרחק ואיכות השירות שהחולים מקבלים, כמו גם הרחבת אפשרויות הבחירה בין נותני השירותים השונים.

"הגדרות אלו של זמינות ונגישות הם מדדים בסיסיים שאינם קיימים היום בחוק ביטוח בריאות ממלכתי ומן הראוי שהחוק יעודכן על מנת להבטיח לחולים את רמת השירות הרפואי הטוב ביותר. פעילות זו תדרוש כמובן שיתוף פעולה עם אנשי מקצוע רפואיים ונציגי ארגוני החולים".

שמוליק בן יעקב, יו"ר האגודה לזכויות החולה, אמר: "זו זכות גדולה עבורנו שד"ר ברלוביץ' מצטרף להנהלת האגודה ומוכן להשקיע מזמנו, מרצו וניסיונו הרב לטובת החולים. אתגרים רבים עומדים בפנינו, ואין מתאים ממנו, כמי שמכיר את מערכת הבריאות מלפני ומלפנים, לסייע לנו".