חדשות

"הדסה": השתלמות מקצועית לצוותי מד"א במחלקות בית החולים

התוכנית כוללת סדרת הרצאות מקצועיות בתחומים שונים הנוגעים לטיפול הראשוני בנפגע ולהשלכות טיפול זה על המשך השהייה בבית החולים

ד"ר עקיבא נחשון (משמאל) וצוות מד"א בטיפול נמרץ (צילום: "הדסה")

המרכז הרפואי "הדסה" עין כרם החל להפעיל השתלמות מקצועית ייעודית לצוותי מד"א במחלקות בית החולים. את התוכנית יזם ד"ר עקיבא נחשון, רופא בכיר בטיפול נמרץ כללי בהדסה עין כרם, יחד עם ענת הרץ, עובדת סוציאלית בכירה. בית החולים מסר כי "נרשמה כבר התעניינות רבה בקרב צוותי מד"א".

ד"ר נחשון מסר: "כחלק מיוזמה רחבה לקידום שיתוף הפעולה בין הדסה למד"א, ולשם העמקת והבנת צרכי הצדדים המטפלים, יזמנו בברכת בית החולים כמה ימי עיון שמטרתם להעמיק את הידע וההבנה של צוות המטפלים של מד"א שמספקים טיפול ראשוני מעולה בשטח, לנפגעים, כדי שיכירו מקרוב את הטיפול הרפואי והסיעודי לו זוכים נפגעים לאחר שהגיעו אלינו לבית החולים".

התוכנית כוללת סדרת הרצאות מקצועיות בתחומים שונים הנוגעים לטיפול הראשוני בנפגע ועל השלכות הטיפול הזה על המשך הטיפול בבית החולים. צוות רופאי הדסה בתחומים שונים יעביר את ההרצאות. הרעיון הוא שיתקיים דו-שיח בין צוותי מד"א לבין הרופאים. כן כוללת התוכנית סיור לימודי המתמקד בטיפולים השונים הניתנים במחלקות בית החולים תוך התמקדות בטראומה וטיפול נמרץ, לידה, קרדיולוגיה דחופה, נוירולוגיה ונוירוכירורגיה דחופה.

"ארבעה תחומים אלו", הדגיש ד"ר נחשון, "הם השכיחים והדחופים ביותר ומחייבים שיתוף פעולה הדוק בין כל הגורמים המטפלים, החל מהגשת העזרה הראשונית ודרך המיון והעברת החולה או הנפגע להמשך הטיפול הנדרש עבורו וכל זאת לשם השגת התוצאה הרפואית הטובה ביותר, ככל שניתן".

"אנו מקווים", הוסיף ד"ר נחשון, "כי מפגשים אלו יתרמו להעמקת הקשר האישי תוך מפגש בלתי אמצעי בין המטפלים ממד"א לגורמי המקצוע בבית החולים שמטפלים בנפגע או חולה מרגע הגעתו למיון. כך נשיג את המטרה המשותפת של הענקת מענה מיטבי למטופל".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  מד"א,  טיפול נמרץ,  ד"ר עקיבא נחשון,  קורס,  השתלמות,  הדרכה
תגובות