חדשות

מחריף המשבר ב"הדסה": 3 רופאים נוספים מהמטו-אונקולוגית ילדים התפטרו

"ידיעות אחרונות" מדווח, כי למעשה אף רופא לא יישאר במחלקה מהחודש הבא, לאחר ש-6 רופאים בכירים וביניהם מנהל המחלקה פרופ' מיקי וינטראוב התפטרו בעבר במחאה על צעדי ההנהלה; ההודעה פורסמה יממה לאחר ביקור במחלקה של מי שמונה להחליף את פרופ' וינטראוב

מסדרונות בית החולים "הדסה עין כרם" (צילום: "פלאש 90")

שלושה רופאים נוספים במחלקה ההמטו-אונקולוגית ילדים ב"הדסה" עין כרם הגישו את התפטרותם ועתה מגיע מספר הרופאים המתפטרים לתשעה. התוצאה בפועל היא, שמנהל המחלקה החדש שמונה לה נותר ללא אף רופא; כך מדווח הבוקר (ה') "ידיעות אחרונות".

שלושה המתפטרים, שהצטרפו לששה הרופאים הבכירים שהתפטרו כבר לפני כחודשיים, הם המתמחים ד"ר אורי אילן, ד"ר אביגיל אייזנברג-ויגודה וד"ר הדסה טרואן. התפטרותם תיכנס לתוקף בעוד חודש. בדיווח נמסר, כי מנהל בית החולים פרופ' יורם וייס סירב לקבל את מכתב ההתפטרות שהגיש ד"ר אילן, אלא שזה העביר את מכתבו למחלקת כוח אדם והבהיר כי מבחינתו המכתב הוגש.

לפני כחודשיים הגיש את התפטרותו פרופ' מיקי וינטראוב, מנהל המחלקה, ואליו הצטרפו כאמור עוד חמישה בכירים. אתמול, כך דווח, הגיע לראשונה למחלקה המנהל החדש שלה, ד"ר גל גולדשטיין מ"שיבא", שמונה בידי פרופ' רוטשטיין מיד לאחר שפרופ' וינטראוב הגיש את התפטרותו.

לפי הדיווח ב"ידיעות", המהלך חשף לרופאים את כוונת "הדסה" שהטיפול בילדים החולים יבוצע ברוטציה על ידי רופאים לא קבועים שיגיעו בתורנות מ"שיבא".

אתמול שוב נערכה מול בית החולים "הדסה" הפגנה של עשרות מהורי הילדים חולי הסרטן המאושפזים ומטופלים במחלקה ההמטו-אונקולוגית. ההורים נשאו שלטי מחאה המופנים לשר הבריאות יעקב ליצמן ולמנכ"ל הדסה פרופ' זאב רוטשטיין, שעליהם היה כתוב: "אל תהרגו את ילדינו תמורת בצע כסף". ההורים הביעו חשש כי מה-1 ביוני לא יישארו רופאים במחלקה כדי לטפל בילדיהם.

אחד מהורי הילדים המאושפזים אמר לעיתון: "לפני כמה שבועות הגישו את התפטרותם ששה רופאים בכירים שהם מבחינתנו מלאכים המטפלים במסירות אין קץ בילדינו. אנחנו דורשים ששר הבריאות ימצא פתרון כדי שרופאים אלו ימשיכו לטפל בילדים - או ב'הדסה' או בבית חולים אחר בירושלים, כי כל פתרון אחר הוא בגדר גזר דין מוות לילדינו".

המשבר פרץ בעקבות החלטת פרופ' רוטשטיין לאחד את המחלקה להשתלת מח עצם שטיפלה בילדים עם זו שבה מטופלים חולים מבוגרים – וזאת חרף התנגדות הרופאים שהציגו נימוקים מקצועיים נגד המהלך. ניסיונות להביא לגישור בין הנהלת "הדסה" לרופאים המתפטרים כשלו. כמו כן, ניסה צוות המתפטרים לעבור ל"שערי צדק" ולפתוח שם מחלקה ייעודית להמטו-אונקולוגיה ילדים – אבל השר ליצמן מתנגד לכך בנחרצות.

תגובת "הדסה" שהובאה בדיווח: "צר לנו שהמתמחים נסחפו אחר המנהל לשעבר והרופאים הבכירים. המהלך תוזמן על-ידי משרד יחסי ציבור שנשכר לשם כך כדי להפעיל לחץ בדיוק ביום שבו הגיע ד"ר גולדשטיין להדסה". משרד יחסי הציבור המוזכר אמר לעיתון, כי "אנו עושים את הפעילות בפרשה הזאת בהתנדבות מלאה".

נושאים קשורים:  חדשות,  משבר ב"הדסה",  פרופ' זאב רוטשטיין,  התפטרות,  "ידיעות אחרונות",  פרופ' מיקי וינטראוב
תגובות
 
אנונימי/ת
04.05.2017, 17:00

מחיר ההיבריס. בית חולים ציבורי יורד לזנות והמקומיים משלמים את המחיר.

05.05.2017, 09:26

משרד הבריאות צריך להקים ועדת בוררות בראשות רופא מנוסה ועתיר נסיון שילמדו
את סוגיות המחלוקת והפתרונות וימליצו לשר הבריאות כיצד לנהוג.

אנונימי/ת
05.05.2017, 09:55

משרד הבריאות צריך להפנים שהתקופה בה היה ניתן להתייחס לרופאים ומטופלים כמו אל זבל אנושי - פשוט חלפה מהעולם.

אנונימי/ת
05.05.2017, 12:11

השם יישמור

אנונימי/ת
05.05.2017, 13:13

מערכת הרפואה הציבורית נצלנית כלפי רופאים ופוגענית כלפי מטופלים. המצב קיצוני בבתי חולים רבים והרופאים מצביעים ברגליים ועוזבים. כמה עוד רופאים צרכים להתפטר עד שהמערכת תתעשת? כל הכבטג לאומץ, הנחישות והמחוייבות של הרופאים המתפטרים.

05.05.2017, 21:59

פרופ רוטשטיין היקר- תהיה חכם ולא צודק. אין מקום לכוחנות שאתה מפעיל מול כל הצוות. יש לך יכולת ניהול ומעוף ומצא הדרך לרדת מהעץ. הכל קשור כאן לאיך ולא למה. הקטע שהיה בפורים הראה איך עושים זאת לא נכון וחבל. אל תפגע בילדים. מצא דרך נכונה להחזיר את הרופאים לעבודתם.

אנונימי/ת
05.05.2017, 22:58

ככה זה כשמשרד הבריאות מנוהל על ידי פוליטיקאי ופקיד. גם המינוי ההזוי של רוטשטין בעל המוניטין שפורסם ברבים הוא חלק מהשיטה הפוליטית הנוכחית.
רופאים אזרחים ילדים וזקנים הם כקליפת השום לשר הבריאות. הוא הרי שם כדי לדאוג לסקטור שלו.
אם הע ימשיך לבחור אותם זה מה שיקבל.

אנונימי/ת
06.05.2017, 14:27

הייתי רוצה לשמוע תגובתו של ד"ר גל גולדשטיין, המנהל החדש

אנונימי/ת
08.05.2017, 09:37

גם אין סיכוי שתשמע... רוטשטיין מתזמר את כל התגובות במדיה (דוגמת המכתב שהתפרסם בציבור שכתבו שתי רופאות מהשתלות - נראה כ"מוזמן" ).
בשערוריה הזו אף אחד לא "ינצח" - מהמאבק הזה כולם ייצאו בוכים.