עדכון מערכת "דוקטורס אונלי" (24 באפריל, 14:25) : פרטים נוספים על המפגש ועל גיוס הרופאים ניתן למצוא באתר משרד החוץ:
http://mfa.gov.il/MFAHEB/GeneralInfo/ads/Pages/Kol-kore-doctors-060417.aspx או בקובץ המצורף.

ראש מחלקת הרפואה של האו"ם, ד"ר ג'ילאן פרמר, עומדת להגיע בחודש הבא לישראל עם משלחת ממחלקתה ותקיים כאן סמינר במטרה לנסות ולגייס רופאים ורופאות מישראל שישתלבו בכוח השלום של או"ם ובמשרדי הארגון בעולם; כך מדווח הבוקר (ג') "ידיעות אחרונות".

בדיווח נמסר, כי את המהלך יזם שגריר ישראל באו"ם, דני דנון. עוד נמסר, כי "ישראל מסתמנת בארגון כיעד האולטימטיבי לגיוס רופאים לפעילות במסגרת או"ם ברחבי העולם וכי קיים ביקוש לרופאים בתפקידי שטח". ניסיונם המבצעי של רופאים ישראלים במסגרת כוחות הצלה ורפואת חירום הוא שעניין את יוזמי המהלך.

השכר הממוצע במשרות שונות במסגרת הגיוס הנוכחי מגיע לכ-120 אלף דולר בשנה

בדיווח נמסר כי תינתן עדיפות בגיוס לנשים רופאות עם ניסיון מבצעי. עוד מוסר העיתון, כי השכר הממוצע במשרות שונות במסגרת זאת מגיע לכ-120 אלף דולר בשנה. התפקיד כולל נסיעות ברחבי העולם במעמד של עובד או"ם עם דרכון דיפלומטי. הדרישות הן: רופא או רופאה עם ותק של 5 שנים לפחות בתחום המבצעי ויכולת עבודה באנגלית או צרפתית. תחומי ההתמחות המועדפים: רפואת טראומה, רפואת משפחה, רפואת ילדים ופסיכיאטריה.

דנון אמר ל"ידיעות", כי "באו"ם מבינים את היתרונות של הרופאים הישראלים ואנו גאים שהארגןו בחר בישראל כיעד לחיפוש עובדים חדשים לשורותיו. ההון האנושי של ישראל הוא סוד ההצלחה שלה ונשים נמצאות בחוד החנית של הצלחה זאת".