פרופ' ז'אן סוסטיאל יכהן ככל הנראה במקביל כמנהל המחלקה הנוירוכירורגית ב"שיבא" וכמנהל המחלקה הנוירוכירוגית שהקים במרכז הרפואי לגליל בנהרייה; כך מדווח הבוקר (ה') העיתון הכלכלי "דה מרקר". לדברי העיתון, החלטתו של פרופ' סוסטיאל לשוב בהיקף מסוים לעבודה במרכז הרפואי לגליל מכריחה את שני בתי החולים לשתף פעולה.

פרופ' סוסטיאל הקים לפני ארבע שנים את המחלקה הנוירוכירורגית במרכז הרפואי לגליל בנהרייה. לפני חצי שנה זכה במכרז פומבי לניהול המחלקה הנוירוכירורגית ב"שיבא". מאז שעזב, לא מונה לו מחליף בנהריה. בדיווח נמסר, כי בתקופה האחרונה ניהל מגעים עם מנהל בית החולים בנהריה, ד"ר מסעד ברהום, על חזרתו לניהול המחלקה.

עוד מדווח העיתון, כי בימים האחרונים סוכם סופית בין פרופ' סוסטיאל לבין ד"ר ברהום על חזרתו לנהריה ותחילת עבודתו שם החל מה-1 במאי. ב"שיבא" הופתעו, משום שפרופ' סוסטיאל זכה במכרז רק לפני זמן קצר וגבר בו על מתמודדים אחרים, חלקם מתוך המחלקה הנוירוכירורגית ב"שיבא".

לפי הדיווח, מנסה עתה הנהלת "שיבא", ליצור מודל של שיתוף פעולה בין שני בתי החולים, שיאפשר לפרופ' סוסטיאל להישאר ב"שיבא" וגם לנהל את המחלקה בנהריה. שתי ההנהלות צפויות להגיע לסיכום בנושא הזה בימים הקרובים.

תגובת מנהל המרכז הרפואי נהריה, ד"ר ברהום, כפי שצוטטה בדיווח: ״אני מברך על חזרתו של פרופ׳ סוסטיאל. הוא הקים את המחלקה. מדובר באדם ובאיש מקצוע משכמו ומעלה. זו בשורה חשובה ומשמחת למרכז הרפואי ולכל הקהילה בגליל״.

ד"ר ברהום מסר ל"דה מרקר" כי התחרות בין בתי החולים על פרופ' סוסטיאל איננה כוללת הצעות כספיות משודרגות. "לפני שפרופ' סוסטיאל עזב את נהריה לשיבא, הצעתי לו שכר גבוה פי ארבע כדי שיישאר, אך הוא הבהיר לי שההחלטה שלו לא קשורה לכסף. עכשיו כשהוא חוזר - הוא חוזר לתנאי החוזה הישן שלו, ולא להצעה שקיבל לפני שעזב".

תגובת "שיבא": "פרופ' סוסטיאל הביע דאגתו למחלקת הנוירוכירורגיה במרכז הרפואי לגליל ממנו הגיע. הוחלט לבחון דרך לשיתוף פעולה בין שיבא למרכז רפואי לגליל בתחום הנוירוכירורגי".

פרופ' סוסטיאל אמר: "העניין נמצא בדיון בין 'שיבא' למרכז הרפואי לגליל, החווה קשיים סביב המחלקה הנוירוכירורגית. קשה להרחיב מעבר לכך בשלב זה".