מנכ"ל המרכז הרפואי "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין, מנהל מגעים מתקדמים עם חמישה רופאים מומחים בתחום המטו-אונקולוגיה ילדים, במטרה לגייסם לבית החולים כדי שיחליפו את חמישה רופאי המחלקה שהודיעו על התפטרותם במחאה על מדיניות ההנהלה. התפטרות החמישה, ביניהם מנהל המחלקה פרופ' מיקי וינטראוב, אמורה להיכנס לתוקף ב-4 ביוני.

חמישה הרופאים המומחים יצטרפו לד"ר גל גולדשטיין שגויס למחלקה מ"שיבא", וכבר סוכם עמו על כניסתו לתפקיד מנהל המחלקה במקום פרופ' וינטראוב. חמישה הרופאים שהתפטרו עשו זאת במחאה על צעדים ארגוניים ומקצועיים, ביניהם החלטת מנכ"ל הדסה לבצע השתלות מח עצם בילדים במחלקה ההמטו-אונקולוגית למבוגרים.

5 הרופאים המומחים יצטרפו לד"ר גל גולדשטיין שגויס למחלקה מ"שיבא", וכבר סוכם עמו על כניסתו לתפקיד מנהל המחלקה במקום פרופ' וינטראוב

"הארץ" מדווח הבוקר (ד'), כי עם חלק מהמועמדים להחלפת המתפטרים כבר סוכמו תנאים בעל-פה. שלושה מהם עובדים בבתי חולים אחרים. מינוי נוסף שמור לרופא בכיר מהדסה הנמצא עתה בהשתלמות בחו"ל ומיועד לאייש תפקיד של מנהל יחידת השתלות מח עצם. כמו כן מתנהלים מגעים עם מנהל מחלקה המטו-אונקולוגית ילדים בבית חולים בארה"ב, המוכר גם כחוקר בכיר בתחום.

שמותיהם של החמישה לא פורסמו, והעיתון מסר כי חוזי ההעסקה עם המועמדים צפויים להיחתם בימים הקרובים וכי העסקתם בהדסה עין כרם תחל באופן מדורג כבר בחודשים הקרובים.

עם זאת, העיתון דיווח כי נעשים עדיין מאמצים לחדש את המגעים עם הרופאים שהודיעו על סיום עבודתם בהדסה כדי לנסות להשאירם בכל זאת במחלקה. לשם כך הופעלו גם מתווכים שונים. הנהלת בית החולים מקווה שחלק מהם יחזרו בהם וימשיכו לעבוד ב"הדסה".

"ישראל היום" דיווח, כי ד"ר מיכל חריט, אחת מחמישה הרופאים המתפטרים האחרים, מנהלת משא ומתן לעבור לעבוד במחלקה ההמטו־אונקולוגית בבית החולים "אוגוסטה ויקטוריה" שבמזרח ירושלים. בית החולים מצוי בפיקוח משרד הבריאות. לפי הדיווח, חלק מהורי הילדים המטופלים עתה ב"הדסה" על ידי ד"ר חריט אמרו: "נלך אחריה לאן שתלך".

ביום שלישי קיימו הורי הילדים כנס חירום תחת הכותרת "אני רוצה את הרופא שלי" . ההורים הקימו ועד פעולה למאבק בשר הבריאות יעקב ליצמן, כדי שייעתר לבקשתם ויאשר את העברת המחלקה ההמטו-אונקולוגית לבית החולים "שערי צדק". ועד הפעולה אף הודיע כי הוא שוקל הגשת בג"צ בנושא.

עד כה סירב השר ליצמן להעתיק את המחלקה על כל צוותה מ"הדסה" ל"שערי צדק". הורי הילדים סבורים כי במצב שנוצר הסיכוי שהמתפטרים יסכימו להישאר ב"הדסה" "שואף לאפס", דיווח העיתון. השר ליצמן שהוזמן לכנס לא הגיע. "ישראל היום" דיווח, כי בקשה של פרופ' רוטשטיין לשאת דברים בכנס נדחתה על ידי ההורים.

פרופ' רוטשטיין אמר ל"הארץ" כי הוא עושה את כל המאמצים כדי להשאיר ב"הדסה" את רופאי המחלקה שעובדים בה כיום "כדי לשמר ככל שניתן את ממד הרצף הטיפולי והמשך הקשר עם המטופלים". לדבריו, גם השארת חלק מהרופאים לתקופה של כמה חודשים עומדת על הפרק, כדי לאפשר לכל אחד מהילדים לסיים את הטיפול עם אותו רופא שמטפל בהם.