חדשות

"הדסה" תבטל מכתבי הפיטורים של סגל ההוראה בפקולטה לרפואת שיניים

זאת, בהתאם להסדר שהושג השבוע בין הנהלת "הדסה" לאוניברסיטה, שכולל החזרת מיליון שקל למרכז הרפואי ופתיחת משא ומתן בתיווך מגשר על הסכם הסינוף בין המוסדות

הפגנת מחאה על פיטורי סגל הוראה בפקולטה לרפואת שיניים ב"הדסה" (צילום: פרטי)

האוניברסיטה העברית והמרכז הרפואי "הדסה" הגיעו להסדר פשרה בנוגע לסכומים שיועברו לבית החולים מהאוניברסיטה, לאחר סכסוך שנמשך שבועות; כך הודיעו אתמול שני המוסדות הירושלמיים.

במסגרת ההסדר שהושג בבית הדין לעבודה בירושלים ייפתח הסכם הסינוף בין שני המוסדות, והם ייכנסו למו"מ על הסדר חדש. האוניברסיטה תשיב ל"הדסה" מיליון שקל שקיזזה מהתשלומים השנתיים הקבועים שנועדו לקיום לימודי הרפואה ובתמורה יבוטלו מכתבי הפיטורים שנשלחו ל-52 רופאים המלמדים בפקולטה לרפואת שיניים.

"על פי ההסדר המתגבש, הדסה תשוב לאשר מינויים אקדמיים שהוקפאו בשנה האחרונה"

עוד נמסר, כי המשא ומתן על הסכם הסינוף החדש ינוהל על ידי מגשר - המשפטן פרופ' גיא מונדק מאוניברסיטת תל אביב. גם ההסתדרות הרפואית תשמש צד ליישוב המחלוקת. על פי ההסדר המתגבש, הדסה תשוב לאשר מינויים אקדמיים שהוקפאו בשנה האחרונה ונקבע יחס של 6.75 מינויים חדשים על כל 10 רופאים שיפרשו מהמוסד.

פרופ' זאב רוטשטיין, מנכ''ל "הדסה", מסר אמש בתגובה לאתר "כלכליסט" שדיווח על ההסדר: "אלו הישגים משמעותיים וחשובים הפותחים ערוץ תקשורת והידברות בין הצדדים באופן שיאפשר פתרון המחלוקת בהסכמה. הסכמי הסינוף והסגל האקדמי יצרו להדסה גירעון של 70 מיליון שקל בשנה, שהוא נטל כלכלי כבד שהדסה לא יכולה לעמוד בו. לפיכך, אני שמח שכל הצדדים מבינים זאת ומוכנים לדון בפתרונות אם במסגרת הליך גישור או בהליך משא ומתן בין כלל המעורבים בנושא האקדמי".

הפקולטות לרפואה באוניברסיטה העברית מעבירה מדי שנה ל"הדסה", שמעסיקה רופאים בהוראה, 36 מיליון שקל. במקביל, המועצה להשכלה גבוהה מעבירה לבית החולים עבור שירותי ההוראה 70 מיליון שקל נוספים מדי שנה, במסגרת הליך ההבראה שהדסה עובר .

לפני כשבועיים שלחה הנהלת הדסה 52 מכתבי פיטורים לרופאי שיניים המלמדים בפקולטה לרפואת שיניים בטענה כי האוניברסיטה קיצצה כ-900 אלף שקל מהתקציבים שהיא מעבירה לבית החולים לשם הפעלת הפקולטות.

עוד נמסר בתגובת "הדסה": "בבית החולים מקווה שלאור הצעדים בוני האמון תפעיל ההסתדרות הרפואית את מלוא כובד משקלה ואף תסייע להחזיר את צוות הרופאים בהמטו-אונקולוגית ילדים למחלקה".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "הדסה",  האוניברסיטה העברית,  הפקולטה לרפואת שיניים,  פשרה,  גישור,  הסדר
תגובות