מנכ"ל "הדסה", פרופ' זאב רוטשטיין, מנהל משא ומתן דחוף לגיוס רופאים למחלקה ההמטו-אונקולוגית ילדים, במקום שישה הרופאים הבכירים שהודיעו על התפטרותם בשבוע שעבר, ביניהם מנהל המחלקה, פרופ' מיקי וינטראוב. כך דיווח הבוקר (יום ב') העיתון "ידיעות אחרונות".

לפי הדיווח, פרופ' רוטשטיין הודיע כי אם לא יצליח לגייס בזמן הקצר צוות למחלקה, "לא יהסס לפנות לבית המשפט ולהוציא צו מניעה נגד הרופאים המתפטרים".

בדיווח נמסר, כי פרופ' רוטשטיין אמר שלאחר שמנהל המחלקה פרופסור מיקי וינטראוב "דחה כל פתרון שהוצע לו, החלטתי לקבל את התפטרותו ובמקומו מונה ממלא מקום מנהל מחלקה חדש, ד"ר גל גולדשטיין. לגבי שאר הרופאים, נעתרתי לכל דרישותיהם, ועבורם הדלת נותרה פתוחה".

"הציבור לא מכיר את פרופ' רוטשטיין באופן אישי או מקצועי, אבל ששת הרופאים מכירים אותו, וכל אחד ואחת מהם נחשף לדרך הניהול שלו"

כן נמסר בדיווח, כי למרות ההצעה שהגיש איש עסקים אנונימי לגייס מיליון דולר להצלת המחלקה ההמטו־אונקולוגית ילדים בתנאי שהרופאים יחזרו לעבוד בה, הרופאים דבקים בהחלטתם להתפטר ומסרבים להיכנס להליך גישור עם הנהלת בית החולים.

העיתון ציטט את דברי עו"ד ארנה לין, המייצגת את הרופאים המתפטרים מטעם ההסתדרות הרפואית, שהדגישה כי הצדדים נקלעו למשבר אמון קשה שאיננו ניתן לאיחוי. "כל אחד ואחת מששה הרופאים שהגישו את התפטרותם הגיע להכרה עצמאית שהוא לא יכול לעבוד בבית חולים 'הדסה' תחת הניהול (הנוכחי). הם רק רוצים ללכת".

עוד אמרה עו"ד לין: "הציבור לא מכיר את פרופ' רוטשטיין באופן אישי או מקצועי, אבל ששת הרופאים מכירים אותו, וכל אחד ואחת מהם נחשף לדרך הניהול שלו. זה הגיע לכך שמנהל בית החולים החליט באופן חד־צדדי החלטה בלתי אפשרית מבחינה מקצועית — להשתיל מח עצם בילדים חולי סרטן במחלקה למבוגרים. הרופאים אמרו לו שזה לא מקובל ושהם לא לוקחים על כך אחריות, ועל כן החליטו להתפטר".

בדיווח נמסר עוד, כי "מקורבים לרופאים" הדגישו כי "לא ניתן להכריח אותם לעבוד בכפיפות לאדם שאינם מעריכים או מכבדים. למרות ניסיונות מנהל בית החולים להפריד ביניהם, הם מאוחדים בהחלטתם".