חדשות

"רמב"ם": מכשיר הדמיה חדש המסייע בצנתורי מוח נכנס לשימוש

בית החולים מסר, כי המכשיר (ARTIS Q מתוצרת "סימנס") מבטיח פחות קרינה, 70% שיפור בחדות התמונה ומסייע ליצור תמונה תלת-ממדית מהירה ומדויקת

מכשיר הדמיה ב"רמב"ם" לסיוע בצנתורי מוח. צילום: פיוטר פליטר

במרכז הרפואי "רמב"ם" בחיפה נחנך בשבוע שעבר מכשיר שיקוף חדש למצנתרי מוח. בית החולים ציין, כי המכשיר נחשב למשוכלל והמתקדם ביותר העומד כיום לרשות מצנתרי מוח.

המכשיר - ARTIS Q מתוצרת "סימנס" - מבטיח פחות קרינה, 70% שיפור בחדות התמונה המשופרת ומסייע ליצור תמונה תלת-ממדית מהירה ומדויקת, המאפשרת למצנתר לסייר באופן וירטואלי בתוך המוח ולהבחין בדיוק מילימטרי בכל בעיה הקשורה לכלי הדם.

ד"ר איתן אברגל: "המכשיר מאפשר לבחון הדמיה תלת-ממדית על ציר הזמן לשם הבנה אנטומית טובה ומדויקת של ההספקה והניקוז של מלפורמציות עורקיות ורידיות"

"זוהי קפיצת מדרגה טכנולוגית", הדגיש ד"ר איתן אברגל מהיחידה לצינתורי מוח ברמב"ם, "המכשיר החדש מסוגל לתת לנו למעשה תמונה בארבעה ממדים - הוא מאפשר לקחת את ההדמיה התלת ממדית 'ולנוע' קדימה ואחורה בזמן בתוך ההדמיה. רק המכשיר הזה מאפשר זאת. לי כמצנתר הוא מאפשר לבחון הדמיה תלת-ממדית על ציר הזמן לשם הבנה אנטומית טובה ומדויקת של ההספקה והניקוז של מלפורמציות עורקיות ורידיות".

מדי שנה, מסר בית החולים, מגיעים אליו כ-1,000 איש עם חשד לשבץ מוחי. כ-10% מהם מופנים לצנתור כלי הדם במוח. במהלך הצנתור הרופא עשוי לשלוף קריש דם החוסם את זרימת הדם החיונית לתפקוד תקין של המוח, או לחלופין לאטום מלפורמציות שגרמו לדימום.

בית החולים מסר: "מעבר לידע ולידיים יציבות של צוות המצנתרים, יש צורך בכלי המאפשר לשקף בזמן אמת את מצב כלי הדם. את המידע מעבירים לרופאים ולטכנאים מכשירי השיקוף. הם צריכים לספק תמונה חדה ומדויקת על הנעשה בתוך האיבר החיוני והרגיש ביותר בגוף האדם".

נושאים קשורים:  חדשות,  צנתור מוח,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  ARTIS Q,  "סימנס"
תגובות
 
אנונימי/ת
17.03.2017, 11:11

מעבר ליכולות המכשיר, יש מקום לציין את יכולותיו של ד"ר אברג'ל כמצנתר בחסד. כל זאת מבלי לדבר על אישיותו ואנושיותו.