כנסים

סיכום מפגש עתיד הפסיכיאטריה

להלן פירוט הנושאים שנידונו במפגש, ההרצאות והמצגות שהוצגו

כנס (צילום: אילוסטרציה)

במפגש הועד המרכזי ונציגי חברות הבת והר"י בנושא עתיד הפסיכיאטריה נדונו ארבעה נושאים עיקריים:

  1. מצב המחקר בפסיכיאטריה – והשאלה כיצד מעורבות במחקר תשפיע על יוקרת המקצוע – נדונו ע"י פרופ' מרק וייזר [The future of research in psychiatry ] ופרופ' דורון גוטהלף [הכשרה במחקר בפסיכיאטריה].
   h
  2. המאבק המקצועי על מעמד הפסיכיאטריה – נדון ע"י עו"ד עדי ניב-יגודה [פסיכיאטריה במאבק – מבט חיצוני] וע"י עו"ד לאה ופנר, מזכ"לית הר"י [המעמד המשפטי של איגוד מדעי במאבק על תוספות משאבים לפסיכיאטריה].
   h
  3. האם יש לבטל את החוק לטיפול בחולי הנפש, ולאחדו עם חוק זכויות החולה? – נושא זה נדון ע"י דר' איגור ברש [חצי יובל לחוק לטיפול בחולי הנפש], אשר סיכם דיון שנערך על הנושא ביום עיון של החברה לפסיכיאטריה משפטית, וע"י עו"ד דר' אסף טויב, מזכ"ל ארגון הרופאים עובדי המדינה, אשר הביא הצעה לתיקון החוק הקיים [הצעה לתיקון חוק לטיפול בחולי נפש].
   h
  4. ההתמחות בפסיכיאטריה, והשינויים הנדרשים בה – נדונו בהרחבה, ע"י פרופ' יובל מלמד [ההתמחות בפסיכיאטריה לאן?], אשר סקר את תכנית ההתמחות, היקפיה, צרכי המערכת, ושינויים אפשריים, ע"י פרופ' לאוניד אידלמן, יו"ר הר"י, אשר סקר את השינויים של הדורות המתחלפים בקרב המתמחים  [רופאים: הדורות המתחלפים], ע"י יו"ר האיגוד, פרופ' חיים בלמקר [הצורך בשינוי רדיקלי בהתמחות], אשר הציע שינוי בתכנית ההתמחות, וע"י דר' ארי לאודן, מקופת חולים לאומית, אשר סקר את צרכי הקהילה וקופות החולים [צורכי הקהילה והקופות בהיבט הפסיכיאטר המטפל].

המפגש הונחה ואורגן למופת ע"י מזכיר האיגוד, דר' סרגיי רסקין.

בישיבת הועד המרכזי שנערכה במפגש הוחל בתכנון הכנס התלת שנתי שייערך בשנת 2018.

פרופ' חיים בלמקר
יו"ר האיגוד

נושאים קשורים:  כנסים
תגובות