פרופ' אריה לוין, מנהל המחלקה לגסטרואנטרולוגיה ילדים במרכז הרפואי "וולפסון" קיבל מענק מחקר חלוץ (Pioneer research) מטעם ארגון ה-ECCO (הארגון האירופי של רופאים ומומחים למחלות מעי דלקתיות) בסך 200 אלף יורו. על חלוקת מענק המחקר נמסר בשבוע שעבר בכנס הארגון שנערך בברצלונה, שאליו הגיעו כ-5,000 רופאים.

המענק מוקדש לפיתוח שיטה חדשה להשתלת חיידקי צואה, שתיבדק בקרוב בניסוי רב-מרכזי אירופי-ישראלי, שאותו יוביל פרופסור לוין.

פרופסור לוין מוערך כחלוץ השיטה לטיפול במחלות מעי דלקתיות באמצעות שינוי בהרכב התזונתי וללא שימוש בתרופות. לאחר שקיבל את מענק המחקר הבינלאומי הודיע כי בכוונתו לבחון באופן מעמיק את השיטה הקיימת של השתלת חיידקי צואה - חיידקי מעי ידידותיים - לשם טיפול בסובלים ממחלות מעי דלקתיות.

לשיטה הקיימת יוסיף פרופסור לוין רכיב חשוב: בחינת הרכב המזון והתפריט הקבוע של תורמי חיידקי צואה ושל הנתרמים (החולים), מתוך סברה כי התאמה בהרכב הדיאטה תסייע בהצלחת תהליך הריפוי.

בכנס עצמו הרצה פרופסור לוין על הקשר בין תזונה לבין מחלת קרוהן, במסגרת מושב הפתיחה. בכנס הציגה היחידה בראשותו שעב עבודות מחקר, לצד שש הרצאות מקצועיות.

בכנס גם נערך מפגש של התכנסות ועדת הדיאטניות של הארגון ECCO, שהוקמה לפני כמה שנים על ידי רותם סגל-בונה, מנהלת יחידת המחקר ביחידה לגסטרו-ילדים ב"וולפסון". סגל-בונה מכהנת כיום כיו״ר ועדת הדיאטניות בארגון זה.