אז זהו, רופאי ואחיות בילינסון "מאבדים צלם אנוש, מצטרפים אל החיילים שהרגו את ג׳לאד...״? האם מדובר באותם רופאים ואחיות שטיפלו במסירות במוחמד-עאמר ג'לאד, אשר הובא אל בית החולים עצור כחשוד שהוא מחבל שניסה לדקור חיילים?

מה מצפה מר לוי מצוות בית החולים - שנפתח חקירה משל עצמנו לבדיקת נסיבות האירוע? שנוציא צוות לתחקיר בשטח?

"הפצוע עבר 7 ניתוחים, הצוות הרפואי לא ויתר עליו באף רגע, לא חסך באמצעי טיפול ונלחם על חייו בכל התקופה הארוכה בה אושפז"

צוות בית החולים הכולל רופאים, אחיות, עובדים מכל מגזרי האוכלוסייה בארץ, ובכללם מאות ערבים, אמון על טיפול בכל חולה המגיע לשעריו. הפליט חסר הביטוח שנפצע בתאונת עבודה או בקטטה העבריין שנפצע בקרב יריות, הפליטה או התיירת חסרת הביטוח עם חשד לגידול או להבדיל הריון. וכן, כמובן, בשנה האחרונה עשרות אירועי דקירה בהם טיפלנו בקורבנות ובמפגעים ללא הבדל בהתייחסותנו הרפואית.

מר לוי ציין בשתי הכתבות לזכרו של הסטודנט מוחמד-עאמר ג'אלד, כי הוא אושפז שבועות ארוכים ביחידה לטיפול נמרץ בבית חולים "בילינסון". מוחמד אושפז באחת מתוך 14 מיטות טיפול נמרץ, כאשר בכל רגע נתון המתינו וממתינים שלושה עד ארבעה חולים קשים לאשפוז ביחידה מצילת חיים זו. הפצוע עבר 7 ניתוחים, הצוות הרפואי לא ויתר עליו באף רגע, לא חסך באמצעי טיפול ונלחם על חייו בכל התקופה הארוכה בה אושפז.

הצוות נתן מאה אחוז מאמץ בטיפול הרפואי ללא סייג, נתון שמר לוי שכח לציין.

הלזה ייקרא חוסר מצפון?

אולי הגזמת קמעה?

"בשיחה עם הצוות הם עומדים על כך כי בכל ביקוריה של האם הם היו עמה בקשר, השתדלו לאפשר לה ביקור אצל בנה ועידכנו אותה במצבו"

כלל בתי החולים בישראל, ובוודאי "בילינסון", פועלים בהצלחה בלב המציאות הפוליטית והצבאית המורכבת בארצנו. רופא ערבי ואחיות ערביות המצילים חיי חייל המועבר מפעילות קרבית וצוות יהודי המציל חיי מחבל או כזה החשוד כמחבל הינם מחזה ומציאות יום יומית. חבל שעיניו החדות של מר לוי טחו מלראות זאת.

ולגופן של הטענות: הפצוע היה במשמורת הצבא, בדומה לאסירים יהודים המגיעים בעת מחלה לבית חולים. הגישה לביקורי משפחות לחולים אלו נתונה בידי המשטרה או המשטרה הצבאית. בשיחה עם הצוות הם עומדים על כך כי בכל ביקוריה של האם הם היו עמה בקשר, השתדלו לאפשר לה ביקור אצל בנה ועידכנו אותה במצבו.

מכאן ועד הפיכת צוות מסור ומקצועי לשותפים לירי בו? הגזמת!