חדשות

"איכילוב": נפתחה מחלקה נוירולוגית מיוחדת המתמחה בטיפול בשבץ

בראש המחלקה הייעודית - נויורולוגית א' - יעמוד ד"ר חן הלוי; בית החולים הודיע כי ישתמש באפליקציה שתופעל מהמיון כדי לתעדף הטיפול בשבץ

בית החולים איכילוב. (מקור: ויקיפדיה)

מחלקה נוירולוגית ייחודית המתמחה בטיפול בחולי שבץ - מחלקת נוירולוגיה א' – מופעלת מעתה ב"איכילוב", עם פתיחתה מחדש של יחידת צנתורי המוח בבית החולים. את נוירולוגית א' מנהל ד"ר חן הלוי. בית החולים מסר אתמול (ג'), כי המחלקה הייעודית תרכז את הטיפול בחולי שבץ חד החל מרגע הגעתם למיון ודרך הטיפול בהם במהלך האשפוז ועד שחרורם, או הפנייתם לשיקום.

ד"ר חן הלוי (צילום: "איכילוב")

ד"ר חן הלוי (צילום: "איכילוב")

מסגרת החידושים שהונהגו במחלקה, הודיע בית החולים, תהיה גם מערכת תקשורת חדשנית, אפליקציה בשם Stroke Phone, המאפשרת יצירת קשר מהיר עוד בדרך לחדר המיון עם הנוירולוג האחראי בבית החולים למתן טיפול מיידי בלוקים בשבץ מוחי ובמקביל גיוס מהיר של כל הצוות הדרוש לטיפול.

הפעלתה האפליקציה מתבצעת בחדר המיון מיד עם קבלת ההודעה של צוות מד"א על חשד לשבץ חד או עם הגעת המטופל עצמו למיון - המוקדם מבין השניים.

צוות הטיפול בשבץ מוחי המוזעק בדרך זאת כולל סטרוקולוג (נוירולוג מומחה לשבץ), מצנתר מוח, צוות רפואי במיון, סניטר וצוות אגף הדמיה לביצוע ופענוח מהיר CT מוח, CT פרפוזיה ו-CT-אנגיו, המדגים את כלי הדם המוחיים. בית החולים מסר כי התגייסות זאת נועדה בין השאר לתעדוף הטיפול בשבץ חד.

נושאים קשורים:  חדשות,  צנתור מוח,  מחלקה חדשה,  יחידה,  שבץ,  אפליקציה,  המרכז הרפואי איכילוב-תל אביב
תגובות