פרופ' דניאל ורדי, שכיהן בשנתיים האחרונות כמנהל מחלקת עור במרכז הרפואי "סורוקה" הלך לעולמו בשבוע שעבר. פרופ' ורדי היה בן 62 במותו, שאירע כתוצאה מדום-לב בביתו בבאר-שבע. הוא הותיר אחריו אשה ו-5 ילדים.

פרופ' דניאל ורדי (צילום: "סורוקה")

פרופ' דניאל ורדי (צילום: "סורוקה")

פרופ' ורדי היה בוגר בית הספר לרפואה של הפקולטה למדעי הבריאות באוניברסיטת בן גוריון והתמחה ברפואת עור ב"הדסה" בירושלים. כמו כן, התמחה במינהל רפואי וקיבל תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול מאוניברסיטת בן גוריון.

במשך שנים רבות ניהל פרופ' ורדי את שירות רפואת העור במחוז דרום של "שירותי בריאות כללית" ובמקביל שימש כסגן מנהל בית החולים "סורוקה". תקופה ארוכה גם היה המנהל הרפואי במחוז דרום של כללית ולאחר מכן ראש חטיבת הרפואה בקופת חולים לאומית.

פרופ' ורדי נחשב לאחד ממומחי רפואת העור המובילים בישראל וגם קנה לו שם בקהילה הבינלאומית בתחום רפואי זה.

פרופ' אהוד דודסון, מנהל "סורוקה", ספד לו: "פרופסור ורדי היה איש רב זכויות הן בנגב והן ברמה הארצית. דמות מקצועית מוערכת מאד, אהובה, יוצאת דופן באנושיותה. הוא היה קלינאי מעולה, מנהל מקצועי ואיש אקדמיה למופת. אבל יותר מכל נזכור אותו כאוהב אדם, רופא שירותי במידה יוצאת דופן ואיש של אנשים.

"שובו לסורוקה, לאחר שמילא תפקידים שונים קודם לכן, כדי לטפל בחולים בחיי היום יום ולנהל את מחלקת העור בסורוקה, מעיד על היותו רופא בעל תחושת שליחות אמתית. פרופסור ורדי יחסר לכולנו ואנו נמשיך לקדם ולפתח את מחלקתו ברוח שלו. יהיה זכרו ברוך".