40 חברי כנסת מכל הסיעות חתמו על הצעת חוק חדשה שיזם ח"כ עודד פורר ("ישראל ביתנו"), לפיה יתוקן חוק ביטוח בריאות ממלכתי ויתאפשר לקבל טיפולי שיניים במסגרת סל הבריאות גם מרופאי שיניים פרטיים - ולא רק מרופאי קופות החולים. על היוזמה דיווח הבוקר (ב') העיתון "ישראל היום".

על-פי הרפורמה בבריאות השן, טיפולי שיניים חיוניים לילדים, הכוללים בדיקת רופא, עקירות וסתימות, ניתנים כיום על-ידי רופאים של קופות החולים בהשתתפות עצמית של 20 שקל. מהלך שהציעו בעבר רופאי השיניים, יוקם "תאגיד ייעודי של רופאי שיניים עצמאיים", שיפעל כמו קפה חמישית, נכשל.

לפי הדיווח, עתה הוגשה בנושא זה הצעת חוק חדשה, לפיה קופות החולים יוכלו להתקשר גם עם רופאי שיניים פרטיים כ"נותני שירותים" בתחום רפואת השיניים לילדים.

העיתון מסר, כי ד"ר יצחק חן, יו"ר ההסתדרות לרפואת שיניים בישראל, בירך על ההצעה. "המצב הנוכחי אבסורדי", אמר, "מצד אחד לא מאפשרים לאזרחים את זכות הבחירה ברופא המטפל בשיני ילדיהם ומאלצים אותם להסתפק במגוון מצומצם ובלתי נגיש - ומצד שני מונעים עבודה מאלפי רופאים מקצועיים ומנוסים המעוניינים ומוכנים לטפל בציבור במסגרת התנאים הקבועים בחוק בריאות ממלכתי".

בתחילת ינואר הורחבה מסגרת טיפולי השיניים חינם עד גיל 15. משרד הבריאות מסר, כי ב-2015 הגיעו יותר ממחצית מהילדים מעל גיל 4 לקבל טיפולי שיניים בקופות, מה שתרם לירידה בהוצאות משקי הבית על טיפולי שיניים.