כל סגל הרופאים במחלקה ההמטו-אונקולוגית ילדים ב"הדסה" עין-כרם מאיים לעזוב את בית החולים ולעבור לבית חולים אחר, בעקבות "מחלוקת קשה עם מנכ"ל הדסה, פרופסור זאב רוטשטיין"; כך דיווח אמש (ג') ערוץ 2.

בדיווח נמסר, כי הנושא הובא לידיעת שר הבריאות יעקב ליצמן, שזימן אליו לשיחה את מנהל המחלקה, פרופסור מיקי וינטרוב. הפגישה לא הועילה, נמסר בדיווח, אך לא נמסר מהו מהות הסכסוך שהוביל להכרזה הדרמטית.

פרופ' וינטרוב: "בגלל חילוקי דעות מקצועיים הגענו למסקנה שלא נוכל להמשיך במתן הטיפולים. נבדקת תכנית לעבור למרכז רפואי אחר"

פרופסור וינטרוב לערוץ 2: "הצוות הקדיש, מקדיש ויקדיש את מיטב זמנו לטיפול בילדים חולים. אבל הגענו - בגלל חילוקי דעות מקצועיים - למסקנה שלא נוכל להמשיך במתן הטיפולים. נבדקת תכנית לעבור למרכז רפואי אחר. אנו מקווים שמשרד הבריאות יאפשר את המעבר ללא קשיים".

תגובת הנהלת הדסה: "פרופסור מיקי וינטרוב, שהיה מנהל המחלקה להמטואונקולוגיה ילדים, הודיע בימים האחרונים להנהלת הדסה על רצונו לפרוש מבית החולים יחד עם כמה מחברי צוותו. מדובר ללא ספק באבידה של רופא מנוסה, מיומן, חרוץ ומסור, ושל אנשי צוות מקצועיים וטובים.

"הנהלת הדסה תעשה הכול על-מנת להניאם מצעד זה. ברור שבמידה ופרישתם תצא בכל אופן לפועל, ההנהלה תגייס להם מחליפים הולמים וזאת מבלי שהשירות הרפואי המעולה של המחלקה ייפגע".