חדשות

"רמב"ם": קרוב משפחה של חולה תועד הורס מכונת הנשמה בזעם

לדברי בית החולים, קרוב המשפחה קיבל בשורה מרה ופרק את זעמו על המכונה, ששוויה 20 אלף דולר; "עומס ולחץ אינם תירוץ להתנהגות אלימה", אמר סגן מנהל בית החולים

בית החולים רמב"ם (צילום: ויקיפדיה)
בית החולים רמב"ם. "אפליה תקציבית" (צילום: ויקיפדיה)

מצלמות שהוצבו במסדרונות בית החולים "רמב"ם" תיעדו ביום שבת האחרון כיצד קרוב משפחה של מטופל במחלקה פנימית מטיח ברצפה בעוצמה מכשיר הנשמה שעלותו כ-20 אלף דולר. לדברי בית החולים, המכשיר נהרס באופן מוחלט ויצא מכלל שימוש ותלונה נגד האיש הוגשה במשטרה; דיווח על הפרשה, הכולל את הסרטון, פורסם אתמול (יום א') באתר Ynet.

בדיווח נמסר, כי על פי נתוני משרד הבריאות והמשרד לביטחון פנים, מדי שנה מדווחות להם כ-700 תקיפות פיזיות ומעל 2,700 תקיפות מילוליות בבתי החולים ברחבי הארץ, אשר בוצעו על ידי מטופלים או קרובי משפחה. רוב מקרי האלימות מתרחשים בשעות הבוקר ואחר הצהריים. מיעוטם בשעות הלילה.

בשנים האחרונות נפתחו כ-1,000 תיקים במשטרה בגין אלימות כלפי הסגל הרפואי, אולם רק כחמישית מתוכם הבשילו לכדי כתבי אישום.

על האירוע שהתרחש ברמב"ם דווח, כי התרחש באחת המחלקות הפנימיות בבית החולים. לפי הדיווח, בני משפחתו של אחד המטופלים קיבלו בשורה מרה בנוגע ליקירם, ואחד מהם נקלט במצלמת האבטחה כשהוא הורס מכונת הנשמה ניידת שעלותה 20 אלף דולר ושמיועדת לטיפול בחולים קשים. בית החולים הפעיל מיד את מערך האבטחה ואתמול הוגשה תלונה במשטרה כנגד האיש שתועד מחבל במכונה.

"עומס ולחץ אינם תירוץ להתנהגות אלימה", אמר ד"ר מיקי הלברטל, סגן מנהל רמב"ם, לאתר. "זאת התנהגות פושעת שמזיקה לחולים אחרים. בית חולים לא יכול להרשות לעצמו לספוג נזקים כאלה עקב כעס של בן משפחה. אני מקווה שימוצה הדין עם האדם שגרם את הנזק".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "רמב"ם",  אלימות,  משטרה,  תיעוד
תגובות
 
אנונימי/ת
16.01.2017, 20:55

נראה את בית החולים תובע תביעה אזרחית את הנבלה...

אנונימי/ת
16.01.2017, 20:56

לפרסם בהמשך אם שלם בכדי שאחרים ילמדו שטועים משלמים

אנונימי/ת
16.01.2017, 20:56

לפרסם בהמשך אם שלם בכדי שאחרים ילמדו שטועים משלמים

אנונימי/ת
19.01.2017, 19:58

אוי אוי אוי....מי מנהל את רמב״מ? רופא? אז למה הוא בגרעון? יש תכנית התיעצות? יש פרס לרעיונות טובים? שום תמיכה! שום עזרה. רק אז הפרזיטים ויזרקו אחוצה! אחרת...דלק לביזבוז!