חדשות

מש' הבריאות שלל לצמיתות רישיונו של רופא שיניים בן 83 שהורשע במעשים מגונים

ד"ר אלפרד סוסאן, שהפעיל מרפאת שיניים ביישוב תרשיחא, הורשע בביצוע מעשים מגונים בשתי מטופלות; בעבר הורשע באינוס ורשיונו הותלה לארבע שנים

רפואת שיניים (צילום: אילוסטרציה)

משרד הבריאות הודיע אתמול (ב') על שלילת רישיונו של רופא שיניים לצמיתות, בעקבות הליך פלילי שבו הורשע הרופא בבית משפט בביצוע מעשים מגונים בשתי מטופלות. את ההחלטה על שלילת הרישיון לצמיתות קיבל השופט בדימוס אמנון סטרשנוב, בעקבות דו"ח ועדת המשמעת במשרד הבריאות שעסקה בפרשה. תוקף ההחלטה הוא מ-4 בינואר 2017.

הרופא שרישיונו נשלל לצמיתות הא ד"ר אלפרד סוסאן, בן 83, רופא שיניים מורשה שעבד במרפאה בבעלותו בישוב תרשיחא שבגליל. בית משפט השלום בעכו הרשיע אותו על מעשיו. בשנים 2010 ו-2012 ביצע סוסאן מעשים מגונים בשתי נשים שטופלו על ידו. בין היתר נגע באברים מוצנעים, נישק אותן, נגע בחזה שלהן ואף הציע למתלוננות טיפול שיניים חינם אם יקיימו אתו יחסי מין.

כתב האישום נגדו הוגש לבית המשפט בנובמבר 2013 והוא הודה באשמות במסגרת הסדר טיעון. בא כוחו הודיע כי הוא מוכן למעשה לשלילת הרישיון לצמיתות. גזר דינו, שניתן בספטמבר 2016, כלל ששה חדשי מאסר בפועל שירוצו בעבודות שירות, 12 חודשי מאסר על-תנאי ופיצויים למתלוננות בסך 100 אלף ש"ח לאחת ו-30 אלף ש"ח לשנייה.

בוועדת המשמעת של משרד הבריאות נקבע כי מעשיו של ד"ר סוסאן "בוצעו במרפאתו, בשעות העבודה, בזיקה ישירה לעיסוקו כרופא שיניים, תוך ניצול מצוקתן של המתלוננות ובעודן נתונות לטיפולו". עוד התברר בדיונים השונים כי ב-1989 כבר הורשע סוסאן בעבירת אינוס. הוא נידון אז לשנתיים מאסר ורישיונו הותלה ל-4 שנים.

"הישנות המקרים, גם לאחר שכבר הורשע ורישיונו נשלל בעבר לתקופה משמעותית מצביעים על הסכנה הנשקפת לציבור לקוחותיו מהמשך עבודתו כרופא שיניים", קבעה ועדת המשמעת.

נושאים קשורים:  חדשות,  שלילת רשיון,  ועדת משמעת,  משרד הבריאות,  השופט אמנון סטרשנוב
תגובות