חדשות

ד"ר רון שפירא, כירורג בכיר במרכז הרפואי "שיבא", הלך לעולמו

ד"ר שפירא, שמילא בשבע השנים האחרונות תפקיד של רופא בכיר במחלקה כירורגית ג' בבית החולים, אובחן לפני שבעה חודשים כחולה בסרטן של הלבלב

מאות בני אדם, ביניהם בני משפחה, רופאים וחברים, ליוו אתמול (א') למנוחת עולמים את ד"ר רון שפירא, רופא בכיר במחלקה כירורגית ג' במרכז הרפואי "שיבא" בתל-השומר. ד"ר שפירא נפטר בסוף השבוע לאחר מאבק במחלת הסרטן. ההלוויה התקיימה בבית העלמין בסביון.

ד"ר רון שפירא (צילום: פרטי)

ד"ר רון שפירא (צילום: פרטי)

ד"ר שפירא, בן 46 במותו, גדל ברמת אפעל ולמד רפואה באוניברסיטת בן גוריון בבאר-שבע. הוא היה לוחם ולאחר כך רופא סיירת מטכ"ל. הוא אובחן רק לפני כשבעה חודשים כחולה בסרטן הלבלב.

פרופ' אבי ניסן, מנהל כירורגית ג', אמר כי ד"ר רון שפירא היה דמות מופת אנושית, "הלב והרוח החיה של המחלקה, כירורג מוכשר בצורה יוצאת דופן". "תמיד היה שמח, מטופליו אהבו אותו אהבת נפש והוא היה דמות נערצת על ידי המתמחים", אמר. עוד סיפר ד"ר ניסן כי מאז שחלה ד"ר שפירא, לא עבר יום מבלי שהמטופלים שלו דרשו בשלומו.

ד"ר שפירא עבר התמחות בכירורגיה כללית במחלקה כירורגית ג' ולאחריה נסע לארה"ב לתת-התמחות בכירורגיה קולו-רקטלית. הוא שב לאותה מחלקה כרופא בכיר – תפקיד שמילא בה בשבע השנים האחרונות.

פרופ' יצחק קרייס, מנהל "שיבא", אמר אמש: "המרכז הרפואי שיבא מרכין ראשו ומשתתף באבלה של המשפחה. רון היה אדם מיוחד, מלח הארץ. מותו הוא אבדה גדולה למשפחתו, למטופליו ולסגל בית החולים".

נושאים קשורים:  חדשות,  המרכז הרפואי "שיבא",  הלוויה,  פרופ' יצחק קרייס,  ד"ר רון שפירא
תגובות
 
אנונימי/ת
09.01.2017, 18:20

יהי זכרו ברוך, משתתף בצער המשפחה

אנונימי/ת
09.01.2017, 20:45

רון, איך אפשר להעביר למי שלא הכיר אות איזה איש היית. איזה אדם אמיתי וטוב. לא הכרתי אותך כרופא, דרכינו נפרדו כשהסתיים בית הספר לרפואה. היית הראשון מבני הכיתה שפגשתי, קצת לפני תחילת הלימודים. והיה בך משהו שקט ובטוח ופנימי מאוד. ההיפך מהיבריס. לא היית צריך להוכיח דבר לאיש, אולי רק לעצמך. והיית מצחיק בדיבור ובחיוך וברעיון. ותמיד תמיד מתעניין ושואל לשלום בכנות. פגשתי אותך לאחרונה במפגש בני הכיתה שכונה "רוח באר שבע" . מישהו זרק לך "נשארת חזק" וחייכת בבישנות בטי שירט וג'ינס. כולנו סיפרנו על עצמנו. אתה אמרת רק משהו כמו "רופא כירורג בתה"ש. אהבנו אותך תמיד ונמשיך לאהוב, רון. עצוב מאוד לכולנו.

10.01.2017, 00:54

יהי זכרו ברוך.

10.01.2017, 08:30

לא הכרתי את ד"ר רון שפירא אבל זה עצוב. מצטרף להשתתפות בצער המשפחה וכל מי שהכיר את רון.
יש לתת את הדעת ולחקור את הנושא של ריבוי החברים שלנו הרופאים שנפטרו ב5-8 השנים האחרונות בגיל מבוגר-צעיר, מסרטן הלבלב (דני סימון, רמי צ'רניאק, שוקי וייסגרטן וזו לצערי רשימה חלקית).

זאב קציר
נפרולוגיה, ביה"ח וולפסון