חדשות

מאבק בין קופות החולים: "כללית" הודיעה על הפסקת ההתקשרות עם "אסותא"

העיתון הכלכלי "גלובס" דיווח כי "כללית" הודיעה לרופאים העובדים עמה לא לבצע יותר ניתוחים ברשת בתי החולים הפרטיים "אסותא" הנמצאת בבעלות "מכבי", בעקבות סכסוך בנושא מחירים

בית החולים "אסותא" (צילום: ויקיפדיה)
בית החולים "אסותא" (צילום: ויקיפדיה)

"שירותי בריאות כללית" הודיעה כי הפסיקה החל מהיום (יום ') את ההתקשרות עם רשת בתי החולים הפרטיים "אסותא" הנמצאת בבעלות "מכבי". ההודעה נמסרה במכתב שנשלח לרופאי הקופה בשבוע שעבר על-ידי מנהלת מחלקת תביעות ניתוחים ב"כללית", ונועדה לרופאי "כללית" המבצעים ניתוחים ונכללים בהסדר הביטוח המשלים. על המכתב דיווח העיתון הכלכלי "גלובס".

במכתב נאמר, כי "לאור הודעה חד צדדית שקיבלה "כללית" מאסותא על שינוי בתנאי ההתקשרות ועל עלייה במחירים בעשרות אחוזים, אנו נאלצים להודיע כי החל מ-1 בינואר 2017 אנו מקפיאים את ההתקשרות בשלוחת אסותא בתל-אביב עבור ביצוע ניתוחים לעמיתי כללית מושלם. למי מהם שנקבע תאריך ניתוח במהלך חודש ינואר והוצאה התחייבות – אסותא תכבד אותה וגם אנחנו".

עוד נאמר במכתב לרופאים, כי ל"כללית מושלם" הסכמים עם בתי חולים פרטיים אחרים שבהם ניתן לבצע ניתוחים במסגרת התכנית. הקופה מסרה, כי באזור המרכז יש להפנות לתיאום ניתוחים להרצליה מדיקל סנטר, סינופסיס (מ.ר.ב בת ים), המרכז הרפואי נ.א.ר.א, המרכז הרפואי רמת אביב, המרכז הרפואי עתידים והמרכז הרפואי טל.

"כללית": "לאור הודעה חד צדדית... על שינוי בתנאי ההתקשרות ועל עלייה במחירים בעשרות אחוזים, אנו נאלצים להודיע כי החל מ-1 בינואר 2017 אנו מקפיאים את ההתקשרות בשלוחת אסותא בתל-אביב"

בדיווח על המהלך ב"גלובס" נמסר, כי מדובר ב"מלחמת עולם של ממש שהכריזה 'כללית' - קופת החולים הגדולה במדינה - נגד רשת בתי החולים הפרטיים 'אסותא' הנמצאת בבעלות המתחרה הגדולה שלה, 'מכבי'". עוד נמסר בדיווח, כי "אם המהלך של כללית יחזיק לאורך זמן, אסותא צפויה להפסיד עד 200 מיליון שקל בשנה, לאור העובדה שעמיתי הביטוח המשלים של הכללית מהווים כ-30% מסך הפעילות הפרטית של אסותא".

העיתון מסר, ש"גורמים בכללית טוענים כי מי שאשמה במהלך היא דווקא מכבי שירותי בריאות, שהיא הקופה היחידה שלא הסכימה לחתום על הסדר מול הרצליה מדיקל סנטר - הסדר הקובע מראש את היקף הפעילות המינימלית של מבוטחי הקופה בבית החולים וגם את התעריפים שנגזרים מההיקף. מכבי הפסיקה לחלוטין, עוד בקיץ, להפנות מטופלים למדיקל סנטר".

בתגובה החלה "כללית" "להפחית באופן יזום ומדורג את היקף הניתוחים באסותא באמצעות דרישה מרופאים מסוימים שלא לנתח שם, ובאמצעות הקפאת פעילות בשלוחות מסוימות של אסותא כמו בראשון-לציון. בעקבות ההפחתה, הנהלת אסותא החליטה לייקר בעשרות אחוזים את התעריפים של הפעולות השונות". בעקבות זאת, כאמור, פורסמה ההוראה על הקפאת הפעילות של מבוטחי הכללית בבתי החולים של רשת אסותא.

מהנהלת "כללית" נמסר לעיתון: "באופן חד צדדי ולא מתואם העלתה אסותא את המחירים לגבי שנת 2017 בעשרות אחוזים ללא משא ומתן בנוגע לכלל הפרוצדורות. ברור לכול כי לא נוכל לאפשר התנהלות מעין זו שתביא לעלייה בהוצאה של לקוחותינו על בריאותם. יש לציין שקופת חולים מכבי היא שהורתה ראשונה לרופאיה עוד בחודש יולי האחרון להפסיק לנתח במדיקל סנטר. דווקא הכללית היא שהגדילה את הפעילות באסותא במהלך השנה האחרונה".

נושאים קשורים:  חדשות,  שירותי בריאות כללית,  מכבי שירותי בריאות,  עימות,  מאבק,  "גלובס",  אסותא
תגובות
02.01.2017, 21:15

ומה עם באר שבע? איו אלטרנטיבה לאסותא שניתן לבצע שם שקדים THYROID וכו
למעט סורוקה............לדפוק את המטופלים שוב כרגיל

07.01.2017, 10:03

פוליטיזציה של רפואה.....

03.01.2017, 23:33

נכון שקיומן של ארבעה קופות חולים מעלה את התחרות בין המבטחות העיקריות של התוספת השנייה, אבל זה בא ע"י ביטוי כאפליה חברתית במתן השירות הטוב והסביר לאוכלוסיית המבוטחים !!! לדעתי כמו שביטלו את כל נושא הפרסום והתחרויות השיווקיות בתקשורת בין הקופות שהיה מצריך משאבים כלכליים מתקציב כל קופה וקופה נראה, גם בנושא הזה צריך להוביל לשינוי ולחדד יותר את נושא חידוש הסכמי ההתקשרות בין המבטחות לספקיות כל שנה כי זה הפך לעסק כלכלי למטרות רווח מאשר להיות המטופל ובראותו המטרה !!!